Bolesti po odstranění vejcovodu

Anonymní
19.11.18 13:11

Bolesti po odstranění vejcovodu

Dobrý den, vím, že je zde mnoho z vás, které prodělaly laparoskopické odstranění vejcovodu z důvodu mimoděložního těhotenství, měla bych teda dotaz ohledně rekonvalescence. Mně brali vejcovod 4. 11., vejcovod mi praskl, měla jsem vnitřní krvácení, skončila jsem na JIPce. Cca 10 dní po zákroku mě začalo bolet v místě, kde vejcovod byl. Bolí to při pohybu, sedání, vstávání, chůzi, otřesech atd. Vnější jizvy se hojí hezky, bolí to vevnitř. Chtěla jsem se zeptat, zda je to normální a zda máte podobné zkušenosti, případně jak dlouho trvalo, než jste se cítily zase fit. Vzhledem k tomu, že je celá věc, jak jistě víte, nejen fyzicky, ale i psychicky dost náročná, bolest mě teď trochu znepokojuje. Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.11.18 13:41

Prošla jsem si úplně tím stejným v unoru, bolest zůstala až do nynějšího těhotenství. Bolelo mě to při pohybu atd. Nebyla to nesnesitelná bolest, ale už zůstala… Při orgasmu to bolelo též. Doktor mi řekl, že jsou to srůsty.. ona časem trošku zmírní, při těhotenství jsem si prošla větším krvácením a od té doby mám od bolesti klid. Těžko říct jestli třeba natahováním dělohy ty srůsty praskly, ale teď v 23tt už to nebolí :) přeju brzké uzdravení, dej si čas i na rekonvalescenci, do práce nespěchej … :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 13:46

Děkuju moc za odpověď. Mně totiž moc nebolelo ani to mimoděložní. Jen jsem to prostě pořád trochu cítila. Proto jsem tomu nevěnovala velkou pozornost. Takže teď se prostě asi trochu víc hlídám, no… Jde nějak předejít těm srůstům? Co to vlastně je?

• Nahlásit
  • Citovat
824
19.11.18 13:48

Ahoj měla sem ty samé bolesty a byly to srusty,rok po mimodeloznim jsem byla na laparoskopii skrs srusty.Zajmavy bolí mě podbřišek furt,rok po roce furt něco.Minuly léto zas operace kvůli cystě.Po císařským řezu mám furt něco,takže ty bolesty sem měla kvůli srustum a mam je furt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.18 13:53
@Anonymní píše:
Děkuju moc za odpověď. Mně totiž moc nebolelo ani to mimoděložní. Jen jsem to prostě pořád trochu cítila. Proto jsem tomu nevěnovala velkou pozornost. Takže teď se prostě asi trochu víc hlídám, no… Jde nějak předejít těm srůstům? Co to vlastně je?

Mimoděložní mě taky nebolelo, považovala jsem se za normální tehuli a cekala na nějaký vyšší týden s návštěvou k doktorovi, aby to šlo pořádně vidět… No a pak jsem začala v práci dost krvácet, měla jsem za to že těhotenství odchází, tak jsem jela na pohotovost. To že půjdu do hodiny na sál jsem vůbec necekala .. ale mělo to tak být a teď už jsem jinde :) prý je dobrý brát po zákroku Wobenzym na ty srůsty… Já ho nebrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 13:54

@sabinka098 Díky za odpověď. A co ty srůsty vůbec jsou? Moje dr.není moc komunikativní, budu muset změnit doktora, tak se zatím ptám tady. Co tedy srůsty jsou, jak vzniknou a co způsobují? Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
824
19.11.18 19:29

Srůsty vznikaj po operaci,mě vznikli po cisari,jsou slepený orgány vejcovody,vaječníky,asi tak bych to popsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.18 16:04

Dobrý den, tak jen dávám vědět, jak to dopadlo. Ty šílené bolesti nebyly srůsty, na ty prý je ještě dva týdny po operaci moc brzy. Byla to ovulace. Ale bolí to fakt tak, že skoro lezu po čtyřech, nemůžu se ani narovnat. Prý to tak někdo u toho „rozjezdu cyklu“ po operaci má a bolet to prý může fakt hodně. Tak díky za odpovědi a rady a mějte se moc krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
23.1.20 12:06

Zduřelé podbříško po odebrání levého vejcovodu.

Ahoj,
chci se Vás tady zeptat..
Jsem 5 týdnů po laparoskopii.
Byl mi odebrán jeden vejcovod. Na místě, kde mi byl odebrán, tak mám trošku zduřelé podbříško. Byla jsem ale před týdnem u gynekologa a tam bylo vše v pořádku a to jak na ultrazvuku i u palpačního vyšetření.
Nemám na té straně nějakou bolest, ale cítím něco jako tlak.
Je to normální stav?
Měla jste tu taky něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 12:10

@Misule1234567 Ahoj, ja jsem sice zdurele bricho nemela, ale citila jsem to misto dlouho, viz muj drivejsi prispevek. Nakonec to byla ovulace, citila jsem i tlak na konecnik napr na wc. Pokud ti doktor rekl, ze je vse ok, tak snad ano, ale pokud chces mit klid, nebala bych se znovu se nechat prohlednout. Drzim palce. :)

• Nahlásit
  • Citovat
1592
23.1.20 12:42

Ahoj mě odstranili levý vejcovod při mimodeloznim. Bolest jsem cítila dlouho…Porad jsem lítala ke gyn jestli je vše ok že není možné aby mě to tak bolelo. Na utz nic vše čisté. Poslala mě k primáři na kontrolu a ten zhodnotil že je vše ok a nikde žádný problém. Byl empaticky a vysvětlil mi že je to velký zásah do těla a někdo je hold citlivější. Mám tělu dát čas dát se do kupy. Tři měsíce mě to na té straně pořád tahalo pnulo.. Bylo to na palici.. Po těch třech měsících se to hodně zlepšilo… 6mesicu po operaci bylo vše v cajku nic mě už nebolelo… A 7 měsíců po operaci jsem otěhotněla… Teď mě zase pořád bolí ta zdravá strana jak se mi roztahuje děloha. Přeji ti ať se ti brzo uleví :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1592
23.1.20 12:45

Jinak zduřelé a tvrdé to být může v místě jizvy. Pokud budeš promackavat může to trochu povolit. Navíc To může být ovlivněno i cyklem nemůžeš mít třeba ovulaci? Já jsem pro ni vždy taková bolavejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 12:57

Děkuji všem za informaci. ;)
Zduření jsem si všimla před menstruací, ale to tak většinou je.
Teď jsem po menstruaci 6 dní a příští týden by měla být doba ovulace. Tak je to možné, že to je z toho důvodu. Děkuji za uklidnění. I tak pro jistotu zavolám ještě na gyndu.
:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama