Bolest zubů dolní čelist

Anonymní
4.4.20 19:27

Bolest zubů dolní čelist

:,( Ahoj, už je to dva dny, co mě strašně bolí zuby na poklep.. ale cítím i ostrou takovou zvláštní bolest i když neklepu..Když něco jím, tak to taky bolí.. Jedná se o zadní 6,7.. kaz na povrchu nikde nemám a dolní osmičky založené nejsou.. dásně mi zas tak oteklé nepřijdou..
Nechci hned plašit, ale opravdu to bolí..
Jen nevím, jestli mě teď někde vezmou, na pohotovost nebo zubař, když je karanténa? Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Děkuju..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1916
4.4.20 20:08

Muze to byt cokoliv od zaneseneho kanalku po zanet okostnice, pohotovosti funguji pri nemocnici normalne, muj zubar funguje taky normalne ale je to soukroma klinika. Predem si zavolat at tam nesedis v cekarne s dalsimi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 20:43

Měla jsem to samé…Znám tu bolest…Vim, že je to divný, ale zubař mi doporučil coca colu a dva týdny nečistit. Po dvou týdnech to odeznělo.

• Nahlásit
  • Citovat
78
5.4.20 21:53

Pokud to bolí na poklep nejspíš máš zánět pod zubem a bude třeba vyčistit kanálky. Zavolej svému zubaři jestli ošetřuje alespoň akutní pacienty. Jestli ne tak poprosit jiného zubaře nebo nejbližší pohotovost. A připrav se na to, že spousta zubařů teď převážně trhá.

A blbosti jako cola a nečištění ani nečti :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 23:13

@Claireen musim nesouhlasit! Endodoncie v dnesni dobe je opravdu luxusni! Takze se uz netrha tak casto. Vetsinou vubec.Co se tyce toho problemu.Dela vam zibar rtg? muze se jednat o mezizubni kaz.Coz by vysvetlovalo bolest dvou zubu vedle sebe(mezizubni kaz poznate jen diky rtg).A nebo mate neco s koreny zubu.Taky sw vam mohlo dat pod dasen nejake jidlo tvrde pr:chipsy.Ale roho byste si asi vsiml. Muzete mit taky zubni kamen pod dasni a nebo zanet okostice.Muze ro byt cokoliv. Doporucuju mekci stravu a navstivit zubare.(jsem zubarka a tak vim o cem pisu)At vas ro prestane bole! Mejte se hezky

• Nahlásit
  • Citovat
78
6.4.20 07:53

Endononcie je luxusní, spousta zubů se zachrání, souhlasím. V současné době (nouzový stav) se převážně trhá, pokud není dostatek ochranných prostředků. Nesouhlasit a používat vykřičníky můžeš jak je libo, ale je to pravda :roll: Zub na poklep bolí v případě mrtvého zubu se zánětěm, ne u mezizubních kazů. Asi zubařka nejsi když to nevíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 09:28

@Claireen No rozhodne zadny zubar by nevytrhl zub kvuli tomu ze ma mslo ochrannych pomucek.No to uz je jedno, nebudu se hadat.Co se tyce toho poklepu..Nebim zda chodite k zubari na preventivni prohlidky, ale pokud ano a mate sobreho zubare, tak byste si vsimla, ze zubar poklepe do zubu s zepta se vas, zda vas ro boli nebo je neprijemne.Dela se to z duvodu, ze pokud je v zubu kaz(ktery ne vzdycky musi jit videt)tak zub zaboli.Pan muze mit cokoliv, ale bez rtg snimku se ro nezjisti. Urcite nemusi mit jen mrtvy zuby. A vzkaz pro pana. Z jakeho jste mesta? Klidne bych vas vzala pokud byste chtel. Mejte hezky den:)

• Nahlásit
  • Citovat
78
6.4.20 09:41

No to by teda vytrhl, u nás se bez komplet. ochranných pomůcek nevrtá, svého zdraví si vážíme a snažíme se chránit jak jen to jde. Proč má asi 80% ordinací omezený provoz ty chytrá? Dokonce je doporučenou neošteřovat nikoho bez všech potřebných pomůcek, to by jsi veděla kdybys byla zubařka, z informací od stom. komory. Já narozdíl od tebe v zubní ordinaci pracuji a pokud je zub poklepově bolestivý tak je to v 99% tak jak říkám. RTG je samozřejmostí, stejně tak zkouška reakce na chlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
15.5.20 11:58
@Anonymní píše:
Měla jsem to samé…Znám tu bolest…Vim, že je to divný, ale zubař mi doporučil coca colu a dva týdny nečistit. Po dvou týdnech to odeznělo.
:lol: Správně! Colou a nečištěním k trvalému zubnímu zdraví!
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama