Bolestivá krční uzlina

JANIIICKA
13.8.11 17:57

bolestiva krcni uzlina

ahoj,chtela jsem se zeptat,zda se nekomu zvetsila krcni uzlina jen na jedne strane.mela jsem ted problemy s brichem.mam mirne zvysene jaterni testy jinak pry nic,dr,me nic nedala az ted me napsal muj obvodak duomox 1000 ale uzlina stake boli hlavne kdyz jim a pri ohyby dozadu hlavou premyslim o mononukleoze.nebo spalove angine a podobne.uz nevim,nevite cim zmirnit bolest,mela jsem i horecky pred temi atb ted jsem v poradnku ale unavena a uzlina dal zlobi na sedimentaci jdu v pondeli :think: :think: :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7192
13.8.11 20:32

Já když šla k doktorce s tím, že mě bolí uzlina, tak mi hned nasadila antibiotika… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
14.8.11 20:58

Ahojky, já mam na obou stranách krku trvale zvětšené uzliny a jednou začas mě začnou bolet, že nemůžu ani polykat- většinou když jsem nachlazená! Ale vzhledem k tomu, že nemam horečku a můžu fungovat, tak to neřeším :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
8.6.14 11:13

Ahoj,
také mě bolí krční uzlina - při pohybech hlavou, při kýchání a při pohmatu…
Jsem trochu nachlazená, chvilkama mě trošku zabolí v krku - někdy mi přijde, že bolí spíš uzlina než krk - když polknu
Je mi furt zima - teplotu ale nemám a bolí mě hlava - to ale může být i blížící se MS…
Opravdu se na uzlinu dávají hned antibiotika? :( Jde mi hlavně o to, jestli jít k doktorce, pokud se to nezlepší. Musela bych si tím pádem zrušit zítřejší zkoušku a to jde jen do dnešního večera…

Na jednu stranu mi nic není, na druhou nechci nic zanedbat, protože se blíží dovolená…takže jestli marodit, tak radši hned a nečekat, co se třeba za týden vyklube… (Mám na to vždycky takové štěstí…marodit před nebo o dovolené… :? )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
789
8.6.14 12:23

Ono může být příčin více a může jít také o příznak problémů se štítnou žlázou, k doktorce bych rozhodně zašla :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18913
8.6.14 12:27

@kaktusik může toho být spousta kromě štítné žlázy, to může být i slinná žláza, být tebou udělám zítra zkoušku a mudr jdu pak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6746
8.6.14 12:28

No, já chodím už rok s tím, e mě bolí v krku(každou chvilku jinde) a mám naběhlou uzlinu(na pohmat fazole na krku) Byla jsem X krát u praktického a taky na ORL uzlinu zultrazvukovali a bylo mi řečeno, že je zvětšená, ale jako dobrý, že to má hodně lidí a nevědí proč se jim to dělá :zed: Taky to prý může být od páteře, zubu atd… Uršitě si k doktorce zajdi, ale nemyslím, že to je něco tak akutního, že musíš hned, prostě až budeš mít chvilku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
8.6.14 12:40

@ka2ka
Bohužel, další zkoušky mám v úterý a ve středu, jediná, která jde ještě odložit, je ta zítřejší. A školu mám daleko od domova, takže skloubit to dohromady nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
9.6.14 07:04

Pokud jde o limfatickou uzlinu, tak to sranda určitě není. Ty uzliny jsou něco jako malá sítka, které se občas ucpou a musí se vyčistit. Na netu najdeš p. Zajíčka, od které ho mám odzkoušený recept, jak na to a funguje to skvěle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3423
25.3.19 20:17

Achich ouvej, boli me od soboty krcni uzlina, nemuzu pomalu ani polknout. Jinak je mi dobre, necitim se unavena, nemam horecku,a podobne. Kdysi davno jsem mela takovou pofiderni anginu, ze me bolelo v krku, jinak mi nic nebylo, a zachranily to antibiotika, ale ted se mi to nezda. Boli pri angine vylozene krk, nebo od tech uzlin? Ja uz jsem nebyla tak dlouho nemocna, ze ani nevim, jak to poznam. Ted mam v sobotu dulezitou akci a bum. Poradi nekdo, co s tim? Nechce se mi bezet k doktorovi, kdyz mi jinak nic neni. Ted lezim v posteli se zavazanym krkem a skucim, boli to fakt dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
21.11.19 06:49

Tak teď řeším to samé, boli mě uzlina pod bradou na kraji.. mám strach, abych neměla nějakou infekci, kuli malemu, ale jinak mi nic není, tak nevim, jestli to mám řešit.. boli mě už tri dny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 19:27

Dobrý večer bolí mne od včera uzlina na krku tak 2cm pod uchem směrem k tváři nachlazena nejsem, teplotu nemám, co s tím nikdy jsem to neměla, chodí se s tím k lékaři nebo to odezní? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
18
26.1.20 05:18

Uzlina

Z pátku na sobotu jsem měla 2× zimnici, bolel mě týl, poté jsem měla celý den zvýšenou teplotu do 37,7 a bylo mi chvíli horko, chvíli zima. V práci na noční jsem přišla na to, že mám zduřenou uzlinu na levé straně krku. Jelikož pracuji ve zdravotnictví, vyšetřila mě naše doktorka co měla službu (doporučila antibiotika), nechala jsem si proto odebrat krev z prstu na CRP a vyšla mi hodnota 42, což už signalizuje zánět v těle a nutnost antibiotik. Takže až se vyspím po noční, tak jedu na pohotovost pro pilule. :relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama