Bolest zubu, umrtvení, čištění kanalku

Anonymní
11.6.20 21:21

Bolest zubu, umrtvení, čištění kanalku

Jaky je rozdíl mezi čištěním kanálků a umrtvením zubů? Kdy se to dělá?
Mám spraveny kaz a zub mě od té doby bolí. Na začátku to bolelo několik dní a pak bolest ustupovala. Nyní mě to bolí občas při skousnutí. Čím to může být? Co s tím?
Jeden zub mě bolí docela dost, ale pořád je to v rámci snesitelnosti. Dokonce i chvilka neboli. Co s tím? Zubař tam vůbec nic nevidí, vše je v pořádku, rentgen… Prý je to na umrtvení. Tak co s tím teď? Nechce se mi umrtvovat zub. Ale taky nechci, aby mě to pořád bolelo. Tak prosím o radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3316
11.6.20 21:34

No tak vycistěním kanálku může zub zachránit. Když zub zabije tzv bude mrtvej, tak podle mě vytaha všechny nervy..jinak já jsem měla od své staré zubarky udělánou špatně plombu, která zasahovala do nervu, a zub mě z toho bolel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1996
11.6.20 21:36
@mackA159 píše:
No tak vycistěním kanálku může zub zachránit. Když zub zabije tzv bude mrtvej, tak podle mě vytaha všechny nervy..

Ne, kanalek se cisti po umrtveni zubu, aby se zabranilo pripadnemu zanetu. I mrtvy zub, pokud se dobre opravy je porad dobry. Ale me pak prasknul a musela se dat korunka. Hlavne netrhat!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3316
11.6.20 21:40
@Petra Star píše:
Ne, kanalek se cisti po umrtveni zubu, aby se zabranilo pripadnemu zanetu. I mrtvy zub, pokud se dobre opravy je porad dobry. Ale me pak prasknul a musela se dat korunka. Hlavne netrhat!

Fakt jo? Mě řekl zubař že se pokusí zub ještě zachránit, dal mi atb, a vyčistil kanálek..tak jsem myslela že je právě ještě živej. No hlavně ať v ty hubě drzej :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.20 21:43

No já ti právě nechápu, jak to teda je. U jednoho zubu mi řekl, že umrtvit. Nic tam není a bolí mě. A já se bojím. Cim to je? Co když to je něčím jiným, nějakým jiným zubem a já o zub přijdu?

• Nahlásit
  • Citovat
971
11.6.20 21:44

Čištění kanálku vede k umrtvení zubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3316
11.6.20 21:46
@Anonymní píše:
No já ti právě nechápu, jak to teda je. U jednoho zubu mi řekl, že umrtvit. Nic tam není a bolí mě. A já se bojím. Cim to je? Co když to je něčím jiným, nějakým jiným zubem a já o zub přijdu?

No měl by ti udělat rentgen.. Tam uvidí stav nejlépe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.20 21:58
@evulinda79 píše: Čištění kanálku vede k umrtvení zubu

No a co pak s tím, když je mrtvý zub? Jak dlouho vydrží?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.6.20 21:59
@mackA159 píše:
No měl by ti udělat rentgen.. Tam uvidí stav nejlépe..

Rentgen mám. Prý je všechno v pořádku. Nic tam vidět není. :nevim: Tak co teď? Umrtvit nebo čekat? Kousnout má ten zub nemůžu. No a ten další… ten bolí jen trochu. Ale je na druhé straně. Takže se občas bojím kousat.

• Nahlásit
  • Citovat
3316
11.6.20 22:06
@Anonymní píše:

Já mám jeden mrtvej tak 10 let určitě, ne li dyl, a rozdíl nepoznavam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3316
11.6.20 22:06
@Anonymní píše:
Rentgen mám. Prý je všechno v pořádku. Nic tam vidět není. :nevim: Tak co teď? Umrtvit nebo čekat? Kousnout má ten zub nemůžu. No a ten další… ten bolí jen trochu. Ale je na druhé straně. Takže se občas bojím kousat.

Mě občas takhle bolí zuby od dasna.. Nemáš problém z dasny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.20 22:26
@mackA159 píše:
Mě občas takhle bolí zuby od dasna.. Nemáš problém z dasny?

Nic tam vidět není. Jeden bolí, jen když do něčeho kousnu. Druhý bolí běžne, i když do ničeho nekousnu. Zkusila jsem i nějaké pasty, ale nepomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
1996
11.6.20 23:29
@Anonymní píše:

To zalezi, jak je opraveny. Kdyz je mrtvy, tak je krehky. Takze podle tvaru plomby nekdy muze prasknout, nekdy ne. Me se po 2 letech ulomil a kousla jsem jen do tuzsiho chleba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
12.6.20 00:10

Jestli ti cistili kanálky, tak zub už je bohužel umrtven :). Přestane se pak šířit zánět. Nicméně zub se nechává dokud to jde a často se zpevnuje, aby nepraskl. Je tam velké riziko prasknutí, když je již po zákroku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3694
12.6.20 07:08

Vysledkem cisteni kanalku je mrtvy zub. Nasledne se kanalky zaplni a pokud se vsechno udela spravne, muze takovy zub jeste dlouho slouzit, jen je treba pocitat s tim ze takovy zub je krehci a nachylny k prasknuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama