Reklama

Bolesti stydké spony od 12. týdne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vémach
Kecalka 132 příspěvků 5 inzerátů 24.01.17 21:37
Bolesti stydké spony od 12.tydne

Ahoj maminky,

Snad mi některá poradíte nebo povíte svůj názor.
Už přes týden mě dost bolí v tříslech a na stydké kosti. Dnes jsem byla na kontrole a lékař mi vysvětlil, že je to roztahování stydké spony, že je to normální, ale ne takhle brzo! Byl z toho trochu zaražený a postrašil mě, že se to může zhoršovat, že bych měla jen ležet, málem mě chtěl dát na rizikac a to pracuju v kanclu. Říkal, že ta kost se může roztáhnout tak moc, že budu muset rodit jediné cisarem a po porodu to bude stále bolet, tak potom rehabilitace nebo rovnou operace…
Docela mi tím nahnal strach, jsem ve 13. tydnu, bude jaro, těším se na procházky…
Nehnal to do extrému?
Pročítala jsem diskuze, spousta žen si na tyto bolesti stezuje a popisují, že to po porodu přejde, ale je pravda, že všechny jsou už tak ve 20. tydnu.
Mám hrůzu, jak dopadnu, když už teď to bolí…Ta bolest je zatím snesitelná, dokonce si myslím, že to vždy i celkem rozchodim, když se pohybuju, já bych to přežila, ale doktor tvrdí, že to je prostě špatně :roll: :roll:

Reklama

Reakce:

markyska82
Závislačka 2508 příspěvků 25 inzerátů 24.01.17 22:52

@vémach Zbytečně tě doktor vyděsil. Bolesti stadké spony jsou zcela normální. Děloha rychle roste, vazy v pánevní oblasti se natahují. Já měla bolesti určitě dříve než ve 12 tt a doktor byl v klidu - a to mám svědomitého primáře. Tqkže klid. Někdy doktoři zbytečně plaší a stresují.

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 25.01.17 09:51

Zkus užívat kalcium, mě to poradila doktorka v 1. těhotenství a opravdu mi to pomohlo.

vémach
Kecalka 132 příspěvků 5 inzerátů 25.01.17 16:23

@barbuchablond
@markyska82

Moc díky! Už jsem se trochu uklidnila. Kalcium si koupím.

Hasil
Stálice 51 příspěvků 01.04.17 14:41

@vémach Co bych za to dala, kdybych měla takového lékaře jako ty. Mně během těhotenství všichni říkali, že jsou bolesti spony normální, že se to všechno roztahuje a že císař není potřeba. I když jsem si sekci strašně moc přála, tak mi ji odmítli udělat a při traumatickým porodu mi ta spona praskla. Už to bude dva roky a stále trpím bolestma, nemůžu se postarat o dítě, domácnost a chodit už normálně asi nikdy nebudu. Dali mi invalidní důchod a čeká mě operace. Je asi pravda, že se to většině žen po porodu upraví a porodem nezhorší, ale já jsem důkazem, že ne vždy. Do extrému to podle mě vůbec nehnal, možná se o mně někde doslechl. Já bych to rozhodně neriskovala a rodila jedině císařem. Máš skvělého lékaře a dala bych na jeho rady.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama