Bolest zápěstí, necitlivost malíčku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sára24
Nováček 2 příspěvky 23.12.17 10:25
Bolest zápěstí, necitlivost malíčku

Dobrý den, už asi 4 měsíce mám problémy se zápěstím. Bolest mě dohnala k neurologovi kde aniž by mě p. doktorka vyšetřila usoudila že mám zánět šlach, okamžitě mi nasadila ortézu a poslala na magnet který jsem absolvovala asi 6×. Poté přišla kontrola kde bolesti stále přetrvávali a dokonce jsem začali mít sníženou citlivost malíčku a vnitřní stranu ruky. Tak jsem se rozhodla jít k jinému doktoru (neurologovi)kde jsem byla okamžitě odeslána na EMG. Po vyšetřeni EMG mi ale bylo řečeno že mám všechno v normě, karpální tunely to nejsou a jediné co to může být někde skřípnutý nervík. Pracuji jako prodavačka a každý den tahám kartony s vínem a sekty. Nejvíce mě ruce bolí až když přijdu domu kde "nic nedělám :D " a v noci. Hodně známých mi říkalo jestli to třeba nemůže být od krční páteře.. Chtěla jsem se zeptat jestli s tímhle někdo nemá zkušenosti? Zatím děkuji za všechny odpovědi. Opravdu už nevím kam s tímhle problémem jít.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 10:34

Nejsem odborník, nerozumím tomu, ale zažila jsem také problémy z přetížení z práce.
Denně jsem v noci měla kruté křeče jednoho svalu v dlani, o které jsem ani netušila, že tam je. Jediné, co pomohlo byla změna práce, která naštěstí v tu chvíli přišla. Když jsem se do původního místa vracela na brigádu, tak ty noční křeče se ještě cca 2 měsíce opakovaly právě v noci po této práci.

Venceslavka
Kecalka 240 příspěvků 2 inzeráty 23.12.17 10:56

Co tomu dát klid bez práce? Jestli je to zánět šlach, tak by to určitě chtělo mít ruku nejen v orteze, ale i bez zátěže. Je divná ta necitlivost malíčku, kdyz je EMG v pořádku. Zkusila bych ještě ortepedii.

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 23.12.17 10:59

Tohle asi bude z jednostranné zátěže, ideální by bylo najít si rehabilitaci, kde by vám ukázali jak cvičit, aby se posílilo celé tělo a lépe se se zátěží vyrovnalo a hlavně vám ukážou jak správně vykonávat pohyby v práci aby se zátěž trochu rozložila.

pannda
Kelišová 6637 příspěvků 33 inzerátů 23.12.17 10:59

Měla jsem zánět achilovky a hodně jsem si pomohla vyživou na klouby a šlachy, tuším že Inovo6..Doporu­čuju si něco nasadit, ruku mít v klidu(opravdu!), ledovat a není špatná i Juka kapsle, na odkyselení

Hegy
Povídálka 43 příspěvků 23.12.17 11:00

Ahoj, já měla bolavé ruce a šlachy. Bylo to dost bolestivé hlavně v klidu..hodně mi pomohly jednoduché cviky, které najdeš všude na netu a pak jsem si někde přečetla, že pomáhají priessnitzovi zábaly, tak jsem to zkusila na noc a blaho. Ty mi opravdu pomohly. Normálně jsem si zabalila obě ruce až po loket a super.

nostress
Extra třída :D 13592 příspěvků 23.12.17 11:52

Našla jsem bezva recept na internetu.Do francovky/Alpa/ rozpustit Acylpyrin/do menší lahvičky asi 7-10 ks/, protřepat, a mazat nejlépe na noc. Najdeš ten recept na netu. Dá se to mazat i na bolavé záda a pod.

Kalla1412
Echt Kelišová 8590 příspěvků 23.12.17 12:41

Já sem měla zánět šlachy se kterým jsem strávila 2 měsíce po rehabilitacích a na elektro. Musela sem to řešit, čekat až to samo přejde, to je na nic. Cvičení mi pomohlo nejvíc. Ale bez ortézy to nešlo. Měla sem ji 24h denně 3 týdny a pak cvičení. Najdi si dobou rehabku, to ti pomůže nejvíc. A s touhle prací se obávám, že strávíš jako na neschopence, to jinak asi nepůjde, musela sem se hodně šetřit. A to dělám jen u komplu, dělat težší práci, zůstanu doma. :roll: Hodně štěstí.

mamoch
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 23.12.17 13:00

I já se potýkám už asi tři měsíce s necitlivostí malíčku na ruce, kdybych si tam píchla špendlík, tak to ucítím jen trochu. K dr. jsem nešla, obecně k doktorům moc nechodím. Vím přesně od čeho to mám, měla jsem u PC takovou podivnou polohu ruky a mačkala jsem si tím levé zápěstí. Takže nějaký skřípnutý nerv, co s tím, nevím, věřím, že to „přejde“ a dávám pozor, abych si u PC našla jinou polohu levé ruky.

Lucie Pytlik
Kecalka 186 příspěvků 23.12.17 14:29

Já bych to viděla na ortopedii, když na neuru nepomohli.Klid a případně rehabilitace. Mazat můžete taky :kytka:

Sára24
Nováček 2 příspěvky 23.12.17 18:34

Klid bez práce jsem měla asi měsíc a 2 týdny, kdy jsme měla ruku v ortéze a jezdila do Plzně na ten magnet. Ale prostě nic, ještě mi říkali kolegové v práci že zánět šlach by se měl dávat do sádry aby byla ruka úplně v klidu. Ale když jsem se na to ptala právě u té doktorky co jsme byla poprvé řekla mi že mi sádru dát prostě nemůže a žádné další vysvětlení proč mi neřekla.. Jediné co mi asi zbývá je, jít po novém roce ke svému obvodnímu lékaři aby mi dal někam doporučení. Přece jenom je to docela nepříjemné když přijdu ze zimy do tepla všechny prsty mám teplé a ten malíček mám jako led. :,(
Jinak děkuji za radu :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >