Bolest zubu při jídle

129
27.1.21 16:24

Bolest zubu při jídle

Dobrý den, už delší dobu mě bolí zub při konzumaci jídla a to tak, že na tu stranu nemohu vůbec kousat ani pít. Je to taková ostrá bodavá bolest, která projede až do čelisti. Když nic nejím a nepiju, tak mě zub nebolí.
Zub už mám před x lety zaplombovaný.
Co tu nepříjemnou bolest může způsobovat a na co se mám u zubaře připravit?
Už jsem se konečně objednala, ale strašně se bojím. Mám zvýšený práh bolesti. :-(
Jedná se o stoličku č. 6, nejradši bych si ho nechala rovnou vytrhnout, abych měla klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
418
27.1.21 19:19

Plomba se mohla narušit a udělat se tam nový kaz, mne se to stalo už 2×, takže bych to u tebe viděla taky jen na tohle. Kdyby to bylo něco vážnějšího tak té to nespíš bolí i bez jídla :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
27.1.21 20:07

To bude kaz pod plombou, taky sem měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
27.1.21 21:00

Mně napadá, pokud to bolí na skus, tak se ti mohly udělat i tzv. plyny pod plombou, to stačí otevřít (vyvrtat díru) a nechat nějaký čas otevřené. Pak se zkouší vložka a pak až plomba.To mívám já. Dneska už by měli mít v ordinacích nebolestivé moderní vrtačky, neboj. Ten první krok už jsi udělala, pak přijde už jen úleva :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
27.1.21 22:46

@Mithiela nebuď blázen…zub je důležitý..
A dnes umrtvení je základ..fakt nic necítíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.21 08:11

Jako zubní sestra si myslím, že můžete mít nový kaz pod plombou nebo zánět v kořenových kanálkách. Co nejrychleji k zubaři na kontrolu a ať udělá malý rentgen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
29.1.21 14:52

@TynexaLooper takže pokud je to zánět v kořenových kanálkách, tak budu muset podstoupit čištění kanálků, že? Tak to bude zase majlant. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat