Bolesti po císařský řezu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
62
17.2.11 12:36

Bolesti po císařský řezu

Aoj, chtěla bych se zeptat
už to jsou skoro 4měsíce co jsem rodila císařským řezem. Ze začátku mě to hrozně bolelo, došla jsem i na gynekologii jestli nemám nějaký zánět, no doktorka mi řekla, že je vše v pořádku a během pár týdnů se ta bolest vytratí, ale mě to bolí stále a někdy i k nevydržení :( nevíte mi nějak poradit co mám dělat? jestli jsou na bolest nějaké prášky? .. už nekojím, takže miminku ublížit nemohu.. moc děkuji :-( :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
975
17.2.11 12:53

Fuuuha, mna to bolelo len par dni, po 2 tyzdnoch som uz nevedela, ze som bola rezana… :nevim: Podla mna to normalne nie je. Aj ti robila doktorka sono? Ci je jazva o.k.? Od bolesti uz mozes vsetko Ibalgin, Novalgin…Ja si hodim tabletku Ibalginu, aj ked kojim…aj ked len vynimnocne pri velkej bolesti hlavy a pod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
17.2.11 12:54

Zkus Ibalgin. A víc odpočívat, ležet. Já s tím taky měla trošku problémy a holt některé jizvy bolí. Ležení mi pomohlo a když se i dneska občas předřu a bolí mě jizva, tak na to mám na spaní čípky, ale ty mi předepsal gyndař. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
17.2.11 12:55
son1cka píše:
Fuuuha, mna to bolelo len par dni, po 2 tyzdnoch som uz nevedela, ze som bola rezana… :nevim: Podla mna to normalne nie je. Aj ti robila doktorka sono? Ci je jazva o.k.? Od bolesti uz mozes vsetko Ibalgin, Novalgin…Ja si hodim tabletku Ibalginu, aj ked kojim…aj ked len vynimnocne pri velkej bolesti hlavy a pod…

Pokud kojíš, tak si můžeš pouti paralenové čípky pro dospělé, ty miminku nijak neuškodí. A můžeš je brát 4× denně. A nejsou na předpis. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3987
17.2.11 13:01

ahojda, já taky rodila císařem - jizva mě hnisala, museli mě jí zaživa nařezávat a hnis vymačkávat :poblion: hrozná bolest…k tomu jsem měla ale horečku…
jizvu jsem cítila cca půl roku, ale že by to bolelo tak, abych si musela vzít prášek, to ne..třeba máš nízkej práh bolesti, ale radila bych spíše dojít k jinýmu dr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3987
17.2.11 13:01

ahojda, já taky rodila císařem - jizva mě hnisala, museli mě jí zaživa nařezávat a hnis vymačkávat :poblion: hrozná bolest…k tomu jsem měla ale horečku…
jizvu jsem cítila cca půl roku, ale že by to bolelo tak, abych si musela vzít prášek, to ne..třeba máš nízkej práh bolesti, ale radila bych spíše dojít k jinýmu dr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
17.2.11 13:05
Lidka a Sami píše:
son1cka píše:
Fuuuha, mna to bolelo len par dni, po 2 tyzdnoch som uz nevedela, ze som bola rezana… :nevim: Podla mna to normalne nie je. Aj ti robila doktorka sono? Ci je jazva o.k.? Od bolesti uz mozes vsetko Ibalgin, Novalgin…Ja si hodim tabletku Ibalginu, aj ked kojim…aj ked len vynimnocne pri velkej bolesti hlavy a pod…
Pokud kojíš, tak si můžeš pouti paralenové čípky pro dospělé, ty miminku nijak neuškodí. A můžeš je brát 4× denně. A nejsou na předpis. :palec:

Diky. Ja fakt len minimalne, mozno 2× som si hodila Ibalgin aj to po kojeni. Aj v porodnici nam ho davali na bolest. Ale vyskusam tie cipky nabuduce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
irinek
17.2.11 13:08

Ahojky, já měla podobný problém jako ty. Prosím tě nenech se odbýt u doktorky. Zkus jít i jinam. Mě totiž po půl roce běhání našli srůsty po operaci. Tak možná můžeš mít to samé. Mě odbývali půl roku než mi to zjistili a poté doporučili operaci. Pokud bys měla také srůsty zkus se natřít voltaren emulgen- pěkně to tu bolest rozruší, také nevím zda jsou volně prodejné, ale já měla na předpis surgam- zaručeně výborně pomůže.Jo, také mi bylo řečeno, že se nesmím ohýbat přes postýlku, třeš si tu jizvu a potom tě to může dost bolet- mě teda příšerně. Jak to čtu pravděpodobně to nejspíš srůsty budou- přesně tak to bylo i u mě, dokonce v půl roce se mi ta bolest hrozně vystupňovala a ba spíšto bylo horší než-li lepší.

• Citovat
  • Nahlásit
9511
17.2.11 13:21

Srůsty po operaci jsou dost běžné.
Mně to přestalo bolet na jedné straně, až když jsem udělala prudší pohyb a prasklo mi tam. Ukrutná bolest, ale od té doby klid - určitě se mi tam utrhl nějaký srůst. A druhá strana bolela osm měsíců, pak to postupně jen tahne a bolí při změně počasí, nebo námaze. Tam mám stopro srůsty, ale kuchat se kvůli tomu nenechám.
Na gyndě mi po 6nedělí doktorka řekla, že podřízlý břicho bolí dlouho, tak jsem to neřešila :nevim: .
Doporučuju masírovat, promašťovat. Zkus contactubex gel na jizvy nebo ti doporučí v lékárně. Pro tvůj klid klidně dojít i k jinýmu doktorovi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
17.2.11 13:39
son1cka píše:

já jsem to měla úplně stejně,jediný nepříjemný bylo si dojít druhý den na velkou,a dokonce ani v porodnici jsem nepotřebovala žádné prášky na bolest…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11503
17.2.11 13:50

Ahoj, taky si myslím, že to není normální. Já jizvu necítila už 7. den po porodu, možná i dřív, ale to si nepamatuju, takže se nenechej odbýt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
17.2.11 15:14

pro Zuzza0 - ježiš, tak to tě hrozně lituju, já bych asi nesnesla, kdyby mě měl někdo kuchat a hlavně dost se bojím bolesti potom.. už ted to bolí někdy k nevydržení a co po opětovné operaci? :( .. tak snad jsi už v pořádku a moc děkuju ;-)

Příspěvek upraven 17.02.11 v 15:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
17.2.11 15:16
irinek píše:
Ahojky, já měla podobný problém jako ty. Prosím tě nenech se odbýt u doktorky. Zkus jít i jinam. Mě totiž po půl roce běhání našli srůsty po operaci. Tak možná můžeš mít to samé. Mě odbývali půl roku než mi to zjistili a poté doporučili operaci. Pokud bys měla také srůsty zkus se natřít voltaren emulgen- pěkně to tu bolest rozruší, také nevím zda jsou volně prodejné, ale já měla na předpis surgam- zaručeně výborně pomůže.Jo, také mi bylo řečeno, že se nesmím ohýbat přes postýlku, třeš si tu jizvu a potom tě to může dost bolet- mě teda příšerně. Jak to čtu pravděpodobně to nejspíš srůsty budou- přesně tak to bylo i u mě, dokonce v půl roce se mi ta bolest hrozně vystupňovala a ba spíšto bylo horší než-li lepší.

no já u té doktorky byla několikrát, dokonce se mi dívala i sonem ale nic nezjistila, prý je vše v pořádku.. tak nevím :( .. masíruju si to pořád, ale je fakt, že to může být i stresem, jelikož sem na malou sama pokud nepočítám mého táta který mi pomáhá jakmile přijde domů z práce .. jinak sem celý den doma sama s malou :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
17.2.11 19:59
son1cka píše:
Lidka a Sami píše:
son1cka píše:
Pokud kojíš, tak si můžeš pouti paralenové čípky pro dospělé, ty miminku nijak neuškodí. A můžeš je brát 4× denně. A nejsou na předpis. :palec:
Diky. Ja fakt len minimalne, mozno 2× som si hodila Ibalgin aj to po kojeni. Aj v porodnici nam ho davali na bolest. Ale vyskusam tie cipky nabuduce.

Není zač. Já jen aby ses zbavila toho nepříjemného pocitu a myšlenek, jestli náhodou neděláš něco špatně. On ten čípek i zabere rychleji než polykací prášky. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
17.2.11 20:02
Heni_Bea píše:
irinek píše:
Ahojky, já měla podobný problém jako ty. Prosím tě nenech se odbýt u doktorky. Zkus jít i jinam. Mě totiž po půl roce běhání našli srůsty po operaci. Tak možná můžeš mít to samé. Mě odbývali půl roku než mi to zjistili a poté doporučili operaci. Pokud bys měla také srůsty zkus se natřít voltaren emulgen- pěkně to tu bolest rozruší, také nevím zda jsou volně prodejné, ale já měla na předpis surgam- zaručeně výborně pomůže.Jo, také mi bylo řečeno, že se nesmím ohýbat přes postýlku, třeš si tu jizvu a potom tě to může dost bolet- mě teda příšerně. Jak to čtu pravděpodobně to nejspíš srůsty budou- přesně tak to bylo i u mě, dokonce v půl roce se mi ta bolest hrozně vystupňovala a ba spíšto bylo horší než-li lepší.
no já u té doktorky byla několikrát, dokonce se mi dívala i sonem ale nic nezjistila, prý je vše v pořádku.. tak nevím :( .. masíruju si to pořád, ale je fakt, že to může být i stresem, jelikož sem na malou sama pokud nepočítám mého táta který mi pomáhá jakmile přijde domů z práce .. jinak sem celý den doma sama s malou :(

Zkus večer víc ležet pokud ti mimísek dobře spinká. :wink: pust si nějakou příjemnou hudbu…zkus víc relaxovat po večerech. A to že kvůli tomu nebudeš mít leskoucí se podlahu čistitou…promiň, ale v 1.řadě je přednost spokojenost maminky. :wink: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat