Bolesti svalů po spinální anestezii při císařském řezu

28.5.16 11:14

Bolesti svalů po spinál.anestezii při cís.řezu

Zdravím maminky. Na toto téma jsem našla jen bolesti hlavy po znecitlivění epidurálem. Já jsem absolvovala porod císařským řezem, a protože jsem chtěla být s malým v kontaktu co nejdříve, zvolila jsem spinální anestezi. První dva nebo tři dny po porodu jsem dostávala injekce proti bolesti, a od třetího dne jsem začala pociťovat velké bolesti svalů - paže, hýždě, stehna. Taky mě bolela záda, tak jsem myslela, že je to od kojení v sedě, že se ty svaly namáhají. Ale bolest svalů trvala do 3.týdne. Hlavně v noci to bylo výrazné, když jsem kojila v leže a potřebovala jsem udržet polohu. Po kojení taky, než jsem se dost uvolnila. Teď v 5.týdnu přetrvává silná bolest v celé pravé ruce, i přes den. Špatně se mi manipuluje s malým, při kojení se samozřejmě bolest zesiluje - od ramene až k zápěstí. Nemůžu na té ruce ležet a držet v ní něco těžkého - třeba přenést varnou konvici s vodou. A malý přibírá. Snad to přejde brzo, jako ty ostatní svaly, které už jsou celkem v klidu. Ještě mám problém také s břichem. Cítím ho jako bych se trefila do brňavky, od žeber až dolů je takové brnivé. Nemůžu ani balit malého do šátku, protože by mi malý na břicho tlačil a to je citlivé. Máte někdo podobnou zkušenost? A co vám pomohlo? Díky za příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

813
28.5.16 12:28

Ahoj, nemám tuto zkušenosti, ale v těhotenství jsem tady na emiminu našla spousty diskusí o vedlejších účincích spinálu, byly tam dost strašné věci a to tvoje nezní zrovna vesele. Zkusila bych pohledat v těchto diskusích. Já z toho spinálu měla takovou hruzu, že jsem si do porodního plánu napsala celkovou anestezii. Naštěstí jsem rodila přirozeně. Přeju ať se ti rychle zlepší… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.16 15:29

Ja mam od zeber dolu bricho uplne jinak citlive. Jak kdyby bylo cizi.
Pak mi pri napichovani patere nejak trefili nerv, to mi projela nescetnekrat znasobena brňavá bolest pulkou tela. A od te doby mam na te strane divnej stehenni sval. Taky na dotek jako cizi, akorat jeste, hlavne v noci, me zacne bolet, brnet a jak kdyby mi do neho bodalo tisic jehlicek.
Taky mi prijde, ze bricho a stehno snizilo citlivist na chlad a teplo. Na tech mistech bych se snad mohla oparit a ani bych na to neprisla.
A to uz jsem dva roky po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2449
28.5.16 18:04

Ta bolest svalů je zvláštní. Zkus zavolat do porodnice, kde jsi rodila a zeptat se na to. Taky jsem rodila císařem se spinálkou a pak jsem měla po celém těle třasavku a hroznou bolest hlavy. A břicho bylo jakoby cizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24807
28.5.16 18:18

Raději bych zašla k doktorovi s tím. Mě pak pouze bolela záda a měla jsem třesavku jen pár hodin po tom, co to vše přišlo k sobě, ale po příchodu domu z porodnice už jsem byla fit a záda byla v pohodě. Ale potíže jak popisuješ ty, bych opravdu raději probrala s doktorem :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.16 01:25

Holky, moc děkuju za vaše reakce a účast. Ruka bolí fest teď v noci. Tak jsem šla kouknout na internet. Malý byl naštěstí dnes večer milosrdný a celkem brzy usnul. Nevím, jak si lehnout. Mně kromě té ruky bolesti a brnění různě cestují. Odpoledne mě brnělo levé stehno, teď je dobré. Minulý týden jsem taky při natažení končetin cítila takové vystřelovací bolesti na různých místech, jakoby při zánětu nervů. To už se zlepšilo. „Svítící žárovka“ ví, o čem tady mluvím. V porodnici to vědí, i doktor gyn. Mám si dát prý teplou koupel s nějakou relax pěnou. Možná bych mohla zkusit ještě neurologa. Ale nějaký další opich injekcí bych fakt nebrala. A třesavku jsem měla taky, ale jenom při tom trvání umrtvení, ale ta byla teda jako bych nahá vlezla do lednice. Prý to bývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.6.16 13:32

Tak jsem byla u neurologa. Prý bloklá páteř a napsal mi fyzioterapii. Objednali mě za měsíc :zed:
Byla jsem u masérky. Spravila mi kyčle, vyrovnala pánev - křivý postoj, od toho křivím záda.
Masáž svalů u páteře a dala mi cvičení.
Rukka bolí furt a chromne. Ani si nevymačkám pastu na kartáček. Takže malého nemůžu vůbec ponosit, jsem ráda, že ho přenesu na přebalovák a do postýlky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 21:37

Jak to bylo dál

No, takže další neurolog asi 10 dní po tom předchozím zjistil, že mám přerušený, nefungující jeden ze tří pažních nervů. Chodila jsem na rehabilitace, ale nerv nenaskočil. Teď je to rok potom: Malý má 8500g, nosím ho tou pravou rukou, mám silné svaly, pohyblivost prstů už ceklem ujde, na PC už teď píšu dvěma rukama, z krájení cibule a zeleniny na oběd už nemám děsy, ale nerv naskočný plně pořád není. Jdu v červnu na kontrolu, tak uvidím. Bolesti už nemám, jen trnutí palce a ukazováku. Chvála Bohu za to. Malý je šikovný, už bude brzo chodit sám. Je to náš Smíšek. Děkuju vám holky za podporu a taky mému spolču za modlitby. Irča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama