Bolest zubu při čištění..

Anonymni
14.4.08 08:41

Bolest zubu při čištění..

Ahoj,

může bolet citlivý zub při čištění kartáčkem?

Dříve mi to udělalo občas, nyní častěji. Pouze jeden zub, který při čištění kartáčkem občas bolí, vždy jen z vnější strany, je to ostrá bolest, která rychle přejde. Poté zub chvilku reaguje na studenou vodu. Na zubu nemám žádný výrazný flek, který by měl znamenat kaz, nic výrazného. Takže si myslím, spíše dásně :roll: Na kontrolu k zubařce jdeme v červnu, kdy se plánuji poradit. Byli jsme před půl rokem. Ale zajímá mě, zda to může být citlivost.

Na jídlo nebo sám nereaguje. Pouze při tom čištění a občas. Je to také psycho, že se bojím už zub čistit . Pokud si dám pozor a čistím pouze jedním směrem zvrchu (jedná se o horní stoličku), tak to nebolí. Jen pokud kroužím. Může to být nešetrnou technikou?

Používám Lacalut sensitiv - možná je i čas na změnu pasty…

Díky Jana
Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16
14.4.08 09:21

Ahoj, zuby, to je vždy na nic, teď jsem si prošla léčením několikaměsíčním. Pastu určo neměň, e to jedna z mála dobrých past na trhu.
Napadá mě, jestli sis neodtrhla nějakým důraznějším čištěním nebo tvrdou potravou dáseň. To by byl odhalený krček, ten pak bolí, protože už není pokrytý sklovinou. Pak by na tom krčku mohl být skovaný kazík, pod dásní. Zuby čistit vždy jen zvrchu dolů !
Každopádně radím, jít k zubaři okamžitě. To, co je teď jen bolest při čištění, se může stát stálou bolestí, pokud je to odtržená dáseň, už se ti tam ubytovávají bakterie atd.
Píšu to jako vrchní srabík, tři roky jsem nebyla u zubaře, taky jsem si tam nadělala paseku. Přeju, ať už to nebolí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
14.4.08 09:31

Ahoj, já souhlasím s tím odhaleným krčkem. Určitě nečekej do června. Já měla v těhotenství dost problémy se zuby i s dásněma, podobnou bolest, jak popisuješ, jsem taky měla. K tomu záněty, děs běs. Zubař mi teď řekl, že mi ustupuje dáseň a mam tam paradontózu. TAkže fakt doporučuju si tam zajít co nejdřív.
Ať je to v pohodě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.4.08 09:31

Jasmíno,

moc děkuji. Jsem také srabík a tak chodím poctivě k zubaři na preventivky…

Právě proto si myslím, že jsem nešetrná při čištění… Obzvlášť teď, kdy jsem to pořád zkoušela, tak mám dáseň dodrápanou… :oops: :roll:
Dám si pozor a budu čistit pouze jední směrem - od dásně pryč… Dám tomu nějaký čas a uvidím. Díky moc.

Jsem se dočetla, že to skutečně může způsobovat i kartáček, při kontaktu s krčkem… A pak ta citlivost na studené…

J.

• Nahlásit
  • Citovat
2786
14.4.08 12:44

Zkus si na ten zub ktery boli zlehka poklepat kovovou lzickou, pokud to bude bolet bude tam kaz i kdyz ho sama nevidis. Muze tam byt nekde dirka a ani o ni nevis…

Byt tebou upaluju k Dr. , lepsi nez pak nechat si trhat nerv :(

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.4.08 13:11

Nat - tak jsem oklepala celou řadu a nic. Rozhodně se ta bolest neopakuje. Ani nijak nic u čeho bych zakřivila.
Já co se týče zubů tak nic nepodceňuji, jsem strašpytel a až trošku velký plašan… Nyní to mám dodřené z toho čištění :oops: :roll: Takže to dozdravím a dám si pozor na techniku při čištění - drbu ty horní jak se mi zachce. :oops:

Díky za rady a tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
5261
14.4.08 14:04

Ahoj,
přesně to, co popisuješ mě vylekalo na začátku těhu a pak ještě asi ve 4.měsíci.....Vylekalo proto, že do té doby mě nikdy zuby ani náznakem nezabolely. Na prevent. prohlídce na to koukla zubařka a jistě konstatovala odhalené krčky na čtyřkách. Ale nic zá:,–(ního mi s tím nedělala. Jen řekla, že to v těhotenství bývá, že dásně se různě zduřují a že to pak zase odezní, jen ať si koupím zubní pastu na citlivé zuby a čistím si je správně od kořene… Vždycky to tak po 2 týdnech samo ustalo (nemyslím, že změnou péče, spíš prostě těmi změnami v těhu… ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.4.08 15:10

Já měla taky problém s bolestí při čištění a byl to odhalený krček, dr. mi to zaplombovala a doporučila elmex pastu na citlivé zuby zelenou a jednou týdně používat elmex gellé. A při používání pasty elmex, zub s obnaženým krčkem u mě nebolí,ale při používání např. sensodyn pobolívá sotva pastu nanesu na zuby. Takže zkuste opravdu tu zelenou elmex pastu.

• Nahlásit
  • Citovat
5165
17.4.08 10:15

Ahoj holky,
procetla jsem vasi diskuzi.To co popisujes vypada nejspis na odhaleny krcek,ktery je citlivy na dotyk vlaken z kartacku.Muze take reagovat na studene,teple ,kysele apod.
Takze v zadnem pripade nepouzivat pastu LACALUT ,a to mi ver,radim ti jako odbornik.Kup si bud Elmex sensitive/zeleny/ nebo Sensodyne.Nebo si nech krcek v ordinaci naimpregnovat.
Pouzivej mekounky zubni kartacek nejlepe Curaprox 5460+tu pastu.U nekoho to trva dyl nez ta citlivost odezni u nekoho dele.
Pokud budes mit nejaky dotaz klidne pisni SZ. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lahfbjhbvfka
2.4.11 10:29

Jeee…a ja byla uplne vystrasena co to mam se zubem..uz jsem se videla bez predniho zubu, to same se mi deje na spicaku…a jde to nejak poznat ten odhaleny krcek?..dasen mam u spicaku normalne hodne nizko(snad jako kazdy)..ale u obou soumerne (jak bolavy, tak ten „zdravy“…a staci asi to jak jsi psala..ten kartacek a pasta, ze?…neni az tak nutne chodit k zubarce, ne?…jsem na tom bidne s casem a nestiham :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.7.19 23:56

Ahoj,
mám dotaz. Bolí mě nějakou chvíli zub když kousnu, trochu se mi to uklidnilo když jsem teď začala používat pastu paradontax s fluorem. Jeden zub mi při takovém příznaku Dr. vytrhla a bylo vše dobré ale teď před pár dny začal bolet zub vedle a já mám ze zubaře fobii, omdlívam na křesle ale jak si teď čistím zuby touhle pastou když jsem to změnila tak při čištění plivu hromadu krve a dáseň až pálí po čištění jak mám dáseň rozdrapanou, myslíte že to za pár dní zmizí když si ty zuby na novou pastu zvyknou? :,(
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama