Bolestivá menstruace a přírodní lék- co jiného, než Ibalgin?

25.12.19 15:34

Bolestivá menstruace a přírodní lék- co jiného, než Ibalgin?

Ahoj,
mám problém s velmi bolestivou menstruací a už mi nějak docházejí nápady, co s tím. Proto se ptám tady - co pomohlo vám?
Jediné, co pomáhá mě, je ibagin (počítala jsem to minule- 7 prášků za cyklus :roll: ) nebo jiné léky. To se mi ale nelíbí, neberu žádné prášky a snažím se do sebe cpát co nejmíň chemie. Celý měsíc krása a pak během týdne 7 ibáčů :poblion:
Gynekolog byl první, s kým jsem to řešila - byla jsem ujištěna, že po zdravotní stránce je vše ok, doktorka mi doporučila buď antikoncepci (nechci, dříve jsem několik let brala), nebo pupálkový olej, zkusím příští měsíc.

Jaké přírodní prostředky se vám osvědčily? Čaje, kapky, tinktury… případně se nebráním nějaké alternativě - akupunktura, akupresura atd. pomohlo to někomu?
Díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23306
25.12.19 15:38

Tehotenstvi. Do te doby jsem od teenagerskeho veku trpela, jeden den obvykle i v posteli. Ted si vystacim max. s jednim ibalginem, nekdy ani to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75761
25.12.19 15:38

@WillyEdwardWonka Velky panak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75761
25.12.19 15:40

@mroe tak u me pomohlo těhotenství jen dočasně :( po nejakych 5 letech jsem tam kde jsem byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23306
25.12.19 15:41
@j.a.n.i1 píše:
@mroe tak u me pomohlo těhotenství jen dočasně :( po nejakych 5 letech jsem tam kde jsem byla.

U me ne, deti mam dve a bliz nez k teenagerovi k prechodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15995
25.12.19 15:42

Drmek (brát celý měsíc), případně pokud nepomůže drmek, tak inositol. Oboje zvyšuje šanci na početí.

https://examine.com/…ts/inositol/
https://examine.com/…gnus-castus/

Zároveň k tomu začni cvičit něco, co ti srovná záda a dysbalance v pánevní oblasti - mojžíšovou, hormonální jogu, dobře cílené pilates, dobře vedené orientální tance - to je jedno, cokoliv z toho co tě bude bavit. POdstatné je dlouhdoobost a pravidelnost.

Jinak ten první ibalgin si vezmi chvíli před tím, než ti menstrauce začne - tím že redukuje tvorbu prostoglandinů hned na začátku, tak se to většinou nerozjede tak, jako když si ho bereš až poté, co se svíjíš bolestí. Jinak zrovna ibuprofen je na menstruační potíže vhodný lék. A sedm během měsíce není zneužívání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
25.12.19 15:53
@WillyEdwardWonka píše:
Ahoj,
mám problém s velmi bolestivou menstruací a už mi nějak docházejí nápady, co s tím. Proto se ptám tady - co pomohlo vám?
Jediné, co pomáhá mě, je ibagin (počítala jsem to minule- 7 prášků za cyklus :roll: ) nebo jiné léky. To se mi ale nelíbí, neberu žádné prášky a snažím se do sebe cpát co nejmíň chemie. Celý měsíc krása a pak během týdne 7 ibáčů :poblion:
Gynekolog byl první, s kým jsem to řešila - byla jsem ujištěna, že po zdravotní stránce je vše ok, doktorka mi doporučila buď antikoncepci (nechci, dříve jsem několik let brala), nebo pupálkový olej, zkusím příští měsíc.Jaké přírodní prostředky se vám osvědčily? Čaje, kapky, tinktury… případně se nebráním nějaké alternativě - akupunktura, akupresura atd. pomohlo to někomu?
Díky :mavam:

Pomohlo mi den před očekávanou MS nejíst maso nebo něco těžkého. A pohyb. Aspoň procházka. Hlavně ne čokoládu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
25.12.19 16:02

Mně pomohly až bylinkové vložky, bez ohledu na to jestli jsem měla ha, i po porodech jsem tak 3 dny „umírala“ v posteli s migrenou a šílenýma bolestma. Po půl roce používání vložek mě tak 1 den břicho bolí dost, jinak jsem v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3288
25.12.19 16:26

Me od bolestive ms pomohla Maca, uzivala jsem pravidelne, cyklus se zklidnil. Prasky nejim a ibalgin uz vubec nikdy :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
25.12.19 17:05

Horcik ve velkem tyden pred.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3057
25.12.19 18:51

Odjakziva sem mivala strasnou ms :roll: delavala sem si sedaci koupele a prikapla levandulovy olej + pak podbrisek mazala levandulovym kremem a citila sem se lepe. Pak v 18ti akutni slepak, nadelaly se mi hodne srusty a na ms nepomahala ani svecena voda :think: byla sem na jejich odstraneni, od te doby krasa nebeska, pak po narozeni nasi dcery ( 6 let ) jen trosku tlak s prichodem ms, posledni dobou lehke pobolivani v krizi, ale nemivam jinak uz bolestivou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2330
25.12.19 19:09

Ibalgin mi už nefungoval, nechala jsem si předepsat Algifen a po jednom použití jsem měla pokoj i na půl dne, fakt zázrak. Měla jsem spotřebu lahvičku na rok, tak žádná hrůza. Nic přírodního mi nezabralo.

Příspěvek upraven 25.12.19 v 21:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
25.12.19 21:25

Kontryhel. Uzivam tyden pred ms a mam klid. Drive velmi bolestiva ms.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.19 13:35

Díky všem za příspěvky, objednala jsem drmek budu pít kontryhel a cvičit, tak uvidíme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
29.12.19 20:12

Pupalkovy olej působí na mě jako zázrak, pak kontryhel, nejíst před MS sladkosti a čokoládu.. Ale i tak jsem vždy dost trpěla. Při laparoskopii kdy mi zjistili mimodelozni mi odstranili ložiska endometriozy.. A musím říct… Pomohlo to výrazně.. Nemůžete mít endo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat