Bolesti žaludku přes dva roky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
4.7.22 10:57

Bolesti žaludku přes dva roky

Dobrý den,

píši z úplného zoufalství… :,(

prosím o přečtení

Přes dva roky mám každý den silné bolesti žaludku… nejčastěji po jakémkoliv jídle i na lačno

Ve zkratce čím jsem si prošla bez výsledku

• 4× gastroskopie u 4 různých doktorů
  • kolonoskopie
  • CT
  • 3× ultrazvuk
  • alergologie - nález, alergie na histamin

Doktor říkal, že žaludek jak z alabastru a že jsem padlá na hlavu :(

Dokonce mě odmítl pak dál léčit v Brně

Chodím i do centra bolesti, kde jsme vyzkoušeli nejčastější opiáty i THC - nepomohlo

Odzkoušené veškeré léky na žaludek - blokátory, itoprid, ursosan, famosan, apod.

dále i antidepresiva speciálně určené na trávicí obtíže, doktoři netuší co mi je…

nakonec i na neurologii odzkoušen neurotin a lyrica na obnovu nervů, stále stejné bolesti

Jsem lehce vyhublá, ale to jsem byla i pár let dozadu a nic mi nebylo
nekouřím
nepiju
nezvracím

jen trpím celé dny

Máte někdo jakoukoliv podobnou zkušenost?
Radu?
Tipy?

Cokoliv milé maminky i nemaminky :srdce:

Četla jsem článek o MALS špatném prokrvení žaludku co si o tom myslíte?

Britku trapila zahadna nemoc MALS. novinky. cz/koktejl/clanek/britku-trapila-zahadna-nemoc-s-diagnozou-ji-pomohla-az-cizi-zena-z-facebooku-40401225#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky. sznhp. box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Bohužel to u nás doktoři asi neznají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.7.22 11:20

Možná zkus nějaké fórum pro anorektičky a post-anorektičky - často tam tyhle obtíže zmiňují, tak by třeba pomohli. Ono se původně myslelo, že to je psychické, ale ukazuje se, že fakt stres/nejezení/nezdravé diety (včetně keto věcí a přerušovaného půstu) mají vliv na funkčnost trávicího systému a v zásadě je pro tělo těžké, pokud už na jeden z těchto režimů najeto, začít fungovat normálně. Takže pokud jsi třeba před 2 lety jedla míň a teď se snažíš jíst normálně, je možné, že tělo už to neumí a je mu to nepříjemné. Řeší se to restartem stravování, ale to se dělá individuálně a je lepší se poradit s odborníkem (pokud nicméně znáš svoje tělo a poznáš různé signály, můžeš to zkusit i sama).

Já jsem to měla po tom, co jsem jela jen vegan-stravu, a hodně malý denní příjem. Pomohlo mi najít 2-3 potraviny, co snesu a ty jsem jedla 3 týdny v kuse, kdy bolesti přešly a pak jsem začala zařazovat další věci (jídla max o 3 složkách) a teď jsem v podstatě bez problémů (celkem to ladění stravy zabralo asi rok, ale úleva byla téměř hned, tam spíš bylo časově náročné zařazovat nové potraviny). :)

Tu nemoc neznám, to zkus asi probrat přímo s doktory, taky je to možné.

• Citovat
  • Nahlásit
41419
4.7.22 11:34

A drzis nizkohistaminovou dietu? Brali při gastroskopii vzorek na celiakii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 11:37

@vokishka

No snažím se, ale bohužel bez efektu… je pravda, že jsem od toho trochu upustila

ano celikaie negativni, soja taky, jen alergie na laktózu - to nejim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41419
4.7.22 11:41
@Proolat píše:
@vokishka

No snažím se, ale bohužel bez efektu… je pravda, že jsem od toho trochu upustila

ano celikaie negativni, soja taky, jen alergie na laktózu - to nejim :nevim:

A zkusila jsi vysadit komplet mleko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 11:42

@vokishka

Děkuji moc za radu,
Snažím se už přes měsíc dostat do poradny pro Anabelle ale mají nátřesk :(

Myslíte že by přes dva roky mohl mít žaludek problém se vším vyrovnat? :roll:

najdu si dvě tři potraviny u kterých ty bolesti nejsou tak enormní a budu se toho držet. :srdce:

Děkuji

Příspěvek upraven 04.07.22 v 11:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 11:42
@vokishka píše:
A zkusila jsi vysadit komplet mleko

Ano zkusila, ale bolí mě i blbý banán :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 12:26
@Proolat píše:
@vokishka

ano celikaie negativni, soja taky, jen alergie na laktózu - to nejim :nevim:

28 let x různých bolesti a ke konci už velmi silné boleti žaludku (doktoři samozřejmě nepřišli na nic, od malinka jsem v péči i alergologa), takže jsem si na netu našla nejčastější potr. alergie (bylo mi jasné, že buď mi selhává nějaký orgán v těle a nebo za to může potravinová alergie)
Nejčastější alergie je na lepek nebo na mléko, protože pečivo miluji, rozhodla jsem se že mám alergii na mléko.
Protože to je jen mléko, sýry, jogurty to nejím, takže mi nebude vadit když na to budu mít alergii :mrgreen: (hodně blbé uvažování v té době)
Pokusný králík ve velkém množství jsem jedla 2 dny mléčné výrobky, to jak se tělo projevilo…bylo víc než jasné, že mám alergii na mléko. Šla jsem k alergoložce (naštěstí se s ni dá mluvit v pohodě) S tím, že mám alergii na mléko a chci aby mě poslala na krevní testy, chci to mít potvrzené.
Poslala mě a projevilo se alergie na bílkovinu kravského mléko, vejce a sóju a kraba.
Jenže když by mě nechala testovat základ pouze na mléko, vejce apod…Neprojevilo by se nic. Jen díky tomu, že sama došla k tomu, že lepší bude podrobné testování. Tedy Kasein, laktóza apod…u vejce zase žloutek, bílek (ve zkratce), prostě rozebráno do detailu.
Projevil se kasein a projevil se bílek, díky podrobnému testování.
Samozřejmě mi došlo, že mléko není jen v jogurtech a sýrech, ale musela jsem se vzdát veškerých sladkostech, zmrzliny, jídel v restauracích, pizzy atd…
Jistojistě máme potr. alergii v genech. Jenže mého blízkého člověka nechal jeho alergolog testovat na základ např. jen mléko apod… Neprojevilo se nic… Druhý alergolog nechal udělat podrobné testy, tak jako doktorka mně a projevil se kasein…
Takže i v tom to může být.

Jinak jestli máš potvrzenou alergii na laktózu, musíš jíst pouze bezlaktózové výrobky, takže obyč mléko, sýry, jogurty apod…nemůžeš, jestli nemají na sobě označení bezlaktózové, to stejné žádná zmrzlina, sladkosti apod

• Citovat
  • Nahlásit
6043
4.7.22 12:42

@Proolat

Není to ze stresu? Stres může způsobovat bolest žaludku, zažila jsem to nedávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 12:47
@Anonymní píše:
28 let x různých bolesti a ke konci už velmi silné boleti žaludku (doktoři samozřejmě nepřišli na nic, od malinka jsem v péči i alergologa), takže jsem si na netu našla nejčastější potr. alergie (bylo mi jasné, že buď mi selhává nějaký orgán v těle a nebo za to může potravinová alergie)
Nejčastější alergie je na lepek nebo na mléko, protože pečivo miluji, rozhodla jsem se že mám alergii na mléko.
Protože to je jen mléko, sýry, jogurty to nejím, takže mi nebude vadit když na to budu mít alergii :mrgreen: (hodně blbé uvažování v té době)
Pokusný králík ve velkém množství jsem jedla 2 dny mléčné výrobky, to jak se tělo projevilo…bylo víc než jasné, že mám alergii na mléko. Šla jsem k alergoložce (naštěstí se s ni dá mluvit v pohodě) S tím, že mám alergii na mléko a chci aby mě poslala na krevní testy, chci to mít potvrzené.
Poslala mě a projevilo se alergie na bílkovinu kravského mléko, vejce a sóju a kraba.
Jenže když by mě nechala testovat základ pouze na mléko, vejce apod…Neprojevilo by se nic. Jen díky tomu, že sama došla k tomu, že lepší bude podrobné testování. Tedy Kasein, laktóza apod…u vejce zase žloutek, bílek (ve zkratce), prostě rozebráno do detailu.
Projevil se kasein a projevil se bílek, díky podrobnému testování.
Samozřejmě mi došlo, že mléko není jen v jogurtech a sýrech, ale musela jsem se vzdát veškerých sladkostech, zmrzliny, jídel v restauracích, pizzy atd…
Jistojistě máme potr. alergii v genech. Jenže mého blízkého člověka nechal jeho alergolog testovat na základ např. jen mléko apod… Neprojevilo se nic… Druhý alergolog nechal udělat podrobné testy, tak jako doktorka mně a projevil se kasein…
Takže i v tom to může být.Jinak jestli máš potvrzenou alergii na laktózu, musíš jíst pouze bezlaktózové výrobky, takže obyč mléko, sýry, jogurty apod…nemůžeš, jestli nemají na sobě označení bezlaktózové, to stejné žádná zmrzlina, sladkosti apod

Oh děkuji za sdílení tvého osudu :srdce:

To jsi si teda taky musela projít peklem… po doktorech :roll:

Ano nokenec jsme i my prošli testy na bílek, žloutek, maso, ryby a nic

No prý doktorka říkala, že mám intoleranci na bílkovinu kravského mléka takže teoreticky ani ty bezlaktózové výrobky nemůžu :?

kupuji si i ty drahé léky DAOsin na histaminovou intoleranci a taky bez efektu

Ty jsi si dělala ten placený test na rozsáhlé vyšetření potravinových alergii? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 13:07
@Proolat píše:
Oh děkuji za sdílení tvého osudu :srdce:
To jsi si teda taky musela projít peklem… po doktorech :roll:
Ano nokenec jsme i my prošli testy na bílek, žloutek, maso, ryby a nic
No prý doktorka říkala, že mám intoleranci na bílkovinu kravského mléka takže teoreticky ani ty bezlaktózové výrobky nemůžu :?
kupuji si i ty drahé léky DAOsin na histaminovou intoleranci a taky bez efektu
Ty jsi si dělala ten placený test na rozsáhlé vyšetření potravinových alergii? :zed:

Nechala mi ho dělat doktorka. v začátku každý rok, teď co druhý rok. Je šíleně drahý, takže ne každý lékař na něj chce pacienty posílat, protože to musí vykázat pojišťovně a ta ho nechce platit.
Proto je potřeba najít alergologa, který chce problém řešit. Většina lékařů řeší příznaky problému, ale ne příčinu. Kdyby řešili, vyřešilo by se hodně zdr. problému.
Moje pojišťovna platí za moje testování 9 000 kč.
Jinak začala jsem brát každý den probiotika, pomáhají střevům pro lepši trávení.
Jestli máš intoleranci na bílkovinu kravského mléka, tak nemůžeš. Já ze začátku zkoušela bezlaktózové výrobky i když jsem je neměla jíst… No chvilku to šlo, ale pak jsem je musela vyřadit z jídelníčku a přejít pouze na rostlinné náhražky mléka, sýrů, jogurtu, zmrzliny (jsou lepší než obyčejné zmrzliny :mrgreen: )

• Citovat
  • Nahlásit
10
4.7.22 13:26
@Caitlyn píše:
@ProolatNení to ze stresu? Stres může způsobovat bolest žaludku, zažila jsem to nedávno.

Samozřejmě souhlasím.

Stress bych pochopila občas, ale ne dva roky v kuse :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 14:35
@Anonymní píše:
Nechala mi ho dělat doktorka. v začátku každý rok, teď co druhý rok. Je šíleně drahý, takže ne každý lékař na něj chce pacienty posílat, protože to musí vykázat pojišťovně a ta ho nechce platit.
Proto je potřeba najít alergologa, který chce problém řešit. Většina lékařů řeší příznaky problému, ale ne příčinu. Kdyby řešili, vyřešilo by se hodně zdr. problému.
Moje pojišťovna platí za moje testování 9 000 kč.
Jinak začala jsem brát každý den probiotika, pomáhají střevům pro lepši trávení.
Jestli máš intoleranci na bílkovinu kravského mléka, tak nemůžeš. Já ze začátku zkoušela bezlaktózové výrobky i když jsem je neměla jíst… No chvilku to šlo, ale pak jsem je musela vyřadit z jídelníčku a přejít pouze na rostlinné náhražky mléka, sýrů, jogurtu, zmrzliny (jsou lepší než obyčejné zmrzliny :mrgreen: )

Že by alergie měla takovou moc způsobovat bolesti žaludku na x hodin?

No je to drahý ty vlastní testy:/

Ano, probiotika jsou super :srdce:

Problém s náhradou bílkovin pokud člověk se vzdá vajíček, masa a mléka :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 14:40
@Proolat píše: Že by alergie měla takovou moc způsobovat bolesti žaludku na x hodin?

No je to drahý ty vlastní testy:/

Ano, probiotika jsou super :srdce:

Problém s náhradou bílkovin pokud člověk se vzdá vajíček, masa a mléka :(

Masa se vzdát nemusíš, tedy jestli nemáš nějaké zdr. problémy po masu.
Já jsem nedobrovolný, ale spokojený vegan. Maso jím a hodně. Jsem velký masožravec a krom vnitřnosti, mohu vše.
Vajíčka nahradíš jednoduše. Na obalování Hraška a na pečení buď nic (já nedávám nic) nebo např. banán nebo x jiných možnosti.
Mléko a mléčné výrobky nahradíš rostlinnými produkty. Rostlinné mléka, rostlinné smetany… Vše je nahraditelné. Jen finančně trochu dražší

• Citovat
  • Nahlásit
813
4.7.22 15:12

Ach, je mi Vás líto… tolik bolesti. Nechci se Vám plést do diskuse, protože o tom nic nevím. Jen mne zaujalo, že máte alergii na kravské mléko. A laktózu. To znamená, že taky na kozí mléko? Protože proto jsem diskusi otevřela, chtěla jsem poradit pít SYROVÉ (ne pasterizované) kozí mléko, kterým se už víc než pár lidí vyléčilo i z rakoviny trávicí soustavy.
Pozn. Syrovým kozím mlékem se lze otrávit (koza sežere bobule rulíku), na to pozor, a také dostat boreliózu, nebo encefalitídu (jen jedno z toho, když má koza nakažené klíště).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat