Bolesti břicha v pravém podžebří

Anonymní
2.6.20 17:41

Bolesti břicha v pravém podžebří

Zdravím, neměl někdo z Vás podobné potíže jako já? Jsem už zoufalá a nevím co dělat nebo kam se obrátit. Cca před týdnem mi začali bolesti břicha v pravém podžebří, bolest střílela před žaludek až do zad, časem jsem zjistila že je to po jídle, nejím nic tučného, spíš se snažím jíst zdraveji. V pondělí jsem navštívila obvodního doktora, který mě poslal na ultrazvuk, kam jsem objednaná až na půlku července. Bolesti ale graduji.. méně jim, vadí mi i pití, doktor mi doporučil nejíst nic mastného co by mohlo žlučník podráždit..bohužel mi přijde že cokoliv co sním je špatné a je mi dobře jen když spím..nám starost o své zdraví a nevím kam se obrátit, v nemocnici mi řekli že to,,není akutní,, a mám si počkat do července na ultrazvuk..chtělo se mi z toho až brečet. Jsem vyčerpaná a nevím co delat :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5343
2.6.20 17:54

To vypadá na ten žlučník, mě bylo špatně skoro po všem než mi ho vyndali. Opravdu pozor na mastné, na bílkoviny taky, ne moc, žádné luštěniny, zkus nejíst ani rohlíky a housky, a taky nejez papriku. Mrkni na žlučníkovou dietu, chápu jak ti je :hug: mě bylo těžko a zle snad i po vodě. Mě teda chytil třetí ošklivý záchvat, po 5 hodinách bolesti jsem jela na pohotovost, tam mi pichly hned injekci, ta pomohla, a hned za tři dny jsem měla doporučenku na sono, kde mi našli tři špatně veliký kameny. Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
2.6.20 17:55

Odkud jsi? To opravdu není možné objednat ultrazvuk na dřív než na polovinu července? Podle potíží by to mohl být ten žlučník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19182
2.6.20 17:57

Jak píšou holky možná žlučník a bacha můžeš tam mít zánět a ten ti může dolést až na slinvku a to už není ani malinko sranda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 18:23

Jsem z Kadaně a bohužel je tady dlouhá čekací doba i v okolí :? V pondělí budu volat do podboran, jestli by mě vzali, kamarádka mi dala doporučení..mám i bolesti hlavy a zvýšenou teplotu ale to prusuzuju spíš tomu počasí. Takže vlastně doktor mě nikam nepošle dokud nebudu mít ultrazvuk a kdybych šla na chirurgii, nevím jestli by mě bez doporučení vzali

• Nahlásit
  • Citovat
2300
2.6.20 18:48

No pokud máš teploty, tak nabrat krev - CRP, jaterní testy. Jako bolesti v pravém podžebří mohou být i třeba játra, takže nějaká hepatitida, infekční mononukleoza? Žluté bělmo nemáš? Tmavou moč? Jen kámen žlučníku teplotu neudělá, ale zánět žlučníku, nebo žlučových cest ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 19:36
@Lucka1111 píše:
No pokud máš teploty, tak nabrat krev - CRP, jaterní testy. Jako bolesti v pravém podžebří mohou být i třeba játra, takže nějaká hepatitida, infekční mononukleoza? Žluté bělmo nemáš? Tmavou moč? Jen kámen žlučníku teplotu neudělá, ale zánět žlučníku, nebo žlučových cest ano.

Já nevím no, je to jen poslední dva dny se přidala zvýšená teplota a je mi pořád na zvracení

• Nahlásit
  • Citovat
276
2.6.20 20:16
@Anonymní píše:
Já nevím no, je to jen poslední dva dny se přidala zvýšená teplota a je mi pořád na zvracení

To vypadá na nějaký zánět, jestli se ti přitíží tak hned na pohotovost, nevyloučila bych ani slepák :think: A jestli se to nezlepší tak jdi znovu k Dr. Ta čekací doba na UZ je fakt šílená. Pokud by to byl žlučník tak dodržuji žlučníkovou dietu, nějaké prášky na bolest ti doktor nedal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
2.6.20 20:19

Tak zajdi na lékařem znovu a řekni mu že je ti pořád špatně a nově máš teplotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 20:39
@Jaaanča píše:
To vypadá na nějaký zánět, jestli se ti přitíží tak hned na pohotovost, nevyloučila bych ani slepák :think: A jestli se to nezlepší tak jdi znovu k Dr. Ta čekací doba na UZ je fakt šílená. Pokud by to byl žlučník tak dodržuji žlučníkovou dietu, nějaké prášky na bolest ti doktor nedal?

Nedal mi nic, říkal že břicho vypadá docela klidně, volala jsem po tom co jsem se šla objednat a zjistila jsem že budu čekat dlouho a řekl mi že to mám zkusit jinde. Včera mi docela pomohli algifen kapky..dietu držím ale je mi špatně skoro pořád a po všem, jsem z toho zoufalá..a do toho samozřejmě chodím do práce :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.6.20 20:40
@Lucka1111 píše:
Tak zajdi na lékařem znovu a řekni mu že je ti pořád špatně a nově máš teplotu.

Asi budu muset, horší je že mám noční a každé ráno jsem tak vyčerpaná z toho jak trpím tak se těším spát protože vím že jedině tak je mi dobře

• Nahlásit
  • Citovat
2300
2.6.20 20:49

Zajdi znova k lékaři, nech si napsat neschopenku. Algifen kapky je na případný žlučník dobrá volba, takže to klidně ber. Pokud budou potíže, tak určitě je třeba to sono udělat dřív. Asi zkusit obvolat okolní nemocnice. Nejlepší je když tam zavolá přímo lékař. Já třeba nemám v naší okresní nemocnici problém domluvit sono na druhý den, pokud mám pocit, že je to akutní. Ještě je možno zkusit nějaké gastroenterology, většinou mají sono v ordinaci, třeba bude mít někdo lepší termín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 20:55
@Lucka1111 píše:
Zajdi znova k lékaři, nech si napsat neschopenku. Algifen kapky je na případný žlučník dobrá volba, takže to klidně ber. Pokud budou potíže, tak určitě je třeba to sono udělat dřív. Asi zkusit obvolat okolní nemocnice. Nejlepší je když tam zavolá přímo lékař. Já třeba nemám v naší okresní nemocnici problém domluvit sono na druhý den, pokud mám pocit, že je to akutní. Ještě je možno zkusit nějaké gastroenterology, většinou mají sono v ordinaci, třeba bude mít někdo lepší termín.

Asi by stačilo kdyby do té žádanky napsal že se to má udělat ihned, pán o okýnka který me objednával říkal že tam není psaný že se to má udělat hned, takže mě musel objednat a nemohl mě vzít i přes to že jsem tam pomalu brečela. Trochu mě štve přístup něho obvodního, mám nového a právě ten starý ke kterymu jsem chodila tak skončil a vždycky když jsem měla nějaký problém s břichem tak mě poslal forem na chirurgii, kde samozřejmě při nástupu udělají všechna vyšetření včetně UZ..dnes to zkusím ještě nějak vydržet a zítra k němu Zajdu znovu..počítám i s možností že pojedu v noci na pohotovost

• Nahlásit
  • Citovat
276
2.6.20 21:11
@Anonymní píše:
Nedal mi nic, říkal že břicho vypadá docela klidně, volala jsem po tom co jsem se šla objednat a zjistila jsem že budu čekat dlouho a řekl mi že to mám zkusit jinde. Včera mi docela pomohli algifen kapky..dietu držím ale je mi špatně skoro pořád a po všem, jsem z toho zoufalá..a do toho samozřejmě chodím do práce :?

Mohlo vypadat klidně ale druhý den může být všechno jinak. Mně na žlučník tenkrát předepsal algifen, tak ho ber, mně teda nepomohl (ale taky to u mě nebyl žlučník). Zajdi za ním že se ti přidala ta teplota a nevolnost, jestli by ti nedoporučil kam na UZ a ať ti napíše neschopenku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
244
2.6.20 21:38

V krajským městě mi pár týdnů zpátky Dr. napsala žádanku na sono, zavolala jsem na vybranou ambulanci, nic o prioritě vědět nechtěli a šla jsem na řadu 3. pracovní den od volání. Třeba to bylo ještě korona časy a teď už je to zase horší, jak se jim navalili lidi, co se už nebojí, netuším, ale třeba by šlo objednat i někam dál, kde to zvládnou rychleji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama