Bolesti v podbřišku v 2. trimestru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
33
16.1.22 14:09

Bolesti v podbřišku v 2 trimestru

Ahoj děvčata, mám dotaz jestli jste některá taky nezažila. Před 14ti dny jsem byla na pohotovosti s bolestí v podbřišku nic nezjistila doktorka, druhý den jsem jela na gyndu ke svému dr ten mě nevysetril a poslal mě rovnou zas na pohotovost, tam mi zjistili zánět močového měchýře měla jsem antibiotika + zaváděcí tablety. Po léčbě jsem měla jít na kontrolu ke svému gynekologovi tak jsem tam volala, že mě to stále trochu bolí v podbřišku a ona mi sestra řekla, že nemá cenu tam jezdit, že pokud nemám výtok doktor stim nic neudělá. Tak jsem byla u obvodní a ta mi zkontrolovala moč a ta je v pořádku. Jenže mě to asi 5 dní v kuse boli v podbřišku a jde to až k vaječníkům na obě strany.Neni to velká bolest jen taková, že o ní vím. Spíš nevím co dělat dál zkusit zase volat na gyndu? Jít raději na pohotovost? Nebo to bude roztahovani svalů? Znepokojuje mě to, že ta bolest je v kuse. Děkuji za jakou koliv zkušenost a odpověď. Jsem v 17+6 týdnu těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6764
16.1.22 15:03

Cca 19tt me tak týden bolelo ze strany bricha - od trisel přes vaječníky. Je to od toho jak mimco začíná rychleji růst a děla si prostor. Překvapuje me, ze to tohle doktor neřekl. Víceméně kazda má tuto bolest mezi 16-19 tt. Ta bolest by měla polevit když si lehnes a přestaneš přetezovat ty vazy. Pokud lezis na boku tak si břicho podloz polstarem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
16.1.22 15:13

@hospodki Díky za zkušenosti. Doktor mi právě nic neřekl a když jsme tam volala tak sestra řekla, že doktor stim nic neudělá když nemám výtok tak mám lehce strach, že ne nikdo neprohlidl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 15:28

To budou vazy, taky se mi teď zánět sešel s bolestma v podbřišku a trochu překvapilo. Jak to bylo v té kombinaci..zánět mi nešel vyléčit a musela se změnit léčba. A pak přišly tyto bolesti, tak jsem si 4ikals, zda to nemá souvislost.

Dle doktorky:" nemyslete si, že těhotenství nebolí, bude to bolestivé, vše se tam sune a dělá místo pro zvětšující dělohu, která je nyní schovaná v pánvi. Vše se musí zvednout a vyklenout z pánve a to prostě bolí. A vězte, že bude hůř :mrgreen: "
Tak toto mi bylo řečeno. Každopádně, prý po 20 tt cca tyto bolesti ustoupí přibližně. Neboť břicho už „vyleze“ a prý hubené sportovkyně, jako já, to mají více bolestivé prostě. :palec:

Příspěvek upraven 16.01.22 v 15:30

• Citovat
  • Nahlásit
6764
16.1.22 15:28

@Molly33 jak neprohledl? A co ta pohotovost 2×? Jako ano, těhotenství bolí. Já teď zas par dni přemýšlím ze ditko kope až moc často, pak zase málo, pak vůbec a pak zas něco jiného. To je normální strach. Pokud to nejsou křeče středem bricha, ale slabá tupa bolest po stranách tak jsou to jen vazy. Doteď mimco rostlo pargramu za týden. Teď jsi myslím i v období kdy už zacina používat močový měchýř a víc cura a tvoří se více plodovky, takže nějakých 70g za týden mimco a podobne plodovka… no někam se to vejít musí ;) já čekám druhé tak už je to přeci jen vytazene víc. Pokud jsi cvičila a jsi zpevnena tak je to zas jen větší bolest, protože se musí povolit zpevněné vazy a svaly a ne ta kejda co tam mám aktuálně ja

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6764
16.1.22 15:30

Jo to je další vec, deloha se tou dobou dostává ven z pánve nahoru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
16.1.22 15:37
@Anonymní píše:
To budou vazy, taky se mi teď zánět sešel s bolestma v podbřišku a trochu překvapilo. Jak to bylo v té kombinaci..zánět mi nešel vyléčit a musela se změnit léčba. A pak přišly tyto bolesti, tak jsem si 4ikals, zda to nemá souvislost.

Dle doktorky:" nemyslete si, že těhotenství nebolí, bude to bolestivé, vše se tam sune a dělá místo pro zvětšující dělohu, která je nyní schovaná v pánvi. Vše se musí zvednout a vyklenout z pánve a to prostě bolí. A vězte, že bude hůř :mrgreen: "
Tak toto mi bylo řečeno. Každopádně, prý po 20 tt cca tyto bolesti ustoupí přibližně. Neboť břicho už „vyleze“ a prý hubené sportovkyně, jako já, to mají více bolestivé prostě. :palec:

Příspěvek upraven 16.01.22 v 15:30
… Díky jsi mě uklidnila, že se ti to taky sešlo se zánětem tak aspoň nemusím plasit. Protože na gyndu jdu až 8.2 😅
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
16.1.22 15:39

@hospodki Na pohotovosti mě prohlédla doktorka a to bylo vše ok jen ten zánět míčové měchýře zjistila, tak mám ve zprávě napsané, že po dokončí léčby kontrola u gynekologa, ale to sestra řekla, že nemá cenu prohlížet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 15:42
@Molly33 píše: … Díky jsi mě uklidnila, že se ti to taky sešlo se zánětem tak aspoň nemusím plasit. Protože na gyndu jdu až 8.2 😅

Pro uklidnění ještě a zasmání, já i na tu ambulanci fakt šla a byla tam za trapku :oops: :mrgreen:
Moje mamka nežije, tak člověk neví prostě. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
33
16.1.22 15:44
@Anonymní píše:
Pro uklidnění ještě a zasmání, já i na tu ambulanci fakt šla a byla tam za trapku :oops: :mrgreen:
Moje mamka nežije, tak člověk neví prostě. :andel:

Já právě přemýšlela jestli tam také nejít takže jsem ráda za tvou zkušenost. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 15:45

@Molly33 držím palce, bude dobře :kytka:
Teď jsem znalec, tovíš, ale minulý týden jsem to řešila a plašila :oops: :oops:, jsem týden před tebou cca. Ale teď už mohu s klidem poradit :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
33
16.1.22 15:54
@Anonymní píše:
@Molly33 držím palce, bude dobře :kytka:
Teď jsem znalec, tovíš, ale minulý týden jsem to řešila a plašila :oops: :oops:, jsem týden před tebou cca. Ale teď už mohu s klidem poradit :mavam: :kytka:

Tak moc děkuji 😊 a uzivejme těhotenství :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
16.1.22 18:25
@Molly33 píše:
Ahoj děvčata, mám dotaz jestli jste některá taky nezažila. Před 14ti dny jsem byla na pohotovosti s bolestí v podbřišku nic nezjistila doktorka, druhý den jsem jela na gyndu ke svému dr ten mě nevysetril a poslal mě rovnou zas na pohotovost, tam mi zjistili zánět močového měchýře měla jsem antibiotika + zaváděcí tablety. Po léčbě jsem měla jít na kontrolu ke svému gynekologovi tak jsem tam volala, že mě to stále trochu bolí v podbřišku a ona mi sestra řekla, že nemá cenu tam jezdit, že pokud nemám výtok doktor stim nic neudělá. Tak jsem byla u obvodní a ta mi zkontrolovala moč a ta je v pořádku. Jenže mě to asi 5 dní v kuse boli v podbřišku a jde to až k vaječníkům na obě strany.Neni to velká bolest jen taková, že o ní vím. Spíš nevím co dělat dál zkusit zase volat na gyndu? Jít raději na pohotovost? Nebo to bude roztahovani svalů? Znepokojuje mě to, že ta bolest je v kuse. Děkuji za jakou koliv zkušenost a odpověď. Jsem v 17+6 týdnu těhotenství.

Ahoj, resila bych to znovu tou pohotovosti. Obzvlaste pikud ti do zpravy napsali, ze mas jit po preceleni na kontrolu. Rekla bych tam, ze mam bolesti a ze me muj lekar nechce vzit na ru kontrolu a jestli by nebyli tak hodni a nekoukli na tebe a mimco. Budes klidnejsi a pokud to podas takhle, tak ti urcite vyjdou vstric. ;) Dej pak vedet jak si dopadla :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
12.3.22 19:54

@Molly33 změnila bych gynekologa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu