Bolest zubu 4letá

3608
19.6.13 18:01

bolest zubu 4-letá

Ahojky možná už tu nějaké podobné téma je ale mě se ho nepodařilo najít. Mám 4-letou dceru v pondělí večer si začala stěžovat že jí bolí zub tak jsme v úterý byly u zubaře ten řekl že má zuby v pořádku a že jí tam nemá co bolet, odpoledne si ale začala zase stěžovat že jí bolí zub takže jsme v úterý šli znova tentokrát jí prohlížel pusu přes půl hodiny ale zase nic nenašel :nevim: no a dnes si už zase stěžuje že jí bolí zub ale ukazuje až dozadu na dásně. Zubař mi tvrdil že na to aby se jí začali prořezávat první stálý stoličky je brzo. Nemáte někdo zkušenost s tím že dítěti ve 4 letech už lezou stálý stoličky? vypadá to že tam má docela nateklou dáseň a já už nevím co s tím zítra jí vezmu k zubaři ale už teď je mi jasný že výsledek bude stejný :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6926
19.6.13 18:09

Ahojky, já jsem znala hočičku, které se ve 4 letech stolička udělala. :nevim: Takže asi nemůžný to není. :think: Není to obvyklý, ale ne nemožný. :lol:

Švára měl jako miminko na začátku 3. měsíce dole první dva zoubky. Taky to není zrovna obyvklé..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
19.6.13 18:15

Nebolí malou v krku? Jinak je v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3608
19.6.13 18:18

@hanka.br. minulý týden jí v krku bolelo a dost kašlala a měla rýmu a teď ještě trochu pokašlává jinak je v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
19.6.13 18:21

@terynka006 Řekla bych, že jí bolí mandlička v krku. Máme s tím podobné zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3608
19.6.13 18:22

@hanka.br. tak to mě vůbec nenapadlo že by to mohlo být tohle :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
19.6.13 20:09

@terynka006 Může to být i zub, moje dcera měla 2 šestky v 4,5 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
19.6.13 20:20

Nemá zánět dutin? já když ho nedávno měla nemohla jsem bolestí zubů ani kousat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16591
19.6.13 22:02
@terynka006 píše:
Ahojky možná už tu nějaké podobné téma je ale mě se ho nepodařilo najít. Mám 4-letou dceru v pondělí večer si začala stěžovat že jí bolí zub tak jsme v úterý byly u zubaře ten řekl že má zuby v pořádku a že jí tam nemá co bolet, odpoledne si ale začala zase stěžovat že jí bolí zub takže jsme v úterý šli znova tentokrát jí prohlížel pusu přes půl hodiny ale zase nic nenašel :nevim: no a dnes si už zase stěžuje že jí bolí zub ale ukazuje až dozadu na dásně. Zubař mi tvrdil že na to aby se jí začali prořezávat první stálý stoličky je brzo. Nemáte někdo zkušenost s tím že dítěti ve 4 letech už lezou stálý stoličky? vypadá to že tam má docela nateklou dáseň a já už nevím co s tím zítra jí vezmu k zubaři ale už teď je mi jasný že výsledek bude stejný :zed:

Neblbni, jak brzo? Co to máte za zubaře… 8o 8o :zed:

Moje dcera má první stálou stoličku od čtyř let - resp. ve 4,5 letech jsem s ní byla na prohlídce a zubař ji tam objevil… zdravou, kompletně prořezanou (jak řekl, „ta už tu tak tři čtyři měsíce bude“), já ani manžel jsme o ní vůbec nevěděli, nějak jsme ty zoubky nepočítali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3608
19.6.13 22:07

@BohunkaP no on právě za moc nestojí jenže je tady jedinej zkoušela jsem jí dostat do 30 km vzdáleného města tam je dětských zubařů víc jenže mají všichni plno :? a pak už máme jen Ústí a to už je 50 kilometrů a tam nás odkázali k němu že se to bere podle trvalýho bydliště :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16591
19.6.13 22:13

@terynka006, jestli má nateklou dáseň, tak podle mne není co řešit.

Co kdybys zkusila „miminkovský zoubkový test“? Tj. kup v lékárně Mundisal, namaž oteklé místo na dásni (nejlíp s vysvětlením „to je od pana doktora lék, po kterém přestane bolet ten zoubek“, ne s něčím typu „zkusíme tuhle mastičku, jestli třeba pomůže“)… a jestli bolest přestane, máš jasno.

Ale samozřejmě nad tou mandlí bych se taky zamyslela - kdyby toto nezabralo (nebo pokud snad má nějaké další příznaky), požádala bych pediatra o výtěr krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
14.2.19 22:27

@terynka006 Dobrý den, je to sice par let, ale jak to tehdy dopadlo? Vyrostl zub? Řeším to samé se čtyřletou dcerkou :) děkuji za odpověď :) :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3608
15.2.19 17:24

@Irisek83 dobrý den, nevyrostl nakonec tam měla zánět :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 15:51

@terynka006 dobrý den, také teď resime s dcerou. Prosím jak jste na zánět přišli? Zubař nebo pediatra třeba z CRP? Moc děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
427
16.2.21 19:27
@Anonymní píše:
@terynka006 dobrý den, také teď resime s dcerou. Prosím jak jste na zánět přišli? Zubař nebo pediatra třeba z CRP? Moc děkuji za odpověď

Dcera měla u zubu váček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat