Bolest zubů v těhotenství s oteklou dásní

28.12.18 18:57

Bolest zubů v těhotenství s oteklou dásní

Ahoj holky, dneska jsem 11+0 a druhej den mě strašně bolí zuby :zed: nejdřív mě boleli jen dásně, pak snad všechny zuby a teď bolí dva, z toho u jednoho dolního se mi udělala boulička na dásni a u druhého vrchního mě bolí tvář na dotek :roll: nejhorší je, že tady v tý naší malý prdelce nebyl žádnej zubař a pohotovost je daleko :zed: máte nějaké osvědčené rady co na bolavé zuby? V noci bolestí nemůžu ani spát :zed: a ze zubařů jsem hroznej posera :zed: děkuji za každou radu a odpověď :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

70621
28.12.18 19:00

Jo, mam jednu osvedcenou, auto a do fakultky na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1794
28.12.18 19:08

Mě když občas bolely zuby nebo dásně, tak jsem jedla víc vápníku a vždycky to přešlo. Ale jestli už tam máš bouličku a na dotek tě to bolí, tak je dost možné, že tam máš zánět. To bych nepodceňovala. Ať zbytečně neskončíš třeba na antibiotikách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.18 19:15

@zuzikka právě na prd je, že přítel je v práci celý víkend, já řidičák nemám a pohotovost máme přes 60 km daleko :,( nemůže ani přítelovo mamka a našeho dvouletého syna nechci táhnout autobusem, neměl by ho ani kdo pohlídat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15083
28.12.18 19:33

Chladit, Paralen a hned v pondělí k zubaři. Mít v tom zánět bude zle, od toho můžeš dostat i horečku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1794
28.12.18 19:37

Já mám vždycky v domácí lékárničce švédské kapky, jako první pomoc. V těhotenství se sice neužívají, ale aspoň s tím potírám zanícená místa z vnějšku. Doma tím léčíme všecko. Nemáš něco takového? Něco, čím by sis pomohla v domácích podmínkách? Aspoň heřmánkový čaj na výplach. Teď mě napadá, že se dá vyplachovat i hřebíčkem a ten je antiseptický.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.18 19:57

@Kriss Tina děkuji :) paralen beru tak zkusím ještě chladit :zed: aspoň na noc kdyby to povolilo :zed: mám ještě nějakou chřipku tak si to vysloveně užívám :roll:

@zuzikka heřmánek tu někde mám domácí :roll: a i propolis kapičky těma vyplachuji ale teda nic moc :roll: vyzkouším ještě ten hřebíček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.18 20:03

Zrovna bojuju se zánětem dásní

…takže, kdyby nic, tak aspoň odvar z hřebíčku, kloktat, případně ho rozkousat. Je to hnusný ale zabírá to. Rovněž potírání teatree olejíčkem.
Z prášků bych volila spíš brufen, je protizánětlivý.
Zevnitř pomáhá B-komplex.
V lékárně kup Corsodyl, na proplachování, a mastičku Mundisal (skvěle znecitlivuje).
Jinak potom samozřejmě pohotovost či zubař jakmile to půjde.
Držím palce :kytka:
Edit chyby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15083
28.12.18 20:05

@lilithlilith v 11tt by brufen neměla, ten paralen sice není tak účinný ale když si jich vezme přes víkend pár tak to nenadělá takovou paseku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.18 09:13

Tak holky děkuji za rady :) dala jsem si tam před spaním ten rozkousanej hřebíček a ten vrchní zub úplně splasknul a vůbec o něm nevím :dance: ale pro jistotu půjdu hned k zubařce po Silvestru :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1794
29.12.18 13:34

To je fajn :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu