Bolest zubu pod můstkem

9
14.11.19 19:15

Bolest zubu pod můstkem

Ahoj, mám docela dilema. Před dvěmi týdny jsem navštívila zubaře s tím, že mám díru v můstku a že mě to bolí. Zubař mi to jen profoukl a na mou žádost aspoň díru zalakoval (to prý vydrží jen par dní) a objednal mě na otisky a chystání zubů na nový, lepší a dražší můstek až za měsíc a půl. Jenže me to stále bolí. Byla jsem tam znova s tím, že se to nedá vydržet. Je to taková ostrá bolest, která přijde z ničeho nic hlavně, když si sednu a jsem v klidu. Bolest přijde a po chvilce zas odejde. Zubař mi to opět jen vyčistil a dal nějakou hnědou vodicku. Mám přijit až na nas sjednany termín. Kdyby zub dělal neplechu, otevřel by mi to a vytrhl nervy.
Má otázka zní.. má s tím někdo zkušenost? Myslíte, že to tak má bolet a ze to přestane, když nasadí nový mustek? Nebo je možné, že tam mám kaz a mám opět jet k zubaři? Nejhorší je pro mě představa s tím vydržet ještě celý měsíc.. přestávám mít náladu na celý svět :(
Předem moc všem děkuji. H.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
189
14.11.19 19:27

Tak by ti měl sundat cely mustek a vytahat nervy hned pokud te to tak boli. Docasne zadelani a vodicky moc nepomuzou pokud tam mas zanet. Rentgen ti delal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
14.11.19 19:37

Ja si myslim, ze tam mas zanet jako prase, rano si tam dojdi jako akutni, at ti udela rtg a ten zanet odstrani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
14.11.19 19:56

Dekuji za názory..Rentgen mi prave že nedělal. Zánět jsem prodelala už několikrát a vím, že to je bolest úplně jiná, tak jsem si možná tak pro sebe furt říkala, že to je tím, že mam v tom díru a tím padem odhaleny obrouseny živý zub :( zitra se asi k zubari nedostanu, jsem na stáži v MŠ, jedině zkusit pohotovost v sobotu? :( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
14.11.19 20:36

@Hanciicka na pohotovosti si myslim ze ti ten mustek nesundaji, neradi fusuji do techto veci.. ale zkusit muzes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
14.11.19 21:04

Taky si myslím, ale na druhou stranu by ti měli udělat první pomoc, třeba ti mustek probrousit a vytahat ty nervy, nebo tam dat alespon vlozku na umrtveni. No zkusit to muzes a uvidíš, abys pres vikend vydrzela. Prasky ti nezabiraji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
14.11.19 21:13

@Anonym K Prášky si beru jen preventivně na noc, ono to přes den nebolí (pokud si nelehnu do určité polohy nebo nesednu k telce). Fakt to bolí každou chvilku jen když jsem v klidu. Proto si nemyslím, že mám zánět. Ale nejsem odborník :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
14.11.19 21:22

Já taky nejsem přímo odborník, jen zubní sestra. Ale tak pokud je to nesnesitelná bolest tak bych rekla ze jde o zanet a to boli teda fest… kdyz uz jsi byla dvakrat u zubare s bolesti tak se divim ze ti to rovnou neotevřel :think: a ted to mas provizorně zadelany nebo diru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
14.11.19 21:59

@Anonym K provizorni mustek. Zitra zubari zavolam a zeptám se rovnou jeho, jestli to je normalni. Pri nejhorsim tam pojedu v pondeli na vytržení toho nervu :( můžu se teda jeste zeptat? Trhá se nerv s injekcí? Jinak moc dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
14.11.19 22:15

@Hanciicka no a ještě k tomu provizorni mustek, to zas neni takova prace sundat nebo provrtat, mel to udelat rovnou, to te uplne lituju, doufám ze to vydrzis :? Jojo s injekcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
14.11.19 22:21

@růžový achát no je pravda, že na něj lidi jen nadávají :( já osobně byla ráda, že aspoň nějakého zubaře mám. Taky to možná i flaka uz, bo koncem roku končí, jde do důchodu. Mám chut obvolat jine doktory ať mi to vyléčí už i s novym mustkem rovnou někdo jiny :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
14.11.19 22:22

@růžový achát samozřejmě neradim at to sunda sama ne, myslela jsem ze to mel sundat ten zubar, kdyby nebyl linej a boli ji to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
14.11.19 22:23

@Anonym K moc díky. Já mám ze zubaře panickou hrůzu. Kdyby měl delat neco bez injekce, tak asi utecu 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
14.11.19 22:27

@Hanciicka jojo to chapu :) ono hodne lidi je pak rado ze nejakeho zubare maji, ale pak jim nadela v puse jeste vetsi neplechu kdyz se mu zrovna nechce nic delat a lidi na to doplati… zkus si obvolat i jine zubare, uz jen protoze konci, ale bojim se ze na rychlo te moc neobjednaji :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
14.11.19 22:30

@Anonym K já vím, je těžké sehnat zubaře :( předběžne uz jsem volala jedne doktorce, ktera nemá stop stav, ale bohuzel ordinuje jen do kvetna. Tak treba by me vzala aspon na tech par mesicu, nez si najdu nekoho jineho.. achjo, ty zuby me jednou zabijou :( teď uz valim spat, krásnou noc preji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat