Bolest zubů bez pomoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Magdushka83
Kecalka 122 příspěvků 15.03.13 10:51
Bolest zubů bez pomoci

Ahoj, holky,..po ránu obrovská bolest zubů až do takových rozměrů, že by člověk skočil proti zdi :zed: Vzala jsem si Paralen, ten prý v těhotenství neškodí a čekala, až zabere…ale ono nic. jen postupující bolest, slzy v očích :,( a roztřepaná kolena!
Moje ošetřující lékařka má dovolenou, víkend přede mnou a tak volám asi do pěti ordinací, kde je mi sděleno vždy jen číslo na další ordinace.
Je 10.45 a nejzašším řešením je zubní pohotovost, kde je mi sděleno, že ordinují od 17.00, dokonce sestřička jedné paní zubařky mi oznámí „dejte si dva Paraleny a vydržte“…takže teď sedím doma, tečou mi slzy od bolesti a to i přes již zmíněné dva Paraleny a ulevuji si i ledovými obklady a říkám si, jestli to do těch 17.00 vůbec vydržím :nevim: a opravdu si ten zub nevytrhnu sama, jelikož tenhle stres se mnou chtě nechtě musí absolvovat i moje nenarozené miminko.

Reakce:
Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 15.03.13 10:52

@Magdushka83 Me hodne pomaha nalgesin s..Ale zda se muze v tehotenstvi to nevim..A taky jsem kloktala propolisovou tikturu, ta je skvela.

mončís
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.13 10:55

Mě děda naučil na lžičku cukr a Alpu..a vyplachovat..na chvilku to pomohlo, trpěla jsem na záněty.. držim palce zuby jsou fakt hnus!

Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16907 příspěvků 15.03.13 10:56

@Magdushka83 proto jsem si nechala před plánovaným těhotenstvm vytrhnout dvě spodní osmičky. Tuhle bolest jsem zažívala párkrát do roka a bez léků na bolest bych se zbláznila.
Držim palce :hug:

Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 15.03.13 10:57

A ty se ptáš, co dělat??? Nebo na co? :nevim: Jestli jo, tak jediný co můžeš, je už zmiňovanej paralen, studený obklady, to mně vcelku pomohlo… Jinak čekat a přetrpět to :nevim:

EDIT: Jo, já když mě to chytlo a zubařka nemohla přijít co mi je (pravděp. roste 8 a tlačí na 7), tak jsem si koupila na kloktání parodontax… To vcelku pomohlo. A chladit hlavně

K.Black
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.13 11:01

@Magdushka83 od kud jsi? vždycky je řešení, někde tě vezmou ;)

brumi
Kelišová 6693 příspěvků 15.03.13 11:23

To samé jsem měla taky v těhu a hodně mi od bolesti pomáhál odvar z hřebíčku, má tlumící účinek a také si zkus dělat heřmánek a vyplachovat, nebo ještě vyplachovat slivovicí tím že budeš jen kloktat vůbec to neva

Fima
Nadpozemská drbna 29399 příspěvků 15.03.13 11:45

A zubaře nikdo nezaskakuje? Když tam můj zubař není, bez problémů mě vzal kolega. A byla jsem svědkem několikrát, že můj zubař ošetřoval akutní případy lidí, kteří k němu vůbec nechodí. Udělal základ a pak je odkázal na pohotovost nebo ke svému zubaři.

Jinak ti nezbyde asi nic jiného, než to vydržet na tu pohovotost. Zuby jsou sviňa, teď jako těhotná jsem se i sakra užila s osmičkama. Nic než Paralen nemůžeš, takže pak už jedině kloktat nějakou ústní vodu, ledovat, žvejkat hřebíček… ti asi nezbude.

madeto
Závislačka 2528 příspěvků 15.03.13 11:45

Ten propolis není špatný, ještě sprej tamtum verde mi kdysi pomohl a jednou jsem na tu bolest snědla 8 brufenu (nezabraly ani ty)byla jsem v práci a moje zubařka byla právě na protialkoholním a pohotovost (zubní 100km )Pomohlo mi až po šichtě, kolega mi vnutil štamprlu slivovice :zed: byla jsem pěkně sjetá, ale zub pak nebolel :dance: (tohle, ti určitě nedoporučuju.)

Uju
Kelišová 6661 příspěvků 15.03.13 11:51

Zakladatelko když jsem byla těhu tak mě děsně chytlo ramno, volala jsem sestřence Mudře co s tím co mohu a co ne. Ona mi říkala, že mám vzít dva paraleny najednou. Jeden funguje na srážení teploty, dva najednou už trochu jako slabá analgetika. Dva najednou sníst můžeš ale pozor nesmíš jich sníst víc než je doporučeno denně. Jinak zkus vykloktat šalvěj.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 15.03.13 11:53

Bych nevolala, ale jela někam rovnou, když na sestru vybalíš opuchlou tvář a oči opuchlé od pláče, tak se smiluje spíš, než do telefonu…

kjhui
Závislačka 2636 příspěvků 15.03.13 11:59

Na šilingráku bývala obličejová a zubní chirurgie, mrkni se na net, tam by tě měli vzít hned pokud jsi akutní (a těhotná), pokud tě tam někdo hodí.

Magdushka83
Kecalka 122 příspěvků 15.03.13 12:42

Obvolala jsem všechny ordinace v okolí vč. Brna a ani, že jsem těhotná nikoho nezajímalo, vždy jn máme plno, nezlobte se…to by se za Komunistů nestalo! Ledování pomohlo, čekám na tu 17tou hodinu.

Banny
Závislačka 3396 příspěvků 15.03.13 13:40

:lol: prý za komunistů nestalo, to nemůžu posoudit, ale nemáš doma alpu? A proplachovat tou alpou, mně pomohl i calgel, ale ten asi doma nemáš.

Nebo mi mamka radila proplachovat vínem.

Váš příspěvek
Reklama