Bolesti při stolici po porodu

162
15.11.19 00:48

Bolesti při stolici po porodu

Ahoj, jsem 2 měsíce po spontatnim porodu.
A mam hrozne bolesti pri stolici, co prosím. nato pomůže? nikdy předtím sem tohle neměla, a v porodnici taky ok. začlo to až doma. Malou kojim takže nejim.vse naco sem.byla.zvykla a tak jdu i třeba až po 4dnech na velkou. A bolesti jsou jako byh tlačila ježka :( a pak ještě chvily po bopoliva zatím pomáhá hned sprcha.co si nato prosím mužů dát ci koupit.Nebo je akutní Dr.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15.11.19 01:40

Řekla bych, ze by to mohly byt hemeroidy? Měla sem stejný problém po prvním porodu, to jsem si nemohla dojít skoro vůbec, bála sem se, ze mi popraskaji stehy… Teď po druhem to bylo lepší, ale hemeroidy jsou zas a při každé toaletě trpím jak čert. Picha, bolí. Pokud mas totéž, pouzivam dubovou kůru, mast. Pomáha docela dobře, hlavně pomohla na ty stehy po siti. Ale chci si koupit Procto glyvenol. Používala sem ho i minule a pomohl dost. Smi se i při kojení a je k němu i aplikator, kdyby bylo potřeba nanest i dovnitr. Držím palce, ať je brzy vše ok. Vím, jakej to je vopruz. 😕 😕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
15.11.19 04:29

Mně pomohly glycerinovy čípky, volně prodejné v lékárně. Díky nim se mi vše upravilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
689
15.11.19 07:02

Laktuloza, hodne pohybu, hodne piti. Jsem 3,5 mesice po porodu a porad to nemam ok. Behem prvnich dvou byla i krev, sileny. Bolelo to, nekolikrat jsem v noci pochodovala po pokoji at to zadrzim, sla na wc, bolest strach a neslo to… muselo, bolelo to, brecela jsem… cipky sem nedavala, laktuloza do jogurtu, do kase, do piti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6232
15.11.19 07:55

Také doporučuji laktulozu, jak se mi ulevilo když jsem jí začala pít :roll:. Dva měsíce jsem se hrozila jít na velkou, seděla jsem jsem tam s pláčem i hodinu, měla jsem ještě pár menších hemeroidů( ten největší praskl den před porodem) a pak po rychlém porodu povolené pánevní dno. Takže to fakt nešlo :roll:. Laktuloza a cvičeni pomohlo. Snad také pomůže, vím jaké to je :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
15.11.19 07:58

No je to šílený zrovna dnes mě to chytlo v 1h rano na wc sem. brecela :( navázala. zqzim sudocremem ale celou noc až do rána mě. bolel zadek a jest3 pořád bolí.. dnes hned skočím do lékárny a zatím zkusím tu dubovou kůru. bojím se jít na wc hrůza děs..snad mě to přejde člověk potřebuje ubtoho na wc klid a do toho brečí mimi :? Tak to je ještě horší 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4935
15.11.19 08:00

Taky se pridavam s laktulozou. A nejist zadne orechy, seminka, pecicky, nic tvrdeho. Zabere az za pár dni, tak vydrž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6232
15.11.19 08:04

@Miskaa91 :hug: ono se to zlepší :hug:, já ještě mazala tou dubovou mastí nebo krémem z lékárny :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.19 08:47

Holky já mám trošku jiný problém, mě hrozně bolí pohyb střev nebo jak to mám říct, pokaždé než jdu na záchod, ale bolí mě i větry a to že opravdu docela dost. Jsem 14 dní po porodu, dítě bylo velké a navíc šlo i s rucickou u hlavy, tak tam asi něco posramotilo.. jinak už se cítím ok ale tohle fakt bolí hodně,.setkala jste se s tím některá? Děkuji..

• Citovat
  • Nahlásit
162
15.11.19 09:02

@Elenloth já nic takového ani nesmím pac kojim..ale. i tak.si budu dávat pozor na stravu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
15.11.19 09:38

Ja brala Lactulosu na změkčení stolice a mazala zadek kremem antivir h od Anika. Moc pomohlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.19 14:01

Zdravím pokud to je,,jen" tužší stolice tak doporučuju glycerinové čípky taky mi pomohli. A hodně pít. A moc na tom wc nevysedavat. Pokud se jedná o hemoroid tak já třeba trpím od porodu na vnější kde se mi udělá i tromb a to je kur*a bolest. V červnu jsem měla problémy a zrovna byl výpadek čípku co nejvíc vždycky pomohli tak jsem to léčila asi měsíc :,(. No a před nedávnem se mi udelal zase ale naštěstí už jsou čípky dostupné je to i na ruzne trhliny apod. Hemagel procto…v kombinaci s proctoglyvenol mast a často se sprchovat vlažnější vodou. Do pár dní už přišla úleva a do týdne žádná bolest. Je to za trest takové problémy. :

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat