Bolest zubu po vytržení

Anonymní
22.4.20 16:51

Bolest zubu po vytržení

Ahoj :mavam:,
Před čtyřmi dny mi zubař vytrhnul zub, měla jsem v něm zánět. Teď to ale pořád bolí a přijde mi, že víc a víc.. Dokonce mi přijde, že mě bolí i zub vedle. Nevíte, co by to mohlo být? Četla jsem si něco o zánětech a jak teď někdo umřel na kaz a jsem z toho celá nesvá :(. Zítra znovu zkusím zavolat zubaři. Chci se zeptat, jestli jste některá z vás neměla podobný problém, kdyby ano, tak jak jste ho řešila, popřípadě jak ho řešil Váš zubař?
Děkuji za odpověď! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.4.20 16:52

Ježiš, teď mi došlo, He jsem to omylem dala na dotazy pro adminy. Moc se omlouvám

• Citovat
  • Nahlásit
32581
22.4.20 16:56
@Anonymní píše:
Ježiš, teď mi došlo, He jsem to omylem dala na dotazy pro adminy. Moc se omlouvám

Třeba má některá adminka jako vedlejšák zubařinu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
22.4.20 17:01

Nevyplachla jsis ranu prvni dva dny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8336
22.4.20 17:14

Prvni dva, tri dny po vytrzeni si clovek klido muze vzit ibalgin, je to zhmozdena tkan, boli to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5990
22.4.20 17:24

Mně se tohle stalo po vytržení 8 vlevo nahoře. Tím, že měla velmi komplikované kořeny, které zasahovaly i k vedlejšímu zubu, tak se ten zub stal enormně citlivý a bolestivý. Nevím jestli to teď popíšu přesně, ale zubař ten zub musel prostě umrtvit. Udělat z něj mrtvý zub, vytahal z něj ta nervová zakončení. Až potom bolest ustoupila. Celé to trápení trvalo víc než půl roku. Nakonec nebyla jiná možnost. Taky mi stále říkal, že se jedná o pohmozdeni po tom vytržení 8, ale kdepak. Jak se uklidnilo to okolí, tak přesně našel to místo, kde se ten vedlejší zub obnažil a dělalo to tyhle šílené bolesti. Byla to velmi malá skulinka, ale jakmile vyzkoušel přesně v těch místech tu citlivost, tak jsem vykopla ten tácek s nástroji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
22.4.20 18:39

Je to normální pokud tam byl zánět.. Berte si Ibalgin, nejen že působí na bolest, ale vjeni protizánětlivý… Pokud by to bolelo dele, musela by jste na výplach rány a při nejhorším pro celková atb…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
5.5.20 13:10

Bolest

Dobrý den. Chci se zeptat zubař mi dnes trhal zub nahoře, v zadu a hned vedle něj mám kaz i kdyz mi vytrhnul ten zub tak mne to strašně bolí a ještě hůř mne v tok vedlejším zubu Pícha než dřív, nepomáhá ani ledovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
5.5.20 13:16

@Monica123 no po vytrhnuti je jasny ze pusa muze nekolik dnu bolet, ale nechapu tvyho zubare, ze nejdriv ti nespravil kaz o kterem evidentne vedel a vytrhl ti zub :zed: :zed: pak diky takovym patlum maji lidi v puse prazdno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8336
5.5.20 13:18

@Peggy54 tak asi bylo urgentnejsi to vytrzeni.
@Monica123 ber si ibalgin, ja po trhani treba tejden otviram pusu tak na dva centaky, je to de facto zhmozdeni no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
6.5.20 00:10

@Tarjei akutni neakutni, pokud o kazu vedel tak mel nejdrive spravit a pak trhat, takhle s tim pani bude minimalne tyden trapit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
15.5.20 11:44
@Peggy54 píše:
@Tarjei akutni neakutni, pokud o kazu vedel tak mel nejdrive spravit a pak trhat, takhle s tim pani bude minimalne tyden trapit.

Promiň, ale je poznat, že vůbec nevíš, která bije. Zakladatelka se mohla u svého zubaře objevit po x letech, s akutní bolestí, zub asi dost zničený, když se ho nesnažil zachránit, ale rovnou tasil, na vedlejším zubu kaz (možná v puse ne jediný), extrakce se dá i s rentgenem a anamnezou zvládnout do 10 min., výplň pod půl hodiny těžko, naobjednaní pacienti měli počkat, protože akutní pacientce se bude ošetřovat kaz (který může skončit ošetřování kanálků, víme prd, jak je hluboký), naprosto správně ji s tím objednal na jiný termín. Ale je to patla 8o Lidi mají v puse prázdno kvůli své nespolehlivosti, lenosti a prioritám (umělý drápy, řasy, vlasy jsou cajk, ale nechat litr u zubaře je :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
15.5.20 11:50
@Peggy54 píše:
@Monica123 no po vytrhnuti je jasny ze pusa muze nekolik dnu bolet, ale nechapu tvyho zubare, ze nejdriv ti nespravil kaz o kterem evidentne vedel a vytrhl ti zub :zed: :zed: pak diky takovym patlum maji lidi v puse prazdno

Teď to čtu znova, zakladatelka ale nepíše, že by měla vedle kaz! Měla zřejmě pooperační alveolitidu (zánet zubního lůžka), naprosto běžná komplikace, která max. do 10 dní odezní. Ty jsi vydedukovala, že zubař věděl o kazu a nechal ho tam tak dlouho, až byl zub na vytržení…úplná blbost, že? Ale máš z nějakého důvodu pifku na zubaře, tak proč si nekopnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
15.5.20 12:00

@Killingpink nevim kam chodite, ale ikdyz po pul roce jdu na preventivku tak prvni co se deje je rtg snimek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
15.5.20 12:21
@Peggy54 píše:
@Killingpink nevim kam chodite, ale ikdyz po pul roce jdu na preventivku tak prvni co se deje je rtg snimek

A to s tím souvisí jak? Zakladatelka snad psala o tom, jak pravidelně chodí na preventivky? Ptala se jen, jestli je její bolest po vytržení zubu normální.
Takže moje verze, podpořená zkušeností (jsem zubařka, proto jim taky na e-miminu dělám advokáta): objevila se tam s akutní bolestí, zub už byl tak v čudu, že musel ven. Ale ne pacientka, zubař je neschopný patla!
Snímky každého půl roku na preventivce (na odhalení mezizubních kazů se dělají bite-wing, skusové snímky) jsou oprávněné jen u pacientů s vysokým rizikem zubního kazu (různá tělesná a mentální postižení, velmi špatné sociální zázemí), jinak je proplácí pojišťovna jen 1× ročně, ortopantomogram 1× za dva roky, není žádoucí je u sanovaného pacienta se zvládnutou hygienou dělat co půl roku (pokud mu je tedy neplatíte cash, pak ten zubař sice asi není patla, ale pěkný vyčůránek určitě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat