Bolestivá nalitá prsa

12
17.9.20 19:54

Bolestivá nalitá prsa

Ahoj maminky, jsem 5 den po porodu, stále v porodnici a jásala jsem radostí, že se konečně dnes vytvořilo mléko, jenže tak šíleně se mi za celý den nalila prsa, že je mi do pláče. Jsou tvrdá, červená a bolestivá na dotek, mám vsude i ty ztvrdliny. Bradavku nemůžu malému nacpat do pusy, protože jsou hrozně bolestivé a nemůžu je zmáčknout, tak používám kloboučky. Bohužel ještě ke všemu má malý žloutenku, takže je spavý a moc tomu sání nedává, tak musí dostávat UM a já tím pádem to mléko ze sebe pořádně nedostanu. Zkoušela jsem odsávat, to mi tady radili, jenže mě z toho hrozně bolí bradavky a mléko teče jen po kapkách. :,( Už jsem zoufalá, bojím se ať nedostanu zánět.. :( máte nějakou zkušenost, co pomáhá? A když budu třeba nahřívat ve sprše a po kojení dávat studené obklady, upraví se to nějak, nebo riskuju ten zánět? Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60522
17.9.20 19:59

@VeeVeee do sprchy, teplá voda, masírovat.. A poprosit o odsavacku.. Prvni dny nejsou příjemné.. Někomu pro změnu pomáhají studené zábaly.. Chce to vyzkoušet a vydrzet.. Cca 14 dní a bude lépe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8034
17.9.20 19:59
@VeeVeee píše:
Ahoj maminky, jsem 5 den po porodu, stále v porodnici a jásala jsem radostí, že se konečně dnes vytvořilo mléko, jenže tak šíleně se mi za celý den nalila prsa, že je mi do pláče. Jsou tvrdá, červená a bolestivá na dotek, mám vsude i ty ztvrdliny. Bradavku nemůžu malému nacpat do pusy, protože jsou hrozně bolestivé a nemůžu je zmáčknout, tak používám kloboučky. Bohužel ještě ke všemu má malý žloutenku, takže je spavý a moc tomu sání nedává, tak musí dostávat UM a já tím pádem to mléko ze sebe pořádně nedostanu. Zkoušela jsem odsávat, to mi tady radili, jenže mě z toho hrozně bolí bradavky a mléko teče jen po kapkách. :,( Už jsem zoufalá, bojím se ať nedostanu zánět.. :( máte nějakou zkušenost, co pomáhá? A když budu třeba nahřívat ve sprše a po kojení dávat studené obklady, upraví se to nějak, nebo riskuju ten zánět? Děkuji :srdce:

Co nejvíc nahřívat ve sprše a promačkávat, odstříkávat rukou. Jakmile aspoň dvorec změkne, že se dá zmáčknout do pusinky, tak nakojit (bez kloboučků! aby to pořádně teklo). Miminku střídej polohy u kojení tak, aby mu bradička směřovala k zatvrdlině - tj. jednou ho budeš mít na břiše, jednou v podpaží (na fotbalistu) atd.
Nedávej UM! Nebo se toho nezbavíš. Ať co nejvíc pije, holt ho budeš asi muset budit či šimrat u kojení, aby neusínal.
Mezi kojením naopak do podprsenky led a chladit.
Je to normální!
(prý horší po podání oxytocinu u porodu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8034
17.9.20 20:02

@VeeVeee Btw co je to za diletantskou porodnici??? Tohle ti musí poradit tam, a to UM je taky cesta do pekel, vždyť mléka máš až až.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
17.9.20 20:02

@VeeVeee Nahřát ve sprše o odstříkat, po kojení studené obklady, výborný je i tvaroh. Napatlat na prsa mimo bradavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
17.9.20 20:06

Taky jsem to tak měla. Pomohlo nahřát a odstříkat ručně ve sprše (najdi si popis nebo obrázek jak správně mačkat bradavku), zkusit u toho rozmasírovat hrudky, pak zkusit nakojit a schladit (mokrá utěrka /ručník). Těch 14 dní to teď opravdu bude těžké…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7132
17.9.20 20:35

Zkus do úlevy odstříkat ve sprše. Jestli je miminko línější sát, zkus před přiložením začít odstříkávat, jak se spustí mléko (začne samo téct), přilož miminko. Nemusí se tolik nadřít a víc toho vypije. ;) Nebo zkus požádat o odsávačku a pokud mají v porodnici pocit, že je miminko nutné dokrmovat, tak bys mu mohla dávat aspoň vlastní mlíčko! Taky se nestačím divit, jaký přístup u vás mají. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3589
17.9.20 22:47

Taky mi v porodnici dokrmili bez vedomi syna. Prsa jsem mela jak šutr, bolelo to strašně. Odsavačku pry nemaji. Ručne jsem neodsala prakticky nic. Rekni nekomu, at ti koupi odsavacku. Nejlepe Medela Harmony nebo jina od Medely. Dokrmovat dote jedine vlastním mlekem pres prst stříkačkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
18.9.20 16:30

Holky moc děkuji! :srdce: prsa nakonec sama na večer trochu změkla, nahřívala jsem ve sprše, mačkat teda nemohla, protože to opravdu nehorázně bolelo, ale masírovala a pak po zkoušce kojit dala studený obklad. A pořád dokola, až změkly i bradavky a ty jsem tedy začala ve sprše mačkat, mléko pak po kapkách trochu odteklo. No dneska byla zase trochu tvrdší a bolavější, tak mi manžel dovezl manuální odsávačku Philips Avent - musím říct, že oproti té půjčené v nemocnici mnohem jednodušší a méně bolestivé odsávání, tak jsem dala necelých 20ml, pak zase kojila, studený obklad a zase paráda :dance: já právě měla strach, že takové nateklé, tvrdé, bolestivé a celé rudé jako včera budou, dokud se to nějak samo neupraví :think: tak naštěstí ne :hug: a už dneska jen a jen kojíme :dance: akorát smutním, protože jsme měli jít domů, ale hodnoty měl drobeček ráno zase vysoké, takže je zase pod světlem, jen mi ho vozí na to kojení..a domů tedy snad v neděli, to už tu budeme 8 dní, tak snad nás pustí, jinak se zblázním :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3727
18.9.20 16:43

Chtěla jsem hned rozčileně napsat „Zahoď UM! Svého máš dost, tak na co dokrmovat?“ Ale koukám dál do diskuse, že už se stalo. :) Fajn, že už se ti daří líp. Před kojením prsa jemně rozmasírovat v teplé sprše a zkusit něco málo vymačkat, aby bradavky změkly, opravdu pomáhá. Při kojení střídej polohy, ať miminko saje ze všech částí prsa a někde se ti neudělají vyloženě zatvrdliny. A kdyby bylo některé místo na prsu tvrdší a masírování ani kojení nepomáhalo, překonej stud a popros manžela, ať to vytáhne. Fakt, beze srandy. Může vám to připadat trapné a divné, ale lepší než to nechat dojít k zánětu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
18.9.20 19:32

A stále kojím s kloboučky, protože jak mi ho dnes bozí jen na kojení, tak nemáme moc času abych si dala klidnou sprchu a bradavky povolila - ten čas bych si tedy vydupat mohla, ale na druhou stranu chci, aby byl pod světlem co nejdéle, ať už to opravdu klesne a můžeme za tatínkem. :( a doma manžel určitě pomůže, ať už s masážemi tak s tím, co navrhuješ :D my jsme pro každou „srandu“ :dance: :lol: l

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8034
18.9.20 20:49

@VeeVeee Tak super, že dobrý :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu