Bolest zad ve 22 letech

Napsat příspěvek
256
1.10.09 23:04

Něco podobného se stalo i mně, když mi bylo asi 12 let. Prostě z ničeho nic hrozná bolest v bederní části zad, nemohla jsem se bolestí hnout a skončila jsem v nemocnici. Dělali mi různá vyšetření, rentgeny, dokonce lumbálku a zjistili prd. Jen že mám skoliózu. Chodila jsem na rehab., cvičila několik let i doma, ale dodnes mě chytá takové bodání na straně beder, už je to 11 let a nějak jsem se s tím naučila žít. Taky se děsím co to udělá v těhotenství. Takže neporadím, jen doufám že ti nakonec přece jen něco pomůže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35680
2.10.09 08:24

Ortoped tě pošle na neurologii, respektive ti naši to dělají a záda vůbec neřeší, jedině zlomeniny obratlů

ale baraf má pravdu, cvičit je zá:,–(ní. ale ze začátku určitě pod dohledem fyzioterapeuta, jóga taky není univerzální všelék-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35680
2.10.09 08:26

A těhotenství je na tohle svině, to bolej záda i jinak zdravé. Nedají se moc podávat léky, ale co se dá dávat a pomáhá, jsou lokální obstřiky. takže při těžkejch blokádách fakt zajděte na neurologii pro obstřik. A jinak nahřejvání a cvičení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.10.09 22:24

tak jsem byla dneska na neurolce a napsala mi mobilizace a cvičení aby jsem pak v tom mohla pokračovat doma sama. RTG mi nedělala, až prý při MS aby jsme vyloučili že jsem těhotná a prohmatávali mě 2 doktoři a mám prý blokádu SI- esíček.Taky mi říkala o těch obstřikách že jsou vhodný i v těhotenství. takže asi tak. omlouvám se za nepřihlášení, goldenka

• Nahlásit
  • Citovat
23505
5.10.09 22:43

Obstřiky jsou vhodný i v těhotenství, jde jen o jejich účinnost. Já je mám až jako absolutně záložní variantu, jinak radši zkusím cokoli včetně mobilizace než tohle… Nemám dobrou zkušenost, o účinnosti nemluvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.10.09 01:01

ta mobilizace se dá povádět i v těhotenství, A c oto přesně znamená, tchýně říkala že se podemnou bude rozjíždět nějaký stůl a tím mě natahovat-. mám z toho docela strach. ještě jsem na tom nikdy nebyla. napravování jsem se taky bála, ale nebylo to nic hroznýho

• Nahlásit
  • Citovat
eelda
12.11.09 23:20

Ahoj, nečetla jsem všechny příspěvky, tak nevím, jestli ti už někdo neporadil Dornovu metodu. Já měla problémy
zad od 20. let. Pořád jsem chodila v předklonu s
bokem vystrčeným do strany a neustálými bolestmi. Až jednou, po 2 těhotenství mě strašně chytly záda. Ani
jsem nemohla vylézt z postele a nedokázala jsem
zvednout svého 2 letého syna ze země. Tak jsem sedla
k internetu a našla odkaz na Dornovu metodu. Našla
terapeuta ze svého kraje a po 2 návštěvách jsem stála
jak svíce. Nejdřív mi rovnal kyčle, pánev, obratle, pak krční a lebeční obratel a pak lopatky a natahova
zkrácené svaly. No, jsem jako vyměněná, konečně se můžu po 10 letech prohnout v pase, vyšpulit zadek a vypnout prsa. Díky porovnání všech kostí v těle neznám bolest zad. Najdi si http://www.dornova-metoda.com/ a tam najdeš odkaz na terapeuty. Myslím, že bys to mohla podstoupit i jako těhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
eelda
12.11.09 23:24

Ještě si tam přečti příběhy z praxe, kde píšou
Dornovou metodou k šťastnému donošení miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
Dalibor
20.1.10 16:07

chiropraktik

Ahoj Goldenko,měl jsem podobný problém,vyhřezla mi ploténka mezi lopatkami.Známá maserka mi poradila šikovného chiropraktika a mám po bolesti,vrátil mi ji na jednu návštěvu a po týdnu bylo po bolesti,dneska jsme kamarádi a rád ho každému doporučím.Nemá ordinaci,ale zatím pomohl každému,koho jsem za ním poslal,mimo to toho umí mnohem víc,stačí se ozvat.můj mail dadosek.s@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
165
22.1.10 10:02

Ono to chce fakt dobrýho fyzioterapeuta a dobrý cvičení.S doktory je to na prd-alespoň s kterýma jsem měla čest já.Mě píchlo v zádech mezi lopatkama tři týdny po porodu a na konec jsem měla takový problémy,že jsem nemohla spát,otočit se v posteli a zvednout 4kilový dítě bylo nad mé síly.Napochodovala jsem k neurologovi a ten mi neudělal žádné vyšetření.Řekl že je to svalový a mám jen vyhozený dvě žebra-který mi vrátil zpět a že za dva týdny budu ok.Za tři týdny jsem se vrátila k obvoďačce,že se to nelepší a ta mi napsala rehabilitace.3 masáže a dvě cvičení s kterýma jsem měla pokračovat doma.Vůbec mi to nepomohlo-páteř celá ztuhlá a strašný bodání mezi lopatkama,což bylo prý od těch žeber.Doktorka na rehab.mi řekla že si mám zvyknout na bolest a nebýt fňukna - kráva.Na konec jsem dostala obrovský křeče do zad,že jsem ležela na zemi a bála se hnout.Opět návštěva neurologa-ten doporučil klid.S děckem a kojením , víte jak.Tak jsem si našla fyzioterapeutku,která zjistila že mám vyházená všechna žebra od 1.-7.a kroutila očima,že neurolog nic nepoznal.Tak to nahodila včetně bloků SI skloubení a ještě mě prokřupala různě kolem páteře a já začala cvičit Mojžíšovou.Cvičila jsem půl roku,s tím že jsem po ránu pořád byla celá ztuhlá.Ale ulevilo se mi tak o 60-70%.Pak jsem si našla masérku a zaplatila jsem si s ní individ.cvičení.Cvičila jsem 2-3krát denně protahovací a zároveň posil.cviky.A zase mi bylo líp.Teď jsem k ní začala chodit na jogalates ( spojení jogy a pilatesu ) a cítím se tak na 90%.Byla jsem zatím na dvou hod.Tak uvidíme jestli se to spraví na 100%.Teď už je to 10měs.co mě bolí záda-i když už se s tím dá fungovat a není to 24hod denně a věřím že to s tím cvičením zvládnu do úplného zdraví.Jinak dost mě zaráží,že mi za celou dobu nikdo z doktorů neudělal
rtg,ct nic.No jen že mám mírnou skoliozu-taky vybočený nějaký obratle.Celkem by mě zajímalo jestli jsem náhodou taky neměla plotýnky,bez ct věděli doktoři prd.Takže radím dobrýho odbornýho doktora ( ortoped,rehab.lékař),fyzioterapeuta a určitě hlavně doporučené cvičení.Jinak nic horšího než bolest zad jsem nikdy nezažila…raději bych rodila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
25.1.10 00:27

ahoj, po delší době jsem se vrátila k diskuzi kterou jsem zakládala a můžu teda konstatovat že po 6 měsících mám záda o 80 %lepší, ale každý den poctivě cvičím cviky, které mě naučila rehabka, jakmile jeden den vynechám je to znát,takže jediná možnost, cvičit a cvičit :dance: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
30.1.10 19:27

bohužel vím o co jde:/
moc mi pomohla celkově na zdravotní stav akupunktura

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
30.1.10 20:03

A jak u tebe ta akupunktura působila?To se pak s těma jehlama i chodí?Má to dlouhodobější efekt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
5.2.10 22:55

ahoj, no akupunktura je technika která se provádí postupně na místě ambulantně
přijdeš, lehneš si a terapeut se o tebe postará;)
napíchá ti různé body a podle toho čím víc to bolí tím většinou bývá v tom místě problém, to poznáš sama..
u mě to hlavně ohromně aktuálně odbourává stres.. jedno sezení mě zpravidla vyjde na 400 kč včetně masáže zad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
5.2.10 22:56

a samozřejmě s jehlama nikam nechodíš, všechny ti je zase sundá (některé odpadají postupně samy)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama