Bolesti po odstranění vejcovodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 13:11
Bolesti po odstranění vejcovodu

Dobrý den, vím, že je zde mnoho z vás, které prodělaly laparoskopické odstranění vejcovodu z důvodu mimoděložního těhotenství, měla bych teda dotaz ohledně rekonvalescence. Mně brali vejcovod 4. 11., vejcovod mi praskl, měla jsem vnitřní krvácení, skončila jsem na JIPce. Cca 10 dní po zákroku mě začalo bolet v místě, kde vejcovod byl. Bolí to při pohybu, sedání, vstávání, chůzi, otřesech atd. Vnější jizvy se hojí hezky, bolí to vevnitř. Chtěla jsem se zeptat, zda je to normální a zda máte podobné zkušenosti, případně jak dlouho trvalo, než jste se cítily zase fit. Vzhledem k tomu, že je celá věc, jak jistě víte, nejen fyzicky, ale i psychicky dost náročná, bolest mě teď trochu znepokojuje. Děkuji za odpověď.

Reakce:
Uživatel je onlineGabri.ela.ela
Stálice 60 příspěvků 19.11.18 13:41

Prošla jsem si úplně tím stejným v unoru, bolest zůstala až do nynějšího těhotenství. Bolelo mě to při pohybu atd. Nebyla to nesnesitelná bolest, ale už zůstala… Při orgasmu to bolelo též. Doktor mi řekl, že jsou to srůsty.. ona časem trošku zmírní, při těhotenství jsem si prošla větším krvácením a od té doby mám od bolesti klid. Těžko říct jestli třeba natahováním dělohy ty srůsty praskly, ale teď v 23tt už to nebolí :) přeju brzké uzdravení, dej si čas i na rekonvalescenci, do práce nespěchej … :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 13:46

Děkuju moc za odpověď. Mně totiž moc nebolelo ani to mimoděložní. Jen jsem to prostě pořád trochu cítila. Proto jsem tomu nevěnovala velkou pozornost. Takže teď se prostě asi trochu víc hlídám, no… Jde nějak předejít těm srůstům? Co to vlastně je?

sabinka098
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 19.11.18 13:48

Ahoj měla sem ty samé bolesty a byly to srusty,rok po mimodeloznim jsem byla na laparoskopii skrs srusty.Zajmavy bolí mě podbřišek furt,rok po roce furt něco.Minuly léto zas operace kvůli cystě.Po císařským řezu mám furt něco,takže ty bolesty sem měla kvůli srustum a mam je furt.

Uživatel je onlineGabri.ela.ela
Stálice 60 příspěvků 19.11.18 13:53
@Anonymní píše:
Děkuju moc za odpověď. Mně totiž moc nebolelo ani to mimoděložní. Jen jsem to prostě pořád trochu cítila. Proto jsem tomu nevěnovala velkou pozornost. Takže teď se prostě asi trochu víc hlídám, no… Jde nějak předejít těm srůstům? Co to vlastně je?

Mimoděložní mě taky nebolelo, považovala jsem se za normální tehuli a cekala na nějaký vyšší týden s návštěvou k doktorovi, aby to šlo pořádně vidět… No a pak jsem začala v práci dost krvácet, měla jsem za to že těhotenství odchází, tak jsem jela na pohotovost. To že půjdu do hodiny na sál jsem vůbec necekala .. ale mělo to tak být a teď už jsem jinde :) prý je dobrý brát po zákroku Wobenzym na ty srůsty… Já ho nebrala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 13:54

@sabinka098 Díky za odpověď. A co ty srůsty vůbec jsou? Moje dr.není moc komunikativní, budu muset změnit doktora, tak se zatím ptám tady. Co tedy srůsty jsou, jak vzniknou a co způsobují? Díky moc.

sabinka098
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 19.11.18 19:29

Srůsty vznikaj po operaci,mě vznikli po cisari,jsou slepený orgány vejcovody,vaječ­níky,asi tak bych to popsala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 16:04

Dobrý den, tak jen dávám vědět, jak to dopadlo. Ty šílené bolesti nebyly srůsty, na ty prý je ještě dva týdny po operaci moc brzy. Byla to ovulace. Ale bolí to fakt tak, že skoro lezu po čtyřech, nemůžu se ani narovnat. Prý to tak někdo u toho „rozjezdu cyklu“ po operaci má a bolet to prý může fakt hodně. Tak díky za odpovědi a rady a mějte se moc krásně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >