Bolest zápěstí po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 09:53
Bolest zápěstí po porodu

Ahoj holky, jdu si pro radu, protože už nevím, jak si pomoct. Hned druhý den po porodu mně začaly bolet obě zápěstí. Byla jsem u ortopeda a řekl mi, že je to hormony a jediné, co můžu dělat, je chladit, nebo přestat kojit a dojít si na obstřik. Přestat kojit nechci, protože mám starší dceru ve školce, tak ať má syn aspoň nějakou imunitu z MM. Chlazení nepomáhá, naopak je to horší a horší. Bolest i vydržím, ale bojím se, že když beru syna, tak mi jedna ruka vypoví službu a já ho upustím. Nemáte někdo zkušenost, jestli to třeba po šestinedělí bylo lepší? Nebo pomohlo Vám něco? Díky za každou radu :kytka:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 09:56

Co třeba ty zápěstí zatejpovat nebo nějaké bandáže, ať se zpevní a ty se tolik nebojíš, že ti dítě upadne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 10:00

Já měla po porodu vždycky ráno ohnuté palce u rukou. Bolelo to, když jsem prsty rovnala. Postupně to přešlo, doktorka říkala, že je to poporodní otok, že se to stává. Takže bych u tebe taky věřila doktorovi, že to jsou hormony. A věřila, že to přejde. A na ty obstriky, zkus se zeptat, jestli je něco, co se může i při kojení. V téhle situaci bych asi jeden zkusila podstoupit, aby sis byla jistější.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6823 příspěvků 05.09.19 10:07

U mě se to začalo zlepšovat až asi kolem pátého měsíce, když už nebylo potřeba tolik nosit a podpírat hlavičku. Zkus nosit na rukách co nejmíň, vyzkoušet třeba šátek, vozit po bytě v košíku, u kojení nepodpírat rukou, ale pokládat na kojící polštář, koupání nechat na chlapovi, apod., ať ta zápěstí tolik nepřetěžuješ.

suzka1
Kecalka 406 příspěvků 05.09.19 13:28

Mám uplne to samé. V porodnici mě nenaučili kojit a narodila se mi dvojcatka, takze jsem co 2 az 3 hodiny kojila tim zpusobem, ze jsem je krecovite drzela u prsu. Dneska maji kluci 7 měsíců a furt plně kojim a bolí me ruce pořád. A to je kojim na kojicim polstari pro dvojcata, nikoliv v ruce. Zkus na noc ortezy, nebo i přes den. Ja byla u praktického, ten mi doporučil voltaren a rehabilitace. Na rehabka nechodim, fakt nestiham. A kamaradka byla na chirurgickem oddělení a tam ji ruce opichali a dodnes ji to už netrápí. Hodně využívej manzela, babicky, kočárek, prostě si ty ruce setri. S miminkem se dá pomazlit i jinak než je chovat, i když je mi jasné, že to věčné přenášení, paseni konicku a všeho dalsiho, tak ty ruce zatižíš dost. Ale.. Aspon máš „jen“ jedno miminko ;)

JancaS84
Stálice 90 příspěvků 05.09.19 21:17

Taky me bolelo strasne zápětí, ale až byla malá větší, z toho jak sem ji pořád nosila. Zkus se zeptat jestli by nepomohlo, že by sis odstrikala mlíko do zásoby do mrazáku a v den toho obstriku dávala tohle, nebo za jakou dobu od toho by si mohla kojit. Kamarádka byla na zákroku v nemocnici asi 3 dny a vyřešila to takto.

Pluschball
Kecalka 303 příspěvků 05.09.19 22:54

No já to měla jen na levém zápěstí, v té ruce jsem měla kanylu u porodu. Nakonec jsem měla tromboflebitidu a pomohl až fraxiparin na ředění krve. Kojila jsem i tak.

Corty
Stálice 80 příspěvků 06.09.19 14:14

U první dcery se mi to též stalo. Zápěstí bolela něco přes tři měsíce a pak to vymizelo. nejhorsi bylo kojení a tak jsem kojila v posteli, abych ji nemusela držet a její postýlku jsem přímo přiřazila k posteli. Také jsem se byla abych ji nepustila. Pokud chceš kojit tak zatni zuby a vydrž, nic jiného dělat nejde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 15:53

Holky děkuji za rady. Určitě chci vydržet a doufám, že to přejde i bez obstřiku :oops:

Žaludovka
Kecalka 264 příspěvků 16.09.19 22:47

Ahoj, nevim, jestli bolesti ustoupily, ale pridam svou zkusenost.Me se tyto bolesti objevili jiz v tehotenstvi (myslim kolem 20tt),bylo to k nesneseni a stupnovalo se to az do faze, kdy jsem se v noci budila bolesti. Nakonec se z toho vyklubala revmatoidni artridita. Ujali se me v revmatologickem centru a zjistila jsem, ze se to stava, ze stejne jako jine imunologicke podnety i tehotenstvi/porod/kojeni u nekterych zen toto vyvola..artritida se ztratila zhruba 4mesice po porodu..v mem pripade.ale celou dobu jsem byla na kortikoidech..jestli se nezlepsi, nech si nabrat krev na revmatologicke markery..z toho to poznaji! drzim palce

Váš příspěvek
Reklama