Bolest zoubků 5letého. Mohou růst šestky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 12:47
Bolest zoubků, šestky?

Ahoj holky, kdy se vašim dětem začaly prořezávat šestky dole?
Syn, 5 let, si od rána stěžuje na bolest zubů, ukazuje na pětku dole, ta je ale už krásně opravená, bílá plomba drží a vypadá v pořádku, všimla jsem si, že má dost nateklé místo, kde má být šestka, dokonce pokud mi už nehrabe se mi zdá, že i něco prosvítá. Dala jsem mu ibalgin sirup a namazala Calgelem. O víkendu s tím stejně nic nezmůžu, na pohotovost s tím nepojedeme, akorát začne mít strach a celá naše snaha (chodíme co půl roku a vůbec se nebojí) by byla ta tam. V pondělí ráno s ním pomažu k zubařce.
Myslíte, že je vůbec možné že už rostou šestky když ještě ani jeden mléčný nevypadl? Ani jedničky.
Bolest cítil od probuzení, tzn. myslím, že kdyby tam byl kaz, bolelo by to až po jídle :nevim:.
Díky za rady

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 12:51

chci dodat, že Calgel zabral okamžitě, to by se asi nestalo pokud by šlo o kaz, nebo se mýlím?

HankaHK
Závislačka 4420 příspěvků 50 inzerátů 24.11.18 12:56

sice ne v 5 letech, myslím kolem 6. roku vyrostla synovi první šestka, ale taky to byl první stálý zub, mléčné jedničky začaly padat až potom .

dickys
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 24.11.18 13:08

Ano, první rostou buď 6 nebo 1 a klidně v 5 letech

luca241
Ukecaná baba ;) 1677 příspěvků 24.11.18 13:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky, kdy se vašim dětem začaly prořezávat šestky dole?
Syn, 5 let, si od rána stěžuje na bolest zubů, ukazuje na pětku dole, ta je ale už krásně opravená, bílá plomba drží a vypadá v pořádku, všimla jsem si, že má dost nateklé místo, kde má být šestka, dokonce pokud mi už nehrabe se mi zdá, že i něco prosvítá. Dala jsem mu ibalgin sirup a namazala Calgelem. O víkendu s tím stejně nic nezmůžu, na pohotovost s tím nepojedeme, akorát začne mít strach a celá naše snaha (chodíme co půl roku a vůbec se nebojí) by byla ta tam. V pondělí ráno s ním pomažu k zubařce.
Myslíte, že je vůbec možné že už rostou šestky když ještě ani jeden mléčný nevypadl? Ani jedničky.
Bolest cítil od probuzení, tzn. myslím, že kdyby tam byl kaz, bolelo by to až po jídle :nevim:.
Díky za rady

Dcera má 5 a 3/4 a jednu šestku má už pár měsíců venku,druhá leze.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 13:44
@luca241 píše:
Dcera má 5 a 3/4 a jednu šestku má už pár měsíců venku,druhá leze.

fakt? a měla bolesti? no já fakt doufám, že to je ta šestka, zase je divné, že se mu uleví když si vyčistí zuby a zhorší se mu to při jídle, jak kdyby tam měl kaz, ale zase bolesti měl od rána tak nevím, ach jo ty děti :)
jinak syn má 5 a půl pryč

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 24.11.18 13:50

Dcera ještě nemá 5 a půl a už několik měsíců má všechny šestky. U zubaře jsme byli někdy v červnu, to neměla ještě ani 5 a už nějaké šestky byly. Dle zubaře je to normální, zvlášť prý u holek. Mléčné zuby má ještě všechny a za nima už roste druhá jednička…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 13:54
@Mandarinka01 píše:
Dcera ještě nemá 5 a půl a už několik měsíců má všechny šestky. U zubaře jsme byli někdy v červnu, to neměla ještě ani 5 a už nějaké šestky byly. Dle zubaře je to normální, zvlášť prý u holek. Mléčné zuby má ještě všechny a za nima už roste druhá jednička…

a v pohodě nebo taky měla bolesti? :)

luca241
Ukecaná baba ;) 1677 příspěvků 24.11.18 13:58
@Anonymní píše:
fakt? a měla bolesti? no já fakt doufám, že to je ta šestka, zase je divné, že se mu uleví když si vyčistí zuby a zhorší se mu to při jídle, jak kdyby tam měl kaz, ale zase bolesti měl od rána tak nevím, ach jo ty děti :)
jinak syn má 5 a půl pryč

No ji bolí spíš všechny jedničky,jelikož se ještě ani moc nekyvou a hodně se tam tlačí už zuby nové (má udělán rtg).co se týče šestek ,já ani nevím.ona měla jeden velmi specifický problém s šílenou bolesti hlavy skoro rok a jeden čas se to „svalovalo“ právě na rostoucí šestky.ale jestli i ty na to měly vliv,to těžko říct. :nevim:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 24.11.18 15:05
@Anonymní píše:
a v pohodě nebo taky měla bolesti? :)

V pohodě, přišla jsem na to vždycky náhodou. Asi ji to trochu bolelo, ale nestěžovala si. Jsou to veliký zuby.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >