Bolest zubu a stres

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jahoda118
Nováček 3 příspěvky 04.09.19 14:50
bolest zubu a stres

Zdravím, již delší dobu jsem měla vypadlou plombu. O prázdninách se ulomila další část plomby a zub začal pobolívat. Můj zubní měl celé prázdniny dovolenou, tak jsem šla k jeho záskoku. Ta mi odvrtala zbytek plomby, dala dočasnou a nechala mezi zuby trochu více místa, protože jsem prý měla podrážděnou dáseň, tak aby se uzdravila. Výplň se mi týden zdála trochu větší, tak jsem na ní nekousala, po týdnu uplně v pohodě. Pak jsem ale jedla kaiserku :D, no a zub zase začal pobolívat, tak týden, pak přestal. Nevím, možná se mi tam seklo semínko. No teď v pondělí jsem byla na preventivce u mého doktora, ten mi spravil začínající kaz na uplně jiném zubu a k tomu, který mě pobolíval, řekl jen, že v lednu uděláme korunku, protože provizorní plomba zatím vydrží. RTg mi teď nedělal.
No a teď k dotazu, v sobotu odlítáme na dovolenou a já pořád myslím na ten zub. Ne že by mě uplně bolel, nejdříve jsem cítila takové šimrání, ted prostě o tom zubu vím, někdy mám pocit že zabolí, ale už fakt nevím jestli si to jen nevymýšlím, protože jsem uplně vystresovaná z toho, že budu muset někde v Turecku k zubaři. Na skus, studené, ani teplé nebolí…
Můžu to všechno cítit jen proto, že na to myslím?

Reakce:
sediza
Závislačka 2794 příspěvků 04.09.19 14:55

A jak vypadá RTG, je tam zánět?

ivašot.
Echt Kelišová 8639 příspěvků 04.09.19 15:00

@jahoda118 A ten mezizubní prostor čistíš, pokud je tam větší mezera, tak je potřeba použít mezizubní kartáček klidně i po každém jídlu. Jinak to může dráždit dáseň a pobolívat.
Ale rtg by to určitě chtělo, pro klid. Jinak u mě je bolení zubů nedílná součást cestovní horečky :mrgreen:

jahoda118
Nováček 3 příspěvky 04.09.19 15:01

@sediza No právě ted v pondělí RTG nedělal. Podíval se jen na starý snímek, řekl, že před tím než se dá korunka se možná bude muset přeléčit, ale vlastně už přeléčený byl, takže to nebude třeba. Přijde mi, že se k té občasné bolesti co jsem měla ani nevyjádřil pořádně…
Nevím, jestli tam zítra zajít a otravovat ho, že v sobotu letím. Nebo doufat že to je třeba jen podrážděná dáseň. Z té dásně mi krev neteče, ale když tam tím jazykem furt zajíždím, tak je to snad horší…
A nevím co je horší, podstoupit případný zákrok teď a doufat že dovolená už bude ok, nebo risknout tu dovolenou a to mám všechno jen v hlavě? Jsem strašný hypochondr…

jahoda118
Nováček 3 příspěvky 04.09.19 15:04

@ivašot. Čistím, ale jen nití. Zajdu dnes pro ty mezizubní kartáčky.
Právě si říkám, jestli to už není jen z toho, že vyšiluju „co by kdyby“ :D Ráda bych se v klidu balila, ale v hlavě mám pořád ten blbý zub :D Navíc poprvé poletím letadlem a už jen to, jak čtu, že někoho při letu rozbolí zuby, mě děsí.

Váš příspěvek
Reklama