Bolesti břicha a zvracení po probiotikach u tříměsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michelle 88
Povídálka 35 příspěvků 30.03.19 22:28
Bolesti břicha a zvracení po probiotikach u tříměsíčního dítěte

Ahoj, můj tříměsíční syn od narození dost trpí na prdíky. Zkoušeli jsme dávat různý kapky, espumisan, baby Calm, infacol.. infacol máme dodnes, řekla bych, že nejlíp zabírá. K tomu jsem malému dávala probiotika bio Gaia. Ale nepřišlo mi, že by nam nějak pomáhaly. Na doporučení švagrové jsem koupila probioticke kapky Biopron baby. Po necelém týdnu se nám zlepšilo zažívání. Malý včera kadil trikrat, předevčírem dvakrát. Původně to bylo jednou za dva dny a s bolestmi. Problém ale je, že mi už dva dny naříká na bříško mnohem víc než dřív a začal dost zvracet, a to máme zahuštěné UM. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Přemýšlím, jestli to může být těmi kapkami Biopron nebo naopak tím, že jsme vysadili BioGaia? Dávám mu každý den trošku cucnout buď fenyklového nebo heřmánkového čaje.. to by mu ale mělo spíš udělat dobře, ne? Nevím, jsem bezradná. Pořád si říkám, že už bude mít tři měsíce a mělo by se to zlepšovat, ale teď je to zase horší ???? díky za vaše zkušenosti a rady.

Reakce:
anahita
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 30.03.19 22:52

Ahoj. Dcera - v té době necelé 2 ročky - měla s biopronem velký problém. Chtěla jsem jí „přilepsit“, protože měla 2× bronchytidu a nacpali do ni v nemocnici kupu léků a místo toho začala naříkat na břicho a 3× denné chodila úplně řídce. Nejdřív jsem myslela, že má stř. Chřipku, ale neustálo to ani po dietě. Po vysazení byla hned ok. Já osobně mám s biopronem jen ty nejlepší zkušenosti. Ale probiotika prý každému sednou jinak, někomu vůbec. Od té doby jsem jiné nedávala, tak nemohu poradit. Ale syn jak byl malinký měl od swiss a pomohlo hodně.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 30.03.19 22:53

Prijde me, ze davas uz paty pres devaty. Ja sem davala JEN espumisan+bio gaia a byla v pohode. Mene je nekdy vice! Kazdopadne na nejaky doporuceni se vykasli at ti radi svagrova nebo nevim kdo a vsechno konzultuj s pediatrickou, pak to tak dopada :roll:

anahita
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 30.03.19 22:56

Co jestě synovi hodně pomohlo (měl sunar) taková hloupost to je. Ale my to mlíko dělali tak, že po smíchaní s vodou jsme zatřepali flaškou jako se šejkrem. Mlíko pak bylo hrozně napěněné v té flašce a to byl kámen úrazu. Poté co jsem na radu, začala mlíko rozmíchavat místo třesením jen lžickou, jako kávu.. Bylo skoro s prděním po problému. :-D

Michelle 88
Povídálka 35 příspěvků 30.03.19 22:59

To jsem samozřejmě konzultovala s pediatrickou. Řekla mi, ať zkusím. Stejně tak mi řekla, že každému dítěti pomáhá něco jiného. Nekomu nic. Že musím vyzkoušet. Nejspis ale nebudu dávat nic a budeme dál jen masírovat a nahřívat a čekat na den, kdy to konečně přejde.

Michelle 88
Povídálka 35 příspěvků 30.03.19 23:00

@anahita taky Sunar mícháme lžičkou :)

Michelle_M
Závislačka 2605 příspěvků 30.03.19 23:48

U nás bohužel s Biopronem taky byl problém. Dávala jsem Espumisan, který dobře fungoval, ale na taktéž na radu švagrové :lol: jsem zkusila Biopron, líbilo se mi, že stačí dát ho jednou denně, místo Espumisanu před každým kojením. Bohužel to synovi vůbec nesedlo, měl horší křeče než když jsem na prdíky nedávala vůbec nic. Takže jsme zůstali jen u osvědčeného Espumisanu. Po vysazení Biopronu byl hned ok, Espumisan jsem dávala myslím tak do pěti měsíců, ale po tom ukončeném čtvrtém měsíci se to rychle zlepšovalo, tak ještě vydrž :palec:

kristyn.g
Závislačka 3075 příspěvků 31.03.19 00:55

Náš má také citlivé bříško problémy od porodu.. myslím že trochu pomohlo rizmichavat um v jiné vodě, předtím jsme používali dobrou vidu, teď Rájec. Pak místo eapumisanu jsme začali dávat baby Calm, po tom dobře prdí a bříško míň bolí, teď dávám i biopron, zdá se mi že častěji kaká, bylo to jednou za dva dni ale také mi připadá že dnes víc blinkal… Po jak dlouhé době máte zhoršení?

kristyn.g
Závislačka 3075 příspěvků 31.03.19 00:56

Jo a čaje bych nedávala, v lékárně mi řekla že vůbec když blinka. Jo a nám bříško bolelo po Nutritonu, projevilo se to hned druhý den.

Michelle 88
Povídálka 35 příspěvků 31.03.19 03:55

@kristyn.g zhoršení máme po necelym týdnu. Nám espumisan nezabiral vůbec. Nejvíc se osvědčil Infacol. Takže to může být těmi probiotiky.. rikas ukončeny čtvrtý měsíc? Tak to musíme vydržet.

Michelle 88
Povídálka 35 příspěvků 31.03.19 03:57

@Michelle_M říkáš ukončeny ctvrty měsíc? Tak to musíme ještě měsíc vydržet.. Biopron už jsem tak vysadila, tak snad se to o něco zlepší.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 31.03.19 08:54

Dej tomu telu chvili klid bez kapek. Max Gaiu. To telo si sotva na neco mohlo zvyknout a uz si rvala neco jinyho, takhle malej organismus to vsechno nezvladne

Michelle 88
Povídálka 35 příspěvků 31.03.19 10:29

@Micaella22 tak na kapky typu espumisan si tělo ani zvykat nemá. To hned odchází z těla ven. Spíš si říkám, jestli nebyla chyba změnit ty probioticke kapky. Každopádně už nebudeme dávat nic a uvidíme.

Váš příspěvek
Reklama