Bolesti podbřišku před porodem - bez intervalů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
271
18.10.21 08:02

Bolesti podbřišku před porodem - bez intervalů

Ahoj, holky :)
Ptám se na zkušenosti a nic podobného jsem tady nenašla. Alespoň ne podobné tomu mému :)
Od včerejška mě s pár přestávkami bolí podbřišek, večer a v noci celkem dost silně, charakterem jako ms. O půl noci jsem lezla i do teplé sprchy. Prve bez reakce, asi až hodinu po tom co jsem z ní vylezla, tak se to trochu uvolnilo a já konečně usla. Od té doby bolí stále, ale oravda, že mi to zatím jde zaspat.
Měla jste to některá také tak a rozjel se brzy porod? Jsem v 38tt, termín by i byl… Četla jsem diskuse zde, ale ve všech je psáno o intervalech, kdy bolest přichází a odchází a tak se to střídá. Jen prvně nepravidelně (poslicci) a v případě rozjíždění porodu postupně pravidelně. Mě však bolí podbřišek tak nějak vkuse, žádné stahy. Tak jako při ms - bolest třeba dvě hodiny, pak trochu ustoupí, později zase nanovo. Do toho i nahodile záda.
Jsem sice druhorodicka, ale jednak po osmi letech a druhak u první jsem nic nepozorovala. Měla jsem přenášet, ale začala mi po částech odcházet plodovka, do té doby nic. Vše se začalo tak nějak v porodnici, kde jsem již vše vnímala zcela jinak.
Děkuji za zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19
18.10.21 08:34

Ahoj Baru, jsem 39tt a mám naprosto to samé, co Ty. Také mě v noci bolí podbřišek jako při menses a střílí mi bolest do kříže. Přesně jak píšeš, nejsou to stahy, kontrakce ani bolest po minutách, ale třeba to trvá ty dvě hodiny.
Je fakt, že v tom 38tt jsem to měla každou noc a v noci jsem to řešila sezením na balonu. Teď ve 39tt se to trochu uklidnilo a v noci se i vyspím.
Asi se prostě tělo připravuje, tak uvidíme. Snad někdo napíše další zkušenosti. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2127
18.10.21 08:44

Ona to bude asi příprava na porod.
U prvního dítěte jsem myslela, že mám zánět ledvin. protože mě bolela záda v místech okolo ledviny, ale opravdu hrozně. Žádné stahy, žádné kontrakce, jeden souvislý blok docela silné bolesti. Pak jsem začala i zvracet a tak jsme jeli do nemocnice.
Natočili mi monitor a řekli mi, že tam mám celkem nepravidelné kontrakce, jestli je cítím. Tak jsem opět opakovala, že je fakt necítím, že mě to bolí pořád stejně silně.
Kontrakce dorazily o několik hodin později a pak se rozjel porod sám.
Takže klidně můžeš mít nějaké nepravidelné kontrakce, které vnímáš jako celkovou bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
18.10.21 09:02

@Sandra3 tak jsem tedy zvědavá, jak dlouho se to povleče, v noci to byl fakt mazec 🙈 teď lepší, mohu fungovat, cítím to zatím slabeji, jak jsem se vyspala tak uvidíme..

@LilyJane ta bolest kolem ledviny je přesně to, co jsem večer také zaznamenala, říkala jsem si, že je to nějaké divné. Odpoledne na procházce bolest kolem celé bederní oblasti, večer už to silněji chytalo hlavně v těch místech. Pak začalo to břicho a záda jsem už tím tolik nevnímala. Nenapadlo by mě, že kontrakce se může projevit i takhle. Další důkaz, jak je každé tělo jiné. Děkuji za zkušenost 🌸

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
18.10.21 09:53

@BaruTeri jsi druhorodička, tak třeba už je to otázka chvilky jako u LilyJane a budeš mít mimčo u sebe, zatímco já jako prvorodička se stejnými příznaky můžu přenášet do listopadu. Hlavně, ať jsme v pořádku. 😊 Ještě mě napadlo, že ty bolesti alespoň trochu pomáhá zmírnit, pokud si dojdu na toaletu a nejsem tolik nafouklá a i lehká procházka je fajn. 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
18.10.21 10:08
@Sandra3 píše:
@BaruTeri jsi druhorodička, tak třeba už je to otázka chvilky jako u LilyJane a budeš mít mimčo u sebe, zatímco já jako prvorodička se stejnými příznaky můžu přenášet do listopadu. Hlavně, ať jsme v pořádku. 😊 Ještě mě napadlo, že ty bolesti alespoň trochu pomáhá zmírnit, pokud si dojdu na toaletu a nejsem tolik nafouklá a i lehká procházka je fajn. 👍

Uvidíme, uvidíme, u první nepamatuji fakt nic, možná trochu záda občas. Ale už jen matně, je to dlouho :D miminko si nakonec samo řekne, kdy chce přijít na svět ❤️
Na procházky se snažím chodit každý den, aspoň 3-5km se mi zatím daří, ale včera mě právě na procházce chytla ta záda a byla ráda, že došla do kavárny spočnout 🙈 ještě gymnastický balón mi docela pomáhá, a masáž levandulovým olejem, doporučuji, zrovna včera mi ji manžel dělal, když mě to chytlo. Ale ten podbřišek hrůza. Jen ta tepla voda a čekat, než to povolí 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2127
18.10.21 11:40

@BaruTeri No na tvém místě bych už se nepouštěla moc daleko od domu :D Asi uprav trasu tak, aby jsi kroužila poblíž.
Můžou to být jen otravné poslíčky, ale taky se ti může hezky chystat porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
18.10.21 11:50
@LilyJane píše:
@BaruTeri No na tvém místě bych už se nepouštěla moc daleko od domu :D Asi uprav trasu tak, aby jsi kroužila poblíž.
Můžou to být jen otravné poslíčky, ale taky se ti může hezky chystat porod.

Beru na vědomí 😁 ale pravda, už delší čas kroužím vcelku v blízkosti a jen málokdy sama. Abych pravdu řekla, vůbec bych se nezlobila, kdyby to již nebylo na dlouho 😁 🙈 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
18.10.21 17:49

@BaruTeri Přesně tak, děti si řeknou, až se jim bude chtít ven. :) Teď to chce hlavně pohodu, odpočívat a těšit se. :) Masáže jsou fajn, manžel zase použivá takový ten malý míček s bodlinkami a k porodu máme nachystaný éterický olejíček bílé šalvěje.

Ve středu budu začínat 40tt a zároveň jdu na kontrolu, kdy mě čeká monitor atd., tak poté poreferuju, jestli se už něco chystá a jsou vidět kontrakce i přes tu stálou bolest. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
18.10.21 17:59

@Sandra3 tak držím palce, ať už to není na dlouho :) ve středu se budu těšit na novinky. 🌸

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
18.10.21 19:02

@BaruTeri Děkuji moc, kdyby se u Tebe také něco dělo, dej vědět. 🌹 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
20.10.21 09:54

Tak jsem dnes po kontrole a prvním monitoru… kontrakce žádné vidět nebyly, tak se asi nic nechystá. Bolesti břicha a kříže ustoupily, zato mi začaly bolesti kyčlí.
Dnes jsem 39+1 a za týden další kontrola (pokud se nestane zázrak a neporodím), kdy si nechám udělat i vnitřní prohlídku.
Prostě stále čekáme. 😊 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
22.10.21 09:45

@Sandra3 ahoj :)
Ahoj 🌸 Omlouvám se, že mi to tak trvalo… Pořád se něco dělo, ale mimi, to se mě drží jako klíště. Také jsem byla na kontrole a zatím nic. Snad jen, že je malá trochu níž, minule byla fakt stále vysoko. A čípek na špičku prstu, ale to se může změnit ze dne na den, tak těžko říct. Bolení břicha přetrvává, ale převážně v noci přes den více ta záda 🙈 tak uvidíme. Holt se tělo asi chystá. Jsem už ale echt zvědavá 😍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
24.10.21 19:48

@Sandra3 ahoj, tak co, nějaká změna mezitím? :)
Já zatím 2v1,ale asi se to fakt chystá..dnes odchází hleny, vlhnu, břicho poboliva, malá dole při chůzi tlačí, na velkou jsem teď letěla už podruhé 8o tak snad to nebude stejné ještě třeba další dva týdny 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
25.10.21 08:48

@BaruTeri Ahoj Baru, no u nás stále nic. Břicho bolí, mám křeče v kyčlích a mám pocit, že se mi za posledni týden rozšířila záda a pánev 🙈 A musím se přiznat, že i když celé těhotenství jsem byla naprosto psychicky v pohodě, tak teď poslední tři dny jsem nějaká přecitlivělá, plačtivá a jde na mě i strach z porodu a celkově strach z péče o malou.
Co se týká chození na velkou, také mám občas sem tam den, kdy jdu časteji a stejně nic, ale jestli Ti odchází zátka, tak to vypadá nadějně. 😊 🌹
Ve středu budu 40+1 a jdu opět na kontrolu, tak dám zase vědět.
Musíme prostě čekat, jsem smířená už i s vyvoláváním. 🙈
Drž se a hodně odpočívej😊 🌹

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat