Bolestivá menstruace i s antikoncepcí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18.5.22 18:29

Bolestivá menstruace i s antikoncepcí

Zdravím,

chtěla bych se zeptat o radu, nebo jestli některá z Vás nemá obdobný problém.

Už od prvopočátku trpím na bolestivou menstruaci, nejdřív jsem ji zvládala díky kapkám Algifen, které mi fungovaly tak první dva roky, než jsem šla na střední, v tu dobu jsem musela začít brát prášky na bolest, jezdit do nemocnice na kapačky od bolesti a nejednou jsem kvůli neúprosným bolestem, kdy jsem doslova omdlívala bolestí musela být hospitalizována. V té době jsem procházela rukama několika různých gynekologů a lékařů, dostala spousta doporučení, vyzkoušela všechny rady, co jsem dostala, i když zněly naprosto absurdně. Moje mamka se mi snažila vždy pomoct a řešit to přírodní cestou, takže jsem vyzkoušela všechno od malinové směsi, přes drmek, kyselinu listovou, CBD masti, různých olejíčků od Youngliving a jiných značek, několik druhů bylinných vložek, gynex kapky a i přírodní léky, co mi napsala gynekoložka, jmenovaly se myslím Agnucaston. Každý měsíc jsem trpěla a zkoušela nové a nové věci, dokonce jsem si objednala i elektrický stimulátor o kterém jsem se dozvěděla, že to používají holky v Americe, nic mi však ani zdáleně nepomáhalo.

Proto jsem dva roky zpátky vzdala zkoušení řešit to přírodní cestou, protože mi všechny (mě známé) možnosti došly a nechala si napsat antikoncepci… S doktorkou jsme se domluvily, že začneme na nějaké slabé, napsala mi tedy Gentilion, po osmi měsících, kdy jsem chodila za doktorkou, že to nic nedělá mi doporučila, ať ji tedy beru vkuse bez pauzy, to mi vydrželo pět měsíců a pak jsem začala hrozně moc krvácet a musela jsem si udělat pauzu, řeknu Vám, že horší menstruaci jsem asi nikdy neměla :,(. Potom jsem teda zase přešla na dělaní pauzy, jenže to vůbec nepomáhalo, změnili jsme antikoncepci a přešla jsem na silnější Calleto, to jsem brala asi 4-5 měsíců bez výsledku. Přešla jsem teda na jinou antikoncepci Luisiene u které mi doktorka už hned na začátku doporučila brát ji vkuse, už po pěti týdnech mi začalo být hrozně špatně, tak jsem volala doktorce a udělala jsem si pauzu. Domluvily jsme se, že to budu brát vždy dvě plata a pak udělám pauzu, v tu dobu jsem byla už vážně zoufalá a googlila co se dá, ptala jsem se doktorky jestli by to třeba nemohla být endometrióza a doktorka mi jen odvětila, že jestli to je ona, tak mi na to zabere antikoncepce a když jsem se na to chtěla nechat vyšetřit, tak na mě koukala jako na blázna. Uplynulo šest týdnů, já jsem si udělala pauzu a opět byla dva dny naprosto nepoužitelná a ležela v bolestech… :,(

Krom jiných běžných příznaků PMS, které máme skoro každá mám každý měsíc už dva dny před začátkem bolesti, které v době, kdy mi menstruace začne vygradují natolik, že nejsem schopná se ani hnout. Mám horečky, zvracím, mám nevolnosti, průjmy, neskutečné křeče, silné krvácení a v posledních letech se k tomu přidala věc, kterou neumím úplně pojmenovat, ale řekněme, že křeče v oblasti kostrče, které mi třeba 30-40 za den vystřelí ostrou bolest do oblasti kostrče, že mi až kolikrát vyhrknou slzy a až do odeznění se nemůžu ani pohnout (je to většinou do minuty, než to odezní). Jediné co mi pomáhá je najít v posteli optimální polohu, kdy mi něco tlačí na podbřišek a nejlépe to ještě hřeje, ale je to jen dočasné řešení..
Moje gynekoložka mě vždy odbyde s tím, že antikoncepce to vyřeší a zjistila jsem, že takový přístup má většina gynekologů. A co úplně miluju, tak je věta mojí gynekoložky „Když to nebudete mít, nebude Vás to bolet“ :roll:

Proto se obracím na Vás, jestli nemáte podobnou zkušenost, nebo nějaký tip, co by to mohlo způsobovat. Budu ráda za každou radu nebo nápad :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.5.22 22:31

No, jako já toho taky zkoušela hromadu, i tu elektrostimulaci a nic moc nepomohlo. Ani po porodech to lepší není, zároveň žádný problém nenalezen, MS pravidelná.

Jediné prostě 3 dny před MS půst a pije se jen voda, takže se líp zvrací. :nevim: Ale u mě to je asi psychické, protože paradoxně když jsem v situaci, že si nemůžu dovolit být mimo, tak to prostě s medikací dám. Jindy ale jsem fakt ležák. Je to začarovaný kruh - už předem trnu, jak to bude hrozné (fakt je to horší jak porod, navíc ještě s tím blitím), a tím jsem víc ve stresu, takže to je o to horší. :(

Teď ještě budu zkoušet homeopatika, jestli mi to s tou psychikou pomůže, aspoň by to nemělo škodit, když je to de facto jen voda. A jinak vážně uvažuju o hysterektomii. :nevim:

V reálu to řeším tak, že prostě v práci hlásím, že 1-2 dny si beru neplacené volno a napracuju to jindy (už mě tam zažili i jak jsem problila a proležela na zemi půl dne, takže mi v tomhle vyšli vstříc).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 01:06

Zkuste kvalitní fyzioterapii, Metoda Mojžíšové - často se provádí mobilizace kostrče…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat