Bolesti v zádech u 4letého dítěte

3425
16.2.09 11:54

Bolesti v zádech u 4letého dítěte

Ahojky,

mám takový problém nebo spíš dotaz - naše skoro 4 letá dcera si téměř každý den stěžuje na bolest v zádech, přitom pofňukává a kroutí se, hlavně když jdeme venku. Někdy pomůže, když si potom lehne na balon a já s ní pohupuju a přitom si ta zádíčka protahuje, nebo cvičíme cviky na záda - kočičí hřbet a pod. Ale někdy jen stačí jí ta záda pohladit a už říká, že je to dobrý.. :) Tak nevim, jestli to tak trošku někdy nefilmuje, i když dneska to vypadalo, že ji to opravdu bolí, když se i rozplakala a kroutila se na gauči. Ještě mě napadlo, může to být i z rychlého růstu? Od Vánoc vyrostla skoro o 2 cm, má teď 107,5 cm, roste těch 10 cm za rok.

Setkaly jste se u Vašich dětí taky s bolestí zad…? A co se s tím dá dělat? Nějaký prášek na bolest asi ne, tak jedině cvičení, větší přísun vápníku…? A je to vůbec normální nebo s tím mám jít k doktorce?

Díky za rady,

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.2.09 12:07

ahoj zálezí kde v tech zádech ji bolí, bylo by asi dobré udelat ultrazvuk briska a vyloucit onemocněni treba ledvin - byt to moje dite kdyby jen pro jistotu ze je v poradkua no a pak event to poresit s pediatrem, jestli nema vadne drzeni tela a tak… je tez mozne ze si to jen"filmuje" aby mela pozornost…nevim, kazdopadne bych chtela ten ultrazvuk neboli to nicim ji to nezatizi, je to bezpecne a rychle.
ahoj a hodne stesti
neprihlasena veveruskaa

• Nahlásit
  • Citovat
18633
16.2.09 21:19

Máme obdobný problém ale s nožičkama. Honzík si dost často večer stěžuje na bolavé nožičky a ukazuje stehna. Doufám, že je to z růstu, ale pokud to do jara nepřejde, tak si zajdem na ortopedii. Prý ty růstový bolesti fakt hodně bolí. Já mu věřím, že si nevymýšlí a rozhodně nic nefilmuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
16.2.09 21:42

Dalek si na bolesti zad stěžuje od přelomu listopadu/prosince. Souvislost s nějakou aktivitou/pádem/nárazem nebo situací, kdy by se tak mohl dožadovat pozornosti se mi nepodařilo vysledovat, napodobovat nemá koho, navíc se kvůli tomu i budil ze spaní s brekem.

Zatím jsme prošli: vyšetření moči a UTZ ledvin (má VVV), krevní obraz + test na boreliózu + ještě cosi (nemám to teď po ruce), ortopedické vyšetření a RTG páteře, vše negativní, čeká nás asi ještě neurologie. Ne že bych byla paranoidní, ne že by se něco nutně muselo najít, spíš doufám, že i neurolog nic nenajde a mám doma jen mladistvého hypochondra; ale ty bolesti trvají už trochu dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama