Bolestivá bulka v prsu - zkušenosti?

Anonymní
7.4.20 15:21

Bolestivá bulka v prsu - zkušenosti?

Dobrý den,
je mi 22 let, nekojím, nemám děti..chtěla bych se jen zeptat, jestli má někdo zkušenost s bolestivou bulkou v prsu? Nahmatala jsem si v okolí prsního dvorce bolestivou bulku, prso bylo celkove citlivé, teď už je to lepší, ale ta bulka je stále hodně citlivá a tuhá na dotek. Bradavka mi příjde v pořádku, ale prso mám dost žilnaté a s porovnáním s druhým je prostě takové špatné, když to blbě řeknu. K doktorovi samozřejmě půjdu, ale jsem momentálně v strašném stresu a tak tu hledán aspon mirné uklidnění, rakovina je můj velký strašák od dětství.. :,( :,( děkuju za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6732
7.4.20 15:24

Ahoj,
bez ohledu na situaci zavolej obvodnímu a nech si doporučit vyšetření na mamografu. Pokud není k dispozici obvodní, pomůže gynekolog.
Nepodcenit a fakt nechat co nejdříve vyšetřit.
Je docela dost pravděpodobné, že pokud se nejedná o např. tukovou bulku (což klidně být může), tak ti ji preventivně vyndají. Není čeho se obávat, zbyde jen cca 1 cm jizvička a budeš mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
7.4.20 15:33
@Anonymní píše:
Dobrý den,
je mi 22 let, nekojím, nemám děti..chtěla bych se jen zeptat, jestli má někdo zkušenost s bolestivou bulkou v prsu? Nahmatala jsem si v okolí prsního dvorce bolestivou bulku, prso bylo celkove citlivé, teď už je to lepší, ale ta bulka je stále hodně citlivá a tuhá na dotek. Bradavka mi příjde v pořádku, ale prso mám dost žilnaté a s porovnáním s druhým je prostě takové špatné, když to blbě řeknu. K doktorovi samozřejmě půjdu, ale jsem momentálně v strašném stresu a tak tu hledán aspon mirné uklidnění, rakovina je můj velký strašák od dětství.. :,( :,( děkuju za odpovědi.

První se dělá utz, potom případně biopsie, pokud by se to doktorovi nezdálo. Až v případě špatných výsledků se posílá v tvém věku na mamograf. Můžeš se objednat jako samoplátce, já platím každý rok 200kč. Ale první myslím 2,3 kontroly hradí s doporučením z gyndy pojišťovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
7.4.20 16:58
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Nechci tě strašit, je spousta možnosti, ale okolnosti které popisuješ na vrch se mi nezdají. Jde i o to, ze tvůj pocit je subjektivní a už ovlivněny tím, že víš to, že tam ta bulka je, možná proto vidíš na jednom prsu žily lépe než na tom druhém :nevim: na nic vůbec nečej a i kdyby jsi měla v čekárně být půl dne, tak tam prostě půl dne buď. Před par lety, když mi bylo cca jako tobě jsem si našla bulku na půli cesty mezi prsem a podpazim. Bolela a měla jsem kvůli tomu otekle cele prso :nevim: doktorka mě vystrašila, dokonce si na mě zavolala kolegyni a obě dvě měly výraz jako že to mám spočítaný 8o měla jsem strašnej strach. Dostala jsem žádanku na nějaké speciální pracoviště, za dva dny jako by se po problému slehla zem a od té doby vůbec nic :nevim: doktorka to nechapala a na žádné vyšetření jsem už jít nemusela.. nevím jestli ti má zkušenost pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama