Bolestivá bulka pod bradavkou u kojící

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 22:07
Bolestivá bulka pod bradavkou u kojící

Zdravím všechny,

pár dní po porodu se mi udělala v pravém prsu bulka pod bradavkou. Nebolela, jen jsem ji cítila a viděla. Gynekoložka říkala ať nahřívám, kojím a odsávám, ale to jsem dělala už než jsem k ní šla a víc mi neřekla, jen kývla raneny a řekla uvidíme. Nyní asi po necelých 3 měsících mě začala bulka bolet. Bolí mě celá bradavka :( Vzala jsem si paralen a ibalgin (pro kojící) a na chvilku jsem měla klid. Teď to zase šíleně bolí :( Malého přikládám, u kojení brečím bolestí. Mažu bepanthenem, přikládám květy měsíčku. Zítra ještě zkusím tvaroh, pokud nepomůže tak někam zajedu, poradíte mi prosím kam s tím? Zda do porodnice či kam na pohotovost? A nevíte co mi s tím udělají? Mám strach, že to budou řezat.
Děkuji M.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 22:22

Zanet v prsu?
V kazdem pripade bych se i objednala do mamocentra na vysetreni prsou. Po porodu jsem si nasla bulku v prsu, gynekolozka rikala, ze to nic neni, ze je to od laktace, no a nakonec z toho byla rakovina prsu. Jeste, ze jsem se ji nenechala odradit od navstevy mamocentra.. Takovychto zen - cerstvych maminek- jsem potkala na onkologii vice..
Drzim palce, at to neni nic vazneho..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 22:35
Zakladatelka

Děkuji za názor, snad to bude jen ten ucpaný mlékovod, bolí to nehorázně :,(

Snad se dočkám více reakcí a zkušeností. Pokud se člověk nerozvadí, neřeší milenky apod tak se rady pomalu nedočká. :?

M.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 22:43

Asi bych pokračovala před kojením nahřívat po kojení zchladit. Zkusit ve vaně nahřát a rozmasírovat. Může to být třeba anomálie na mléčné žláze? Na levém prsu mám jednu extrémně velikou, jde nahmatat i teď půl roku po odstavení. Ještě pokud to jde, tak dítě přiložit bradou k té bulce. nebo při kojení zkusit pomasírovat, jestli se ti to podaří. Anonym K

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 22:51
Zakladatelka

Ono to bolí nesnesitelně na dotyk. Asi už přiložit nezvládnu. Omdlela bych bolestí :,(

M.

Johanecka
Kecalka 151 příspěvků 06.01.17 23:00
Jela bych na pohotovost

Přijde mi, že to není retence mléka. Bulku máš 3 měsíce, tzn. neudělalo se standardní zatvrdnutí teprve teď-máš prso tvrdé v tom místě? Zvětšila se za ty 3 měsíce ta bulka? Pokud ano, může Ti právě ona tlačit a ucpávat mlékovod-teče Ti mléko? Pokud by to byl zánět z retence, pak bys měla to místo zarudlé a k tomu teplotu až horečku-máš? Pokud né, tak já osobně bych jela na gyn.,nebo chir. pohotovost, aby nabrali krev a vyloučil se zánět, případně se udělal ultrazvuk zda je to lipom, nebo prokrvená tkáň. Dle výsledku by Ti pak Dr. navrhl postup. Lepší včasný zákrok v lokálním znecitlivění, než ucpané celé prso. Držím pěsti - já mastitidu měla, ale průběh byl typický-nová zatvrdlina, zarudnutí v tom místě a rychlý nástup horečky. Pokud jsem něco pochopila jinak, uveď mne v realitu. Ať je brzo lépe! :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 23:06

@Johanecka děkuji. Horečku nemám, bulka se možná trochu zvětšila. Mám červenou akorát bradavku, prso okolo ne a ani nebolí. Mléko teče. Mám úplně tvrdý ten „čudlik“ na bradavce a pod tím to ucpané mléko. Je to velké tak 4cm asi. :(
Asi se té pohotovosti nevyhnu :(

Johanecka
Kecalka 151 příspěvků 06.01.17 23:08

Teď čtu, že Tě to bolí nesnesitelně-zaledovat a honem na pohotovost. Pokud Ti to bulka ucpává, tak Ti standardní postupy nepomůžou a poškodíš si mléčnou žlázu, když se bude nalévat a mléko neodteče ani do úlevy. Možná bude opravdu nutné to zprůchodnit. Projistotu si vem ssebou odsávačku-nevím jak dlouho se zdržíš ani zda své mimi budeš moct nakojit z toho prsa-odsávačka je šetrnější. Já bych rozhodně jela hned :mavam:

iiiv
Extra třída :D 10974 příspěvků 06.01.17 23:16

http://www.dularadka.cz/…ny-mlekovod/ já bych jela na pohotovost, zvlášť pokud tě to už tak moc bolí, je zbytečný se dál trápit

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 06.01.17 23:28

A nemas na bradavce treba bilou tecku? mně se u prvni stavalo, že se mi ucpal mlekovod..a udelala se mi takhle bulka.. 8o na bradavce byla bila tecka…tak sem vzala sterilni jehlu a trosku odstranila(fakt jen lehce) horni vrstvu kuze…a byl pokoj…treba nejak hur otekalo mleko a ted se ucpal uplne..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 23:36

Teď jsem malého přiložil. Málem jsem umřela bolestí, ale trochu se mi ulevilo. Už bych mohla usnout, můžu se v pohodě dotknout a lehnout si i na břicho. Celou noc budu přikládat dokud to snesu a uvidím ráno. Nevím ani kam na pohotovost :( u nás není a nejbližší je 25km a tam je jen chirurgie a nevím zda je celou noc.
@Samuše bílé tečky jsem si dnes všimla, ale nejsem si jistá co to bylo. Myslela jsem, že kousek bordela z prsní vložky. Nehtem jsem ji oddrapla.

Nikuu
Stálice 68 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 06:45

Zkus si tak 10minut nahřívat ve sprše prso a bradavku a pak bradavku zmáčkni a podívej se, jestli tam nemáš bílou tečku, něco jako uhrik, nemusí být vystouplá. Pokud najdeš, zkus vymáčknout, pokud to je ucany mlekovod, tímto ho uvolnis a mléko začne úplně stříkat ven samo a mělo by se ti ulevit. Ale nevím, zda to pomůže, když už to máš tak dlouho. Já si takhle pomohla už několikrát, poprvé jsem nevěděla, tak dva dny chladila, zkusila tvaroh atd a nic nepomohlo. Pak jsem vyčetla na netu tuhle radu. Zkoušela jsem i propíchnout jehlou, ale vymáčknout ven mi to nakonec prislo lepší a i to pomohlo. Tak držím palce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 08:38

@Nikuu zkusím, děkuji :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 08:53

Holky máte pravdu. Už ji vidím. Zkusím vytáhnout. Jde mi to jen po kouskach. Snad to zvládnu jinak si zajedu někam na tu pohotovost. Děkuji všem :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >