Bolesti brucha a vracanie v tehotenstve

70
22.12.06 17:25

Bolesti brucha a vracanie v tehotenstve

Prosim o akekolvek informacie o bolestiach brucha (krcoch) v cca 7 tt. Ma niaka buduca mamicka s tymto skusenosti? Moc sa o tom tu nepise, preto som sa radsej chcela opytat. dr mi povedal, ze je to normalne, ale mne sa to nezda normalne. Cely den ma boli brucho, ako keby som zjedla niaky majonezovy salat pokazeny, a niekedy je to zase krc, ako pred MS. Teraz najnovsie vracam, a mam aj hnacku. O zavratoch a unave ani nehovorim. Neprajem to naozaj nikomu… :-( Najlepsie mi je, ked spim.
Do kedy to asi bude trvat, alebo do kedy to uz niektora buduca mimicka mala, ak nie som s tym sama?
Nemozem ist ani von, lebo neviem, kedy ma to zase chyti a nechcem zazit ten trapas :-)

Diky moc za odpoved, pomoze velmi.
Pa, Lucia.

prip. lucia_lucia@zoznam.sk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.12.06 18:17

ahojky luci :wink: .vubec nemej strach.ja mela a obcas mam strasne bolesti.je to opravdu normalni.deloha se roztahuje aby melo miminko misto.taky se mi casto toci hlava a je mi na zvraceni,ale vse patri k tehotenstvi a casem se to zlepsi,tak nemej strach.je to opravdu normalni.uz mam za sebou dva ultrazvuky a dr taky potvrdil ze je vse o.k
vetsinou ty nevolnosti konci a nebo se zlepsi ve 12 tydnu :wink: .unava je taky normalni.ja jsem rada ze ty nevolnosti mam,proto ze aspon vim ze se neco deje.v minulem tehu najednou pred 12 tydnem nevolnosti prestaly a mimco bylo mrtve,tak pro me to je takova mala zaruka ze se u me mimcu liby :wink:

zkus hodne odpocivat a hodne jist,ale jen male porce!!!je lepsi se najist klidne 10× denne nez 3× :wink:
taky papej ovoce a zeleninu :wink:preji ti pohodove tehu :wink:
klidne jestly te jeste neco zajima,tak ti rada odpovim nebo poradim jsem v 7 tydnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.06 18:19

taky te muzu ujistit ze v tom urcite nejsi sama,ale ze tim trpi skoro kazda tehulka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
22.12.06 19:36

A nemohla by to byt strevni viroza? S tim mam zase zkusenosti ja.
Osobne bych ti radila jit k lekari - ted teda asi na pohotovost, jsou leky, ktere tehotne mohou. Zvlast, pokud to neni dlouhodoba zalezitost.

Ja takhle zvracela a mela prujem nekdy kolem 15tt a po injekci se mi okamzite a hodne ulevilo. Pak samosebou nasledovala dvoudenni rohlikovo cajova dieta ;) Byla to prave viroza.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.06 20:17

nerozumela jsem co je to krc(křece)a co je hnacka(prujem)
v tom pripade bych to vubec nepodcenila a jak rika lesina,tak bych jela na pohotovost. :cry: .treba je to jen strevni chripka,ale tet tady radi listerioza a urcite bych se radsi nechala vysetrit.jinak ostatni priznaky jsou o.k.jed k dr a napis jak to dopadlo.drzim palecky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
22.12.06 20:34

Dalmatinko, to je tim, ze jsem starší ročník, ja jsem ještě zvyklá na slovenčinu v televízii :D:D:D A bez problemu slovensky i čtu knihy, málokterý slovenský film vnímám, že je vlastně v jiném jazyce.

Je zvláštní, jak se vyvine pasivní schopnost rozumět jinému jazyku - co jsem na ostravsku přestala jsem mít problém s polštinou. Rozumím polsky ač pochopitelně neumím mluvit.

Lesina

PS: Jedině, po čem jsem ve slovenčině pátrala je kefa a špongia :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.06 21:02
Lesina píše:
Dalmatinko, to je tim, ze jsem starší ročník, ja jsem ještě zvyklá na slovenčinu v televízii :D:D:D A bez problemu slovensky i čtu knihy, málokterý slovenský film vnímám, že je vlastně v jiném jazyce.

Je zvláštní, jak se vyvine pasivní schopnost rozumět jinému jazyku - co jsem na ostravsku přestala jsem mít problém s polštinou. Rozumím polsky ač pochopitelně neumím mluvit.

Lesina

PS: Jedině, po čem jsem ve slovenčině pátrala je kefa a špongia :)
tak ja taky slovenstine docela rozumim,proto ze mame v ZPP taky slovenky,ale o prujmu a krecich jsme se asi jeste nebavily :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzares
19.1.10 10:45

Slovenština a listerióza

Ahoj!
Já jsem taky ještě produkt pořadů slovenské televize - Zlatou bránou počínaje a večery se slovenskými inscenacemi konče. Opravdu je snadné získat takto jazykové schopnosti, i když jsem se slovensky nikdy neučila, tak se mě před pár lety na slovensku ptali, kdy jsem se odstěhovala na Moravu… (kefa = kartáček, špongia = mycí houba a více na: http://www.e-slovensko.cz/slovnik/). A k těm průjmům, já v těhotenství listeriózu měla a kdybych neměla vynikajícího gynekologa, který ji včas diagnostikoval, tak bych o malého přišla, nebo by nebyl v pořádku (tj. mohl být závažně postižený - jako se to stalo známé, u které na to nepřišli a mysleli si, že měla jen nějakou chřipku), ale existovaly i nemocnice (Vyškov), kde se mě na gynekologickém oddělení při hospitalizaci po náhlém krvácení v době největšího rozšíření nemoci po republice lékař ptal, proč se na to léčím a co je to vlastně za nemoc, když je to přece pro těhotnou a plod tak riziková nemoc, že by o ní měl být informován, a řekl, že nemám ani nic brát (tj. tím myslel speciální antibiotika nasazená odborníkem před hospitalizací), tak jsem raději podepsala reverz, který mi ani nechtěl dát do ruky (změnil názor až po přivolání mé drahé polovičky a rozhovoru s ním), a nechala se přes veškerá rizika odvézt ve čtvrtém měsíci do nemocnice v Olomouci, kde se o mě na rizikovém oddělení starali s přestávkami až skoro do porodu, který sice i přes veškerou snahu byl o pár týdnů dříve, ale bez jejich péče bych porodila již v pátém měsíci, a to by malý neměl žádnou šanci. A to jsem dlouho nemohla po prvním těhu, které neskončilo dobře, znovu otěhotnět… Dokonce mi říkali, že už to možná nepůjde vůbec, a pak bych „hloupostí“ jednoho lékaře o malého přišla… Dnes už jsou mu dva roky a je moc bezva.
Mějte se krásně.
PS. Dopadlo u Vás vše v těhu dobře? Můžu se zeptat, co se Vám narodilo? :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama