Bolest zubů se zklidní při pití

4240
23.6.13 17:53

Bolest zubů se zklidní při pití

Ahoj, stalo se vám někdy, že vás bolí zuby a když se napijete, tak se to sklidní? Dnes v noci jsem proseděla noc u vody, protože kojím a nechtěla jsem si dát žádné léky. Zítra se chystám k zubaři. Měli jste to někdo? Byla jsem u zubaře asi před 2měsícema a v pohodě. Tak si říkám, zda to nejsou krčky. Reaguje to na horké a při čištění zubů se mi to rozjede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29582
23.6.13 18:01

Budeš mít někde zánět. Bolí z toho klidně půl pusy, až do ucha, spánek, nebo mandle, jako by jsi měla angínu. Zánět má rád chlad- sudeno, proto ti to ulevuje. Který zub to bude poznáš možná poklepem lžičkou na něj, ten, co je bolavý, bude i citlivý :think:
Třeba Panadol Novum můžeš. Netrap se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
23.6.13 18:22

Nemusí to být vůbec zub, ale zánět dásně. Bolest je to hrozná, a pomáhá na to (ze začátku) studený, pak už nic. Zubařka mi akorát poradila to pořádně čistit (přes bolest, mezizubním kartáčkem) a měla jsem na to mastičku, Corsodyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
23.6.13 18:23

Krčky reagují na stidené, na teplé reaguje zánět, jestli máš, vem si brufen, je to pro kojící lék první volby, navíc má lehce protizánětlivé účinky. Na tvář si můžeš přiložit studený obklad, pokud to bolí hodně, tak klidně něco z mražáku, jen pozor na omrzliny, mražené nejdřív zabal do nějaké látky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4240
23.6.13 18:24

@berry4
A nevíš jak se to léčí? Asi to bude ono, protože mě fakt jediný zub bolí na poklepání. Přesně, když to začne bolet tak rovnou celá pusa, že nevím, kde je počátek. Panadol mám jen dětský. Ale tak malou nekojím v noci, tak si dám na noc ibalgin a ráno to snad bude už ok. Dceři je 9měs., tak jsem ji pak nakojila až ve 2hod. odpoledne, už umí pít z lahvičky. Ale lék jsem si dala právě až ve 3h ráno, jsem se to snažila zklidnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
23.6.13 18:29

@Osmanka no jedině k zubaři, on ti dá umrtv. injekci, zub otevře, vloží umrtv. vložku a za pár týdnůaž odumřou kořeny ti je vytáhne. Zub zase uzavře výplní. Který cítíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4240
23.6.13 18:33

@berry4
Je to čtyřka v pravo nahoře. No snad mě vezme zítra urgent, objednací doby má 3měsíce. Nechtěla jsem jít na pohotovost. To vzniklo v těch horkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4240
23.6.13 18:34

No i když když jsem dala přímo na ten zub vodu z vodovodu, to nejstudenější, tak to taky zabolelo. V těhu jsem měla v těch místech problémy s krčky, pomohl mi fialový elmex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
23.6.13 18:37

@Osmanka brufenu přechází do mlíka stopové množství, opravdu si ho můžeš vzít hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
23.6.13 18:40

@Osmanka ano,zub v zánětu reaguje i na příliš studenou vodu. Koukal jsi se zrcátkem? Nevidíš tam kaz? Někde u krčku zevnitř třeba? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4240
23.6.13 18:48

@berry4
Nic nevidím. Ale tak já jsem na toto neschopná :-(. Nicméně jsem byla před 2měs. u zubaře a dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
23.6.13 19:10

@Osmanka za 2 měsíce se toho může stát… :lol:
Každopádně se zatím zaleč, neboj se použít to, co holky psaly, nebo zešílíš a zítra dej vědět ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4240
23.6.13 19:22

@berry4
No mě to bolí právě jen v noci. Říkám si, zda čištění zubů to nepodráždí.
Napíšu. Snad mě vezme. Je tam až od 10h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6635
23.6.13 19:30

Ahoj, měla jsem to samé a jak se tu psalo byl to zánět (váček na zubu) a pak dělali tu resekci bohužel dodnes se mi to vrací a už jsem byla 2× na osekáni čelisti. Stačí se trochu nachladit a opět mi tam roste boule. Ovšem u mě ta bolest byla taková že se nemohl dotknout zub zubu, nechala jsem to dojít do krajnosti. Od toho asi zánět dle Mudra napadl i okostnici. Takže zítra utíkej k zubaři a nech se ošetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
23.6.13 20:03

@Osmanka určitě zuby čistit, kartáček nasadit už na dáseň a jemným pohybem jako písmeno Z jet po zubu ke korunce. Jestli máš doma třeba stopangin, tak si můžeš vypláchnout pusu tím, bude se to dezinfikovat a zároveň bývá v těhle kloktadlech i nějaké místní anestetikum.
Mezizubním bych do toho asi nešťourala. Jestli nemáš kloktadlo, mohlo by pomoct to místo opláchnout/nebo prstem nanést tvrdý alkohol a vmasírovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat