Bolest žaludku v noci

112
18.11.20 09:11

Bolest žaludku v noci

Ahoj, už v létě mě trápila bolest žaludku přes den třeba po jídle, ale hlavně v noci.. budilo mě to ze spaní.
Po týdnu nebo dvou to nějak odeznělo samo.
Nyní je to zase zpet. Včera jsem k večeru zapijela prášky a najednou to samo přišlo. Odeznelo to po par minutách. V noci mě velká bolest vzbudila ze spaní.. pak to zase po čase ustalo.
Nevíte, co by to mohlo být, než se budu chystat k lékaři?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1878
18.11.20 10:05

Ahoj, já to měla v dospívání, pomáhalo na to přiložit něco teplého a po všech vyšetřeních zjistili, že je to psychosomatika. Cokoliv mi vadilo se usadilo tam a jednou za čas projevilo silnými bolestmi žaludku, hlavně v noci. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7084
18.11.20 10:46

@nikola4548 Ahoj,
příčin může být více, nejpravděpodobnější jsou dvě:
a) stres
b) strava

Nejjednodušší úleva je zkusit týden pít na noc třeba meduňkový nebo třezalkový čaj a pozorovat, zda to odezní, pokud ne, koupit si čaj na žaludek a střeva a zase pozorovat. Pokud se něco osvědčí, tak u toho třeba dva, tři týdny setrvat, pak pauza, pokud se vrátí, tak zase najet.

Kdyby ani tohle nepomohlo, tak bych to přeci jen konzultoval s lékařem. Mohly by to být vředy, alergie či cokoliv jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
18.11.20 11:09

Není to těmi prášky? třeba že jsou na lačno? já teď byla nemocná, večer jsem zapila aspirin a žaludek mě bolel celou noc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
18.11.20 11:53
@Mibuna píše:
Není to těmi prášky? třeba že jsou na lačno? já teď byla nemocná, večer jsem zapila aspirin a žaludek mě bolel celou noc

Já nevím. Beru Wobenzym a tohle je mi stalo poprvé..
Podotýkám, ze v létě jsem ho nebrala a bylo to stejně.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
18.11.20 21:17

Až se vám to zase stane, zkuste si psát, co jste ty dny jedla, v jaké kombinaci a v jaké přibližně množství. Je docela možné, že máte na něco alergii a když si toho zrovna dáte víc, stane se vám tohle… Případně mrknout i na to, jestli v těch chvílích neberete nějaké doplňky stravy - většina těch cenově dostupných (i prodávaných v lékárně) je ochuzená na kvalitě a jsou v nich dráždivé látky. Z nich potom bolí žaludek, nebo je průjem.

Napadá mě snad jedině jestli by aspoň trochu nepomohlo ležet na levém boku (pro žaludek je to nejlepší poloha) a poslední jídlo si dát 3 - 4 hodiny před spaním. Vynechat jakékoliv bublinkové nápoje a sody. Dát si nějaký vhodný bylinkový čaj - třeba meduňka je skvělá. Po té se i krásně spí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat