Bolesti při styku (po velkém šití po porodu)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  06.07.03 16:52

Ahojky,

obracím se na Vás, zda někdo nemáte podobný problém, nebo poradíte, co s tím. Před třemi měsíci se mi při porodu přihodila nemilá věc, miminko se dralo na svět dost rychle a došlo k velkému natržení hráze až ke konečníku. Následné šití bylo velmi nepříjemné a dost velké a to nejen hráze, ale i uvnitř i na čípku. Krásně a nečekaně rychle se mi bolístka zahojila, zůstaly jen trošku nepříjemné pocity při stolici, ale toho už se prý nezbavím. Jen je tu jeden problém, který jsem objevila až později. Při prohlídce po šestinedělí mi vyšetření nebylo zrovna příjemné, ale nějak jsem tomu nevěnovala dost pozornosti. A pak jednoho dne jsme se pokusili s manželem milovat a tu se problém objevil. Už při vzrušení (asi jak se prokrvují sliznice) mě začalo někde uvnitř pobolívat a pak jsme zkusili „zasunout“ a to bylo velmi nepříjemné. Měla jsem pocit, jakobych se měla roztrhnout, ale ne z venku, ale uvnitř, neumím přesně určit kde to bylo. Nemáte někdo podobnou zkušenost a netušíte, co s tím dělat? Je lepší to zkoušet dál a „masírovat“ to, nebo počkat a časem se to zlepší?

Díky za radu.

Míša

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 07.07.03 21:57

Ahoj Míšo,

mám podobný problém s tím rozdílem, že nejsem po velkém šití.

Anonymni  07.07.03 22:16

Ahoj Míšo,

mám podobný problém s tím rozdílem, že nejsem po velkém šití.

Poprvé jsme to zkusili, když bylo malé 4 měsíce. Nešlo to. Bolest byla tak silná, že to prostě nešlo. Pozděj už se to sice dařilo, ale první vniknutí bylo vždy hororové. Byla jsem z toho hodně nešťastná a manžel také. POzděj pomohlo když jsem penis zavedla sama.

Nyní je dceři 10 měsíců a je to mnohem lepší.

Přeji tobě i manželovi hodně trpělivosti.

A+L 8-)

Anonymni  12.07.03 16:39

Ahoj,

ja mam rok po porodu, muj mimisek spatne rotoval a protrhl si cestu ven, takze me vlastne roztrhl cele porodni cesty. Ale na hrazi jsem mela jen nastrih. Muzu te ale taky uklidnit, ze ted uz je to dobry. Zezacatku to proste neslo ani nahodou, ale asi po 10ti mesicich se to zlepsilo. Ale kdyz jsem ted nedavno dostala prvni MS po porodu, tak me to zase hodne bolelo. Ptala jsem se gynekologa a pry to muze bolet jeste par let i klidne pri zmenach pocasi. Vylozene uklidnujici :).

Barou
Povídálka 26 příspěvků 18.08.03 01:30

Jinak Ti preji krasne si uzivani miminka a jinak hodne pevnou vuli.Byla jsem jen nastrihnuta(nic tak hrozneho jako ty),ale problemy se sexem to nadelalo.Vrhli jsme se do toho hned po sesti nedeli a hruza.Penis jsem musela zavadet sama,muzes korigovat jak hluboko a jak rychle.Je to dobre.Taky doporucuju zkouset to casteji.Ono si to nakonec zvikne.I jsem se na to ptala gynekologa(po 4 mesici).Fakt je to normalni a v tvem pripade zatni zuby a zkousejte to casteji,pomalin­ku,trba i masazi s gelem.Jednou to proste povoli a uvolni se.Tak po 6 mesici uz to bylo fajn. GOOD LUCK!

Mishulle  28.05.10 13:49
Velký sešití

Zdravím, můj porod byl sice rychlý, ale museli mi skákat na břiše, aby náš 4kg macík vůbec prošel! Totální protržení a mega šití. Na gyndě po šestinedělí sem viděla všechny svatý, tak jsme se s manželem do sexu zrovna nehrnuli. Už je tomu půl roku a pořád nám to nejde. S gelem se dovnitř dostaneme na jeden prst a to už mi je blbě, jak to bolí! Maximálně na dva prsty, tak nevím, jestli je to normál a máme to dál protahovat??? Čekala jsme spíš, že to bude volný a velký a ne že se tam sotva dostane prst!

Panuška
Neúnavná pisatelka 16974 příspěvků 28.05.10 13:54

Já byla nastřižená normálně, nic velkého ale sex po porodu byl děsnej, boleleo mě to taky uvnitř a pomohlo jen pomalu a citlivě zkoušet a hodně lubrikačního gelu. I dnes rok po porodu to není ideální, není to jako dřív, ale je to mnohem lepší. Podle mě to chce zkoušet a zkoušet a ne čekat půl roku. :nevim:

Lucky.O
Kecalka 237 příspěvků 01.06.10 18:05

Ahoj,tak ja jsem mela jen male siti,poprvni jsme to zkusili,uz 14dni po porodu,ale neslo to bylo to moc brzo,nebyl ani konec sestinedeli,ale me se to zahojilo po mesici,kdy se me i vstrebalo siti,ted kdyz ma mala 5mesicu je to uplne vpohode,akorat nekdy by se hodil lubrikacni gel.

Mishulle  01.06.10 19:46

Tak to zkoušíme promazávat nějakým olejíčkem z lékárny, snad to povolí. Když si tam šahnu, tak to mam nějaký jakoby zduřelý :-/ Achjo, si snad už nezasouložim :-/

Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 01.06.10 19:56

Mishule jsem na tom uplně stejně,skákání po břiše,syn přez 4 kg,mega šití,problémy mám dodnes,tj. 2,5 roku po porodu.Sice ted už si zasouložíme,ale některé polohy prostě neexistujou,to bych asi umřela bolesti a určo by mě manža natrhl a není to už takové jak před porodem.Zašili mě zkrátka moc,kůže se trhala,tak to „látali“jak se dalo.První sex rok po porodu a stejně to bylo peklo.Mudr nabídl další nástřih a následné „spravení“.Odmítla jsem to,počkám si až budu rodit po druhé,při něm mi to spraví,teda doufám,mudr to slíbil :roll:

Verča S.
Kecalka 283 příspěvků 18.08.10 18:30

Tak se přidávám. Mám 7 týdnů po porodu, dnes jsme to poprvé zkoušeli, přítel si liboval, jaká bude divočina a to teda byla, ale v úplně jiném slova smyslu! U porodu jsem byla hodně šitá i vevnitř. Měla jsem strach, že „ji“ pak budu mít větší, ale je to naopak, přítel do mě nemohl vůbec vniknout, jen napůl, jako bych tam pak měla nějakou překážku a hrozně to bolelo a řezalo. Hrozně mě to vylekalo a rozladilo. Před porodem jsem si sex užívala, i v těhotenství a teď… když to tak čtu, jak vám to dlouho trvalo, než to bylo docela dobré, chce se mi až brečet. Kontrola po šestinedělí dopadla dobře, ale trápí mě ten pocit, že tam mám jakoby překážku. Máte nebo měla jste to taky tak některá a kdy to tak „povolilo“? :cry:

Mishulle  19.08.10 08:42

Tak to zduřelý mám ještě teď a to je synovi 9měsíců:-( Je to ta sešitá hráz :-/ Mě docela pomohl na regeneraci olejíček zn.Saloos - masáž hráze. Stojí cca 180kč, je to z přírodních látek, takže si to masíruju i trošku zevnitř a povolilo to. Ale pořád si připadám velikostí snad jak desetiletá holčička :-/ Prostě mi ji tak ušili a nevím, jestli se to někdy vytahne aspoň na původní velikost :nevim:

en0108  19.02.11 23:12

Taky bych se chtěla zapojit do diskuze. U mě je to obdobný s tím rozdílem, že si myslím, že mě sešili docela dobře, šití mě nebolí. Jen pokaždé při pronikání penisu do pochvy mi praskne ta kůžička při vchodu - něco jako ragáda se mi tam udělá a to pak bolí jak čert - taky nevím co s tím dělat. Ta bolest mi okamžitě vezme veškerou chuť na sex, taky si začínám myslet, že si už nezasouložím. S takovou si asi ani to druhé dítko nepořídíme. Chce se mi z toho brečet.

romči
Kecalka 207 příspěvků 29.05.11 23:43

Jo holky to znám. Já byla 2× přešívaná a to i zevnitř. Malá má 11. měsíců a stále nic. Dostaneme se tam jen na špičku a to už mám pocit, že mě to roztrhne vejpůl. Po 6 nedělí na kontrole jsem myslela, že z té kozy bolestí uteču, ale mudr říkal, že je vše o.k. :nevim: Je mi z toho už blujno fakt. Teď se mi konečně přes zúžený průchod podařilo dát tampon. Konečně nějaký pokrok. :potlesk: Taky mívám pocit, že s takovou už asi druhé mít nebudem. Moje PA mi řekla, že se to ještě dělá tak, že vás ambulantně naříznou a zvětší průchod, ale toho se bojím jak čet kříže. Beru to jako poslední možnost. Jo a vevnitř to mám taky zduřelé, ale asi to bude po tom šití a to už asi tak zůstane. :nevim: No každopádně ta masáž není od věci, tak držím palečky. :palec:

BABČA JARUŠ  02.01.12 02:33
I KDYŽ NE PO PORODU

Dobrý den.
Musím se s vámi podělit o zkušenosti, lékaři mi také nepomohou. Je mi 52 roky, mám po 2 těžkých porodech, ale potíže se začaly objevovat až mi zcela vynechala menstruace a to již v 2 letech. Užívali jsme lubrikanty aj., ale stupňovala se bolest tak, že již poslední 2 roky jen trpím. Při jakkoliv něžném styku mi vždy popraská kůžička na hrázi a je velmi nepříjemné nejen krvácení, ale jakékoliv zvlhčení, hlavně při močení. Našla jsem si pomoc, ale to je jen na zcelení, aby nedocházelo k zánětu, jinak se to stále opakuje. máte někdo podobnou zkušenost?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Ve stáří nebude jen hůř. Osm pozitiv, která nás s věkem čekají

Bude už jen hůř, hekáme s přibývajícím věkem. I když žijeme pořád stejně,... číst dále >

Reklama