Bolest zubu po dvou dnech od vrtání

727
22.7.15 21:04

Bolest zubu po dvou dnech od vrtání

V pondělí jsem byla vrtat zub, zubařka mi dala novou plombu dnes ráno mě začal zub dost bolet, musela jsem si vzít i ibalgin… Máte s tím někdo zkušenost, co by to mohlo být? Děsím se zánětu nebo tahání nervů :/. Jsem objednaná na zítřek kvůli jinému zubu a zároveň se děsím, co mi provede s tímto zubem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

771
22.7.15 21:09

Bohužel to bývá vždy zánět…měla by odvrtat plombu, vyčistit va dát dezinfekci a tzv. cementik, po několika dnech, pokud by všebylo v ppohodě, novou plombu. Držím palečky ať nic neboli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
727
22.7.15 21:11

@luccik a nemáte zkušenosti, jestli když je v zubu zánět, bolí to i přes injekci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
22.7.15 21:12

@pajule022 Myslím, že se tě zeptát na charakter bolesti, jestli tě bolest v noci budila, zda je tupá, estli reaguje na chlad a na teplo…pokud nebudeš oteklá a bolest se výrazně nezhorší, tak bude čekat dle mého do pátku.
po vrtání zubu může bolest přetrvávat několik týdnů, ale nesmí to být trvalá tepající, spíš takové to pobolívání…

@luccik jak to myslíš - tu definitivní výplň vyměnit za provizorku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
22.7.15 21:16

@pajule022 Měla by ti dát slizniční anestezii, aby tě nebolel vpich a dát injekci. Může zvolit i formu „forte“, je silnější.
Ano - zánět má kyselou reakci, anestezie je zásaditá, může vzniknou neutralizace, takže anestetický účinek může být nižší, ale to bývá spíš v případě, že se jedná o velký zánět a to by ti asi nedělala definitivní výplň.
Pokud byl kaz hluboký a měla pocit, že je blízko dřeně, tak se dává i tzv. podložka, ale to si myslím, že by ti řekla.
Jinak je i možné, že jak se mění tlak (má přijít bouřka) tak může na tuto změnu reagovat i tvůj zub.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
22.7.15 21:19
@pajule022 píše:
V pondělí jsem byla vrtat zub, zubařka mi dala novou plombu dnes ráno mě začal zub dost bolet, musela jsem si vzít i ibalgin… Máte s tím někdo zkušenost, co by to mohlo být? Děsím se zánětu nebo tahání nervů :/. Jsem objednaná na zítřek kvůli jinému zubu a zároveň se děsím, co mi provede s tímto zubem…

zajela bych si bud na pohotovostdneska nebo zítra uvidíš u toho tvého dr a nenechala bych to muze to byt zanet a nedivila bych se :roll: tipuju to na nej :nevim:

• Citovat
  • Upravit
727
22.7.15 21:19

@Malaga vím, že mi tam dávala nějakou podložku pod plombu a mluvila něco o cementu, což jsem se dočetla, že je provizorní výplň, ale o tom mi nic neřekla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
727
22.7.15 21:21

@JayLee chjo :roll: a nevíte, jak se postupuje, když je v zaplombovaném zubu zánět?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
22.7.15 21:22
@pajule022 píše:
@JayLee chjo :roll: a nevíte, jak se postupuje, když je v zaplombovaném zubu zánět?

vyvrta se, znova vycisti a pokud je tam zanet tak ti tam da nejakou jen vatičku s necim napustenou a az se vyleci tak znova vycisti a da plombu :roll:

• Citovat
  • Upravit
366
22.7.15 21:28

Bude to bolet ještě asi měsíc a s největší pravděpodobností bude zub až do konce života citlivější… Přežít se to každopádně dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
727
22.7.15 21:30

@markur59 takže je normální, že mě bolí zaplombovaný zub? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
22.7.15 21:30
@pajule022 píše:
@JayLee chjo :roll: a nevíte, jak se postupuje, když je v zaplombovaném zubu zánět?

Zub se otevře, provede se tzv. trepanace.Pak se udělá preendodontické ošetření, může ti dát vatičku s depulpinem(umrtvovací vložka),na to provizorku, to tam může být 10-14 dní. Poté se vložka odstraní, začnou se pročištovat kanálky ručními nástroji, udělají se výplachy a dle uvážení lékaře se dá Calyxd (dezinfekční vložka s vápníkem) a zase se to překryje provizorkou. A pak následuje definitivní ošetření - zase čistění (někdo používá ruční nástroje, ale spíš už je standartem přístrojové ošetření kořenových kanálků) a pak to vysuší papírovýma čepama a když je čisto, tak to zaplní guttaperchou - přírodní latex, aby se kanálek utěsnil. Několikrát to zrengenuje, jestli je to dobře zaplněno. Když zbylo z toho zubu málo tkáně, tak se tam ještě může dát na zpevnění sklolaminátový čep a udělá se dostavba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
22.7.15 21:31

@pajule022
Ano, pravděpodobně při vrtání byl poškozen nerv a to už je téměř nevratné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
22.7.15 21:35
@markur59 píše:
Bude to bolet ještě asi měsíc a s největší pravděpodobností bude zub až do konce života citlivější… Přežít se to každopádně dá.

Nesouhlasím. Bez nervu nemá co v zubu bolet. Bolí okolní tkáň, pokud nebyl vyléčený zánět tohoto okolí anebo pokud např. dochází k mechanickému dráždění při přeplnění přes apex.Ale proto se před plněním ještě dělá rtg s nástroji, aby si lékař ověřil délku. Jinak mu k tomu pomáhá apexlokátor, něco jako „parkovačky“, (pípací krabička která pozná, že už je hodně blízko hrotu nebo dokonce přes)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
22.7.15 21:36

@Malaga muzu se zeptat, ty jsi zubarka? Protoze odpoved je odborna a naprosto vycerpavajici :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama