Reklama

Bolest zubu - dvakrát pohotovost, jet potřetí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 01.09.18 21:01
Bolest zubu - dvakrát pohotovost, jet potřetí?

Kdy jindy bolí zuby, než před víkendem :cert:. Včera odpoledne mě začal bolet zub, poslední v řadě co mám, šestka. Můj doktor bude mít teď 3 týdny dovolenou, někdo ho určitě zastupuje, ale u toho jsem nikdy nebyla. V noci už jsem lezla bolestí, která se stupňovala, bolest mi vystřelovala do kosti v obličeji, do nosní kosti. Jela jsem hned ráno na pohotovost, prosila, jestli mi můžou zub vytrhnout (je opakovaně plombovaný, nebude mi vadit, když ho tam mít nebudu). Doktorka řekla, že je tam výplň, nerentgenovala to, řekla že jí odvrtá. Prosila jsem o anestezii, ale prý nejsou obvod, aby ji dávali. Chvilkama jsem si myslela, že jí kousnu :zed:, bolest hrozná. Doktorka plombu odvrtala, dala tam nějakou hojivou vložku a měla jsem přijít zítra ráno na výměnu. Večer jsem volala, jestli nemůžu přijet ještě večer, protože zub strašně bolí, i přes léky na bolest, že mi stále bolest vystřeluje do kostí v obličeji. Řekli ať přijedu, tak jsem tam jela, byl tam už jiný doktor. Ten mi řekl, že teda tuto vložku co tam byla odvrtá, opět bez anestezie, trhat prý nebude. Zub prý umrtvil jinou vložkou, mělo to přestat bolet. Byla jsem tam asi kolem 18.hodiny. Je dvě hodiny po ošetření, bolest se stupňuje místo aby přestávala, navíc se mi zdá, že obličej mi trochu začíná víc teplat, zatím nenatéká. Mám v sobě další tabletu proti bolesti, normálně mi zabírají, teď vůbec. Tak přemýšlím - za jak dlouho bolest může přejít? Nebo se mám sebrat a jet na jinou pohotovost? Už bolestí opravdu nemůžu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 01.09.18 21:06

Kdes to byla 8o jela bych jinam. Neskutečné toto - neumrtvi to, protože nejsou obvodní? Na pohotovosti se zuby jsem byla několikrát (naštěstí ne s mými jen doprovod :mrgreen: ) a vždy byl zakrok s umrtvením

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 01.09.18 21:08

V Praze Thomayerova nemocnice

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 01.09.18 21:11

@Evka73 my jezdíme na karlák. Pokud to boli a horší se to, sjela bych tam

Helileli
Závislačka 2768 příspěvků 01.09.18 21:12

Některé zubaře fakt kopnout do zadku málo. Já si na pohotovosti musela injekci vybrecet, ale dali. Jako proč chtějí mermomocí vrtat do živého, když je zub v zánětu :zed:
Já bych se bála zánětu okostice. Po odvrtani a vložení umrtvující vložky to mělo cca do 24h přestat bolet. Jela bych jinam, ideálně na specializované pracoviště stomatochirurgie, tam by s trháním neměli dělat vofuky nebo pokud máš peníze, tak na soukromou kliniku.
Může to být teda i „jenom“ odumírání zubu, který by měl nakonec přestat bolet, ale tepání a teplo není dobré znamení.
Ledujes to?

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 01.09.18 21:17

Tam jsem to měla dál než do Krče, tak jsem jela do té Krče. Blbé rozhodnutí :zed: .

Leduji, už asi půl hodiny, bolest se zhoršuje a ne aby se zmírňovala. Do 24 hodin? To bude k nepřežití, ale zkusím to, uvidím co ráno.

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 20968 příspěvků 01.09.18 21:20
@Evka73 píše:
Kdy jindy bolí zuby, než před víkendem :cert:. Včera odpoledne mě začal bolet zub, poslední v řadě co mám, šestka. Můj doktor bude mít teď 3 týdny dovolenou, někdo ho určitě zastupuje, ale u toho jsem nikdy nebyla. V noci už jsem lezla bolestí, která se stupňovala, bolest mi vystřelovala do kosti v obličeji, do nosní kosti. Jela jsem hned ráno na pohotovost, prosila, jestli mi můžou zub vytrhnout (je opakovaně plombovaný, nebude mi vadit, když ho tam mít nebudu). Doktorka řekla, že je tam výplň, nerentgenovala to, řekla že jí odvrtá. Prosila jsem o anestezii, ale prý nejsou obvod, aby ji dávali. Chvilkama jsem si myslela, že jí kousnu :zed:, bolest hrozná. Doktorka plombu odvrtala, dala tam nějakou hojivou vložku a měla jsem přijít zítra ráno na výměnu. Večer jsem volala, jestli nemůžu přijet ještě večer, protože zub strašně bolí, i přes léky na bolest, že mi stále bolest vystřeluje do kostí v obličeji. Řekli ať přijedu, tak jsem tam jela, byl tam už jiný doktor. Ten mi řekl, že teda tuto vložku co tam byla odvrtá, opět bez anestezie, trhat prý nebude. Zub prý umrtvil jinou vložkou, mělo to přestat bolet. Byla jsem tam asi kolem 18.hodiny. Je dvě hodiny po ošetření, bolest se stupňuje místo aby přestávala, navíc se mi zdá, že obličej mi trochu začíná víc teplat, zatím nenatéká. Mám v sobě další tabletu proti bolesti, normálně mi zabírají, teď vůbec. Tak přemýšlím - za jak dlouho bolest může přejít? Nebo se mám sebrat a jet na jinou pohotovost? Už bolestí opravdu nemůžu.

„Normální“ zubní pohotovost? Nikdy! 8o

Chápu, že třeba 3000 za ošetření může být pro někoho vysoká částka, ale je to i o prioritách. Lidi jsou schopní utrácet za ledacos, ale zuby jsou zuby.

Na soukromé ti to vždycky zrentgenují, opíchají, pokud stále bolí, připíchnou a odvrtají tak, že tvůj zubař už to může jen uzavřít. :nevim:

janablizkova
Kecalka 382 příspěvků 01.09.18 21:21

Jak že nedají injekci od bolesti chtějí to stejně zaplatit tak musí dát.Sakra platíme si zdravotní pojištění a tak se chovají to je teda síla.Určitě jed někam jinam a neodalut to.

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Závislačka 3102 příspěvků 01.09.18 21:24
@Evka73 píše:

je tam jsem byla je to dva roky :lol: osmička… zubařce i sestre dohromady asi 160 let :lol:
Byli jsme dvakrát i na normální pohotovosti tamtez… Hele lidi to je fakt pro život v ohrožení, rentgeny atd vám fakt nikdo dělat nebude :nevim: Počítala jsem s tím, dostala prostě první pomoc a v pondělí supajdila k doktorce :kytka: Zkus spíš ledovat :hug:

sloninka
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 01.09.18 21:26
@Evka73 píše:

Evidentně záleží ne na zařízení, ale na konkrétním doktorovi. Manžel v Krči na zubní pohotovosti by l minulý víkend. Byl maximálně spokojený, injekci dostal bez problémů.
Jela bych do Spálený.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 01.09.18 21:28

@Bubla_Bučková rentgen chápu, ale nedat injekci proti bolesti to uz je vyloženě naschvál

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 01.09.18 21:37
@sloninka píše:
Evidentně záleží ne na zařízení, ale na konkrétním doktorovi. Manžel v Krči na zubní pohotovosti by l minulý víkend. Byl maximálně spokojený, injekci dostal bez problémů.
Jela bych do Spálený.

Ve Spálený jsou taky řezníci…

sloninka
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 01.09.18 21:51

@AnastazieB Jak už jsem psala, záleží na jakého doktora zrovna narazí. A to ať v Krči, Spálený nebo někde jinde.

Halamka
Závislačka 3456 příspěvků 01.09.18 21:53

Mě ve Spálené pomohli. Asi záleží na dr., ale za mě tam byli všichni v pohodě. Zkus to tam. Na druhou stranu si myslím, že i ta vložka potřebuje čas, aby začala fungovat. Zvlast po dvakrát otevřeném zubu v jednom dni.
Jinak na pohotovosti neradi trhají.

Lea L
Kecalka 306 příspěvků 01.09.18 21:55

Mamka byla ve Spaleny pred mesicem a taky tragedie.. proste ledovala, ledovala a druhy den k normalnimu nereznikovi.. bohuzel no.. :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama