Bolesti bříška - šťáva z kysaného zelí - funguje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JanaKr
Kecalka 355 příspěvků 11.07.19 18:59
Bolesti bříška - šťáva z kysaného zelí - funguje?

Dočetla jsem se tady v jedné diskusi, že je dobré projímadlo šťáva z kysaného zelí. Mezi 16.-17. hodinou dcera vypila 330 ml této šťávy (celkem s odporem). Jelikož mi na netu vyjelo, že někdo díky tomu běžel i šestkrát na wc, doufala jsem, že to bude mít projímavý účinek. Netušíte, jak to funguje? Jestli vůbec? Dceru to spíš nadýmá a bolesti bříška má pořád. Laktulozu nedá. Netuším, jaký dobrý detox použít. Zkusily jsme třešně zapít vodou a taky nic. Já měla jednou střevní chřipku a hrozně se mi ulevilo, taky jsem měla bolesti a takový hnus a jaká to byla očista. Dcera byla na třídenním výletě a teď brečí, že jí pořád bolí bříško. Má ho maximálně nafouknuté. Můžu poprosit o radu? Děkuji.

Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15103 příspěvků 11.07.19 19:03

Čípek jsi ji dala? Jinak teda při bolestech břicha vypít tři deci stavy ze zelí - dcera je docela machr.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2305 příspěvků 11.07.19 19:11

Ježiš, ty jí dáváš 8o Nechceš spíš zajít k doktorovi, zkusit švestkový kompot nebo jemné projímadlo z lékárny? Pokud jsi si teda jistá, že je to zácpa. Jako naládovat dítě třešněma a zapíjet vodou, nebo vypít tři deci celkem vzato octu, to je teda masakr.

Uživatel je online35ja
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 11.07.19 19:13

Určitě bych šla k lékaři..jinak projimave jsou švestky (třeba kompot, sušené, šťáva)

Hamouzka
Kecalka 271 příspěvků 11.07.19 19:17

Znám to. Syn měl taky problém a vyřešila to až nemocnice, doktor ho nechal stát na studených dlaždicích, to jediný přírodní zabralo. Taky jsme zkusili čípky, švestky, zelí, jablečný mošt. Nepomohlo nic. A to tě nechci děsit.

S tou střevní chřipkou rozumím. Taky jsem měla tu čest ji mít a úplně nádherně jsem se pročistila. Kdyby byl recept, jak jí dostat, tak bych ho brala všema deseti. Byla jsem jak znovuzrozená. Chytla jsem jí, když jsem byla za mamčou v nemocnici. Jedna stará paní tam měla hodně velký střevní potíže, nemyla si ruce. Stačilo vzít za kliku a člověk odcházel s „dárkem“. Při problémech jsem nevěděla, jak to zastavit. Ale druhej den (a dalších pár týdnů) jsem měla energie na rozdávání. Nejlepší detox.

Kristýna 526
Kecalka 200 příspěvků 11.07.19 20:36

Kolik je holčiče? Nedělej na ní pokusy sama bych měla strach toto dát vypít dítěti 8o radši k doktorovi nebo nemocnice.vim o čem píšu taky jsme měli problémy. ať to dobře dopadne :mavam:

mrazik6
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 11.07.19 20:43

Dala bych „prdící kuličky“ ( za mě nejlepší NO BALL - má dvakrát více účinné látky než ESPUMISAN ), malou uložila „do rohlíku“ s teplým obkladem. S tím zelím - ano, má v sobě probiotika, ale pokud je kupované s přidanou chemií, pak nic moc.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 11.07.19 20:51

@JanaKr proboha co té holce dáváš? třešně s vodou a třetinu litru vody ze zelí, to by bolelo břicho i koně, zkus si takovou kúru dát sama
to vypadá jako bys ji chtěla týrat, vždyť ani nevíš, co jí je :zed: co kdyby to byl slepák, zauzlení střev nebo něco takového
na zácpu dávám Hylac forte, a ne třešně :zed: no teď se modli, ať dcera vydrží bez křečí a bolestí, spíš typuju, že budete volat záchranku

JanaKr
Kecalka 355 příspěvků 11.07.19 22:53

@stinga u doktorky jsme byly hned ráno, protože měla právě bolesti bříška. Oznámila nám, že je to v létě normální a kdyby to do pondělí nebylo lepší, tak nás pošle do nemocnice. Takže mám do pondělí sedět s rukama v klíně? Záchranku nevoláme, žádné následky nejsou. Prostě se to vstřebalo a zase jsme na začátku.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2305 příspěvků 12.07.19 00:09

@JanaKr s rukama v klíně určitě ne, ale dělat na ní pokusy, to bys fakt nemusela. Dej jí teplo na břicho, ať se jí trochu uleví od bolesti a zajeď do lékárny. To snad je základ.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 12.07.19 15:01

@JanaKr no sedět s rukama v klíně nemusíš, a ta doktorka jí nic nepředepsala? Ale dávat děcku, co ho bolí bříško, třešně s vodou a zelovou šťávku je opravdu šílenost, máš víc štěstí než rozumu, že jí to břicho ještě nerozbouřilo, to je „léčba“ jak ze středověku

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2305 příspěvků 12.07.19 22:07

@stinga divím se, že jí k tomu ještě nezačala zvracet. Já bych se teda že tří decek šťávy že zelí jistojistě poblila.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 12.07.19 22:10

@Čičorečka já bych to do sebe vůbec nedostala :poblion: zelí mi smrdí, a myslím si, že 90 % dospělých lidí, kdyby snědli na bolavé břicho třešně a vodu a ještě zelnou šťávu, tak dostanou takové křeče, že by se svíjeli bolestí
to je fakt matka roku - jak s úsměvem týrat své dítě a ještě tvrdit, že mu pomáhá :pocitac:

unuděná
Echt Kelišová 8154 příspěvků 12.07.19 22:13

Asi takhle, mam 7mi leteho syna, kdyz si stezuje na brisko, dam teply obklad, namasiruju, zaspi to.Kdyz je hur, dame espumisan, i treba 2× za sebou, opet nahrejeme. Pokud by nekakal nekolik dni a bylo jasne, ze je to boleni ze zacpy, pak by dostal Lactulosu nebo Fructolax, vyradila bych banany, ryzi, mrkev, bile pecivo. Pokud by mu stale bylo zle, rozhodne bych se nenechala na pohotovosti odbyt. Pokud dcera trpi na zacpu casteji, pak je treba to resit komplexne (strava, pphyb, stres),pokud je to poprve, necekejte.

mrazik6
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 12.07.19 22:22

@JanaKr Jak je dceři?

Váš příspěvek
Reklama