Bolest zubu pod můstkem

14.11.19 19:15

Bolest zubu pod můstkem

Ahoj, mám docela dilema. Před dvěmi týdny jsem navštívila zubaře s tím, že mám díru v můstku a že mě to bolí. Zubař mi to jen profoukl a na mou žádost aspoň díru zalakoval (to prý vydrží jen par dní) a objednal mě na otisky a chystání zubů na nový, lepší a dražší můstek až za měsíc a půl. Jenže me to stále bolí. Byla jsem tam znova s tím, že se to nedá vydržet. Je to taková ostrá bolest, která přijde z ničeho nic hlavně, když si sednu a jsem v klidu. Bolest přijde a po chvilce zas odejde. Zubař mi to opět jen vyčistil a dal nějakou hnědou vodicku. Mám přijit až na nas sjednany termín. Kdyby zub dělal neplechu, otevřel by mi to a vytrhl nervy.
Má otázka zní.. má s tím někdo zkušenost? Myslíte, že to tak má bolet a ze to přestane, když nasadí nový mustek? Nebo je možné, že tam mám kaz a mám opět jet k zubaři? Nejhorší je pro mě představa s tím vydržet ještě celý měsíc.. přestávám mít náladu na celý svět :(
Předem moc všem děkuji. H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14.11.19 19:27

Tak by ti měl sundat cely mustek a vytahat nervy hned pokud te to tak boli. Docasne zadelani a vodicky moc nepomuzou pokud tam mas zanet. Rentgen ti delal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
14.11.19 19:37

Ja si myslim, ze tam mas zanet jako prase, rano si tam dojdi jako akutni, at ti udela rtg a ten zanet odstrani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 19:56

Dekuji za názory..Rentgen mi prave že nedělal. Zánět jsem prodelala už několikrát a vím, že to je bolest úplně jiná, tak jsem si možná tak pro sebe furt říkala, že to je tím, že mam v tom díru a tím padem odhaleny obrouseny živý zub :( zitra se asi k zubari nedostanu, jsem na stáži v MŠ, jedině zkusit pohotovost v sobotu? :( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
14.11.19 20:36

@Hanciicka na pohotovosti si myslim ze ti ten mustek nesundaji, neradi fusuji do techto veci.. ale zkusit muzes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 21:04

Taky si myslím, ale na druhou stranu by ti měli udělat první pomoc, třeba ti mustek probrousit a vytahat ty nervy, nebo tam dat alespon vlozku na umrtveni. No zkusit to muzes a uvidíš, abys pres vikend vydrzela. Prasky ti nezabiraji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 21:13

@Anonym K Prášky si beru jen preventivně na noc, ono to přes den nebolí (pokud si nelehnu do určité polohy nebo nesednu k telce). Fakt to bolí každou chvilku jen když jsem v klidu. Proto si nemyslím, že mám zánět. Ale nejsem odborník :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 21:22

Já taky nejsem přímo odborník, jen zubní sestra. Ale tak pokud je to nesnesitelná bolest tak bych rekla ze jde o zanet a to boli teda fest… kdyz uz jsi byla dvakrat u zubare s bolesti tak se divim ze ti to rovnou neotevřel :think: a ted to mas provizorně zadelany nebo diru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 21:59

@Anonym K provizorni mustek. Zitra zubari zavolam a zeptám se rovnou jeho, jestli to je normalni. Pri nejhorsim tam pojedu v pondeli na vytržení toho nervu :( můžu se teda jeste zeptat? Trhá se nerv s injekcí? Jinak moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 22:07

Tady je jasný, že se pravděpodobně jedná opravdu o zánět, nebo o napreparování zubu až na citlivou pulpu, zub je potřeba otevřít, devitalizovat, přeléčit a zavřít. Měl zhotovit RTG snímky na kterých bude v projasnění zcela jistě zánět zřetelný. A po zaplnění kanálků opět zhotovit kontrolní snímky. Vůbec nechápu, co to máte za stomatologa!!! Okamžitě se domáhejte nápravy a nejlépe hned ať nemáte zkažené svátky. Doktor bude pěkná lemra. Ano zub se devitalizuje v lokální anestezii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 22:15

@Hanciicka no a ještě k tomu provizorni mustek, to zas neni takova prace sundat nebo provrtat, mel to udelat rovnou, to te uplne lituju, doufám ze to vydrzis :? Jojo s injekcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 22:18
@Anonym K píše:
@Hanciicka no a ještě k tomu provizorni mustek, to zas neni takova prace sundat nebo provrtat, mel to udelat rovnou, to te uplne lituju, doufám ze to vydrzis :? Jojo s injekcí.

Provizorák se dává na repin( zinkoxideugenolová hmota) a je to jen pryskyřičný plášť,, ten si sundáš v pohodě sama rukou.. ale nedělej to zbytečně, rozhodně ten zub vyřeš před Vánoci, pak je těžké mezi svátky se domoct někde adekvátního ošetření

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 22:21

@růžový achát no je pravda, že na něj lidi jen nadávají :( já osobně byla ráda, že aspoň nějakého zubaře mám. Taky to možná i flaka uz, bo koncem roku končí, jde do důchodu. Mám chut obvolat jine doktory ať mi to vyléčí už i s novym mustkem rovnou někdo jiny :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 22:22

@růžový achát samozřejmě neradim at to sunda sama ne, myslela jsem ze to mel sundat ten zubar, kdyby nebyl linej a boli ji to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 22:23

@Anonym K moc díky. Já mám ze zubaře panickou hrůzu. Kdyby měl delat neco bez injekce, tak asi utecu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama