Bolesti břicha po porodu CS

82
12.9.08 11:46

Bolesti břicha po porodu CS

Holky co jste po císaři nebolelo vás břícho okolo pupíku? Já to sváděla na žlučník, ale ted jsem četla, že ten bolí hned pod žebry a střílí do zad. Já už fakt nevím, tak 2× týdně mě chytne bolest okolo pupíku směrem do prava a když si to zmáčknu tak to píchá jako blázen, nejhorší to je když dýl sedím a pak se zvednu. Jsem 3,5 měsíce po porodu. Chystám se k dr. ale mám docela strach, nevíte co by to mohlo být? :roll: Děkuju za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1814
12.9.08 12:05

Luci,
byla jsem na císaři (akutním), ale břicho mě takhle nebolelo :? Jen jsem to místo kolem jizvy měla snad rok necitlivé (a ani teď to není ono…)
Jestli tě to břicho takhle bolí, tak bych k dr. určitě šla, může to být něco úúúplně jiného, co s SC nesouvisí.
Já se dneska dověděla, že mojí známé zjistili hepatitidu typu A - jak je ta epidemie - a taky si stěžovala na píchání v břiše… - čímž netvrdím, že ji máš, ale může to být fakt cokoliv, tak si raději k dr. zajdi.
Držím palce, aby to nebylo nic vážného.
D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Efa
208
12.9.08 13:06

Taky jsem po akutnim cisari a zadne takove bolesti jsem nemela. Radeji rychle supajdi k doktorovi!! A at jsi brzy fit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.08 14:22

Podle popisu mi to připadá na kýlu. To se občas (často) stává.

• Nahlásit
  • Citovat
82
12.9.08 14:44

holky děkuju za reakce.
anonymní taky jsem myslela na kýlu? Jak to myslíš že se to často stává myslíš jako po porodu? Je fakt že teď furt něco tahám, malýho v sedačce a to se pronese, taky nám týden nejezdil výtah tak jsem vláčela i kočár, ale tězko se tomu vyhnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.9.08 21:07

Ahojky, ja jsem po planovanem cisari uz dva roky, jizva me pobolivava dodneska, ale kolem pupku me nepichalo teda nikdy. Taky bych radsi zasla k lekari. :)

Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.08 19:20

Ahoj, ano často po porodu SC lze nad jizvou najít kýlu (spíše kýly). Mám je taky, naštěstí malé, jednu trochu větší a při tahání mimi mě občas zlobí. Mimi v sedačce nebo kočár netahám vůbec. A ani Tobě to nedoporučuji, sice tomu až tak moc nerozumím, ale přijde mi logické, že taháním těžkých věcí si tu kýlu zhoršuješ a bolí Tě a naopak jí nedáváš šanci se dobře hojit. Ale vím, že praxe je mnohdy ošidná.
Poraď se s doktorem, myslím, že to nic vážného nebude a hlavně, že se s tím nic moc dělat nedá … předpokládám, že na operaci to nebude, aspoň neznám nikoho, kdo by takto dopadl kvůli kýle po SC. Nejspíš Ti doporučí nenosit moc těžké věci. Když budeš mít chuť, dej vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.9.08 21:44

Anonymní děkuju za odpověď, no nedá se tomu vyhnout a je fakt, že to bolí teď snad 3 dny v kuse, ale malýho zatím 6kg tahat musím. Psala si, že se jedná o kýlu nad jizvou ale mě to bolí až nahoře nad pupíkem, je to možný? Bolí to jako namožené svaly a je to fakt dost nepříjemné. Takže dr. s tím stejně nic neudělá? Tak má cenu tam vůbec chodit?
Lucika

• Nahlásit
  • Citovat
13992
14.9.08 01:04

Ahoj, je to mimo tvůj dotaz, ale prcka určitě tahat nemusíš, alespoň ne v sedačce nebo v kočárku. Pořiď si rozumné nosítko (tj. ne klokanku). Kamarádky po SC normálně nosily, i v případě komplikovaného porodu.
Možná teď vypadám, že jsem úplně blbá, radit něco tak samozřejmého, ale mě to třeba u prvního syna nenapadlo, dokud mě holky nenavedly, a ušetřila bych si dost fyzické námahy.
Výtah nám taky věčně nejede :evil: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.9.08 13:12

Ahoj, nevím, mě bolí hlavně nad jizvou, tam v těch místech, kde je to takové divně necitlivé. Ale táhne se ti i výš, ale nad pupík ne… taky se chystám k doktorovi, ale nějak není čas, tak si vždycky řeknu, že to není akutní a odložím to.

Kýlu umím poznat, ale neumím Tě navést, aby sis ji poznala ty, je to taková „dírka“ mezi svaly a když si tam máčkneš, tak začneš ječet :-) je to dost bolestivé.

Žlučník bolí, když si máčkneš na boku zhruba v úrovni pupíku a pěknej áchvat žlučníku střílí do zad i do pupíku, ale hlavně Tě pak bolí střeva, tedy pod pupíkem, což ty nepopisuješ.

K doktorovi určitě zajdi, nic za to nedáš a budeš mít klid, ale přijde mi to podle tvého popisu na nějaký problém s břišními svaly - třeba nějaký rozestup - přece jen, byly těhotenstvím hodně roztaženy a pak kompletně přerušeny, tak se neděs, že to bolí…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.19 13:51

Ahoj, oživuji diskuzi. Jak dlouho vás prosím bolelo břicho po CS? Mně nebolí jizva, ale břicho nad jizvou a to hlavně na pohmat. Mám tam takový převis v těch místech. Stačí se omylem opřít o postýlku nebo mě tam malá kopne, ale stačí i opravdu pohmat, nemůžu si břicho ani namazat krémem nebo jinak se ho dotýkat. Myslím si, že to je děloha, protože když mě v porodnici prohmatávali, tak to bolelo docela podobně, akorát v té době výš. Ale teď po 4 týdnech mi to už začína být divné a poslední 2 týdny to bolí na stejném místě nad tou jizvou po celém břiše zleva doprava. Občas mě i píchne a to samo od sebe po stranách břicha. Měly jste to taky?

• Nahlásit
  • Citovat
605
30.6.19 14:39

Jsem po CS a nic takového jsem nezažila, břicho mě bolelo (jizva) cca 2 týdny, hodně se mi ulevilo, když mi vytáhli steh. Na Vašem místě bych co nejdříve navštívila lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20544
30.6.19 14:45

Zajdi k lékaři, at jizvu prohmatá a zkontroluje, možná i ultrazvukem :think: Pokud nic zásadního nenajde, řešila bych přes fyzioterapeuta, naučí tě tu jizvu účinně masírovat (prevence bolestí a srůstů)! Bohužel každá jizva už je méněcenná tkán, tak občas bolí, a hojení nejvíc! Ale to co popisuješ už se mi zdá dlouho a intenzivní :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.19 14:47
@Anonymní píše:
Ahoj, oživuji diskuzi. Jak dlouho vás prosím bolelo břicho po CS? Mně nebolí jizva, ale břicho nad jizvou a to hlavně na pohmat. Mám tam takový převis v těch místech. Stačí se omylem opřít o postýlku nebo mě tam malá kopne, ale stačí i opravdu pohmat, nemůžu si břicho ani namazat krémem nebo jinak se ho dotýkat. Myslím si, že to je děloha, protože když mě v porodnici prohmatávali, tak to bolelo docela podobně, akorát v té době výš. Ale teď po 4 týdnech mi to už začína být divné a poslední 2 týdny to bolí na stejném místě nad tou jizvou po celém břiše zleva doprava. Občas mě i píchne a to samo od sebe po stranách břicha. Měly jste to taky?

Pokud se ti něco nezdá, tak zajdi k lékaři na kontrolu.Ja mám 2 císaře za sebou a takovou bolest jsem neměla. Ale během 6ti nedělí to bolelo dost.Nyni jsem 9 týdnu po císaři a bolest žádná, ani jiné problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
30.6.19 15:30

To znám, ale asi v mírnější formě. Normálně mě nic nebolí, ale když mě prcek při přebalování kopne, nebo si na ten převis nad jizvou přitlačím, je to hodně nepříjemné, až to bolí. Po prvním císaři jsem to měla dlouho, snad i přes rok, už nevím. Doktorka mi tenkrát řekla, že co jako čekám, že jsou tam holt přerušený nervy a tak. Tak si po druhým císaři už nestěžuju a jsem v klidu :-) Ale jestli tě to bolí „samo od sebe“ asi bych raději volila návštěvu doktora, pro jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama