Bolestivá zácpa v těhotenství. Může být těhotenství v ohrožení?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 06:00

Bolestivá zácpa v těhotenství. Může být těhotenství v ohrožení?

Ahoj,

bohužel jako dosti z nás i já v těhotenství trpím na zácpu, omlouvám se jestli budu trošku nechutná, ale včera to asi všechno nějak chtělo ven a šlo to tak nějak všelijak ale především to bylo velmi bolestivé, křečemi jsem se klepala a celou mě orosilo. Ve finále jsem si ani pořádně neulevila…
Hrozně se bojím, jestli velká bolest a tlak co se tam ve mě děl nemohl nějak ohrozit miminko? Jsem v 10. Týdnu.
Myslíte, že si mám zajít na pohotovost nebo nemám plašit. Fakt nevím co bych jim řekla jako důvod prohlídky. Kdybych řekla že kvůli zácpě chci zkontrolovat mimino tak by na mě koukali asi trošku divně 😃
Omlouvám se za anonym, ale je zde možnost, že by mě mohl někdo prokouknout a zatím vsr tajime.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
964
16.10.21 06:11

Ne, těhotenství to neohrozí, ale budou ti na konečníku vznikat praskliny které jsou dost bolestive a blbě se hoji, můžeš mít problém s hemeroidy a mohla by sis vytlačit konečník…to je hodně nepříjemná záležitost… Dojdi si do lékárny a kup si Lactulosu..je to šetrné změkčovadlo nevzniká na ni závislost a může se v těhotenství bez problémů… Akorát budeš muset vyzkoušet jak na tebe bude působit. já když si ji vezmu tak do 2h jdu. Takže se pohybuju v blízkosti WC a rozhodne nevychazim z domu :D jo můžeš po ní pak mít paradoxně ten den velmi řídkou stolici.. doporučuje se užívat denně ale na mě fakt působí hodně dobře takže já sem si dávala stamprlatko jen když sem nebyla 4 dny ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 06:19

@Vladusxx jojo lactulosu mi včera doporučila lékarnice, tak už ji mám doma, teď jsem si dala, tak jsem zvědavá. Jinak děkuji za uklidnění, já se hrozně bála že když já se třesu bolestí, tak třeba i embryo to může nějak ovlivnit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 07:14

Já jsem skončila v 16. týdnu i v nemocnici, na 3 dny.

Přijela jsem na pohotovost se šílenýma křečema, měla jsem zácpu, pár dní jsem nebyla na wc, bylo mi fakt zle.

Nic na mě nepomáhalo, až 3. den mi dali Lactulosu a to už jsem letěla. To byla úleva!

Tak se opravdu neboj a klidně si ji vem, i v těhotenství je bezpečná.

Prosím nechat anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
4356
16.10.21 07:32

Brala jsem ji denně u prvního a teď taky. Lactulosa je nejlepší. Me teda pomohla moc, jakmile otehotnim tak mám zacpu. Křeče neudelaji miminku nic, spis aby jsi ty neresila následky - hemoroidy atp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18673
16.10.21 08:33

Ne zácpou neohrozíš těhoenství v ranném stádiu.

Začni užívat laktulozu (nijak neovlivňuje nic, mimo střev), hlídej si dostatek tekutin a tuků ve stravě, zvyš příjem vlákniny, začni cvičit těhotenské cvičení, ať zlepšíš střevní peristaltiku. Vlákninu řeš stravou a pokud ji teď moc nejíš, tak přidávej postupně, zdvijhej tak o pět gramů týdně, až se dosnaneš na alespoň 20 g denně.

Vláknina znamená celozrnné především obiloviny a luštěniny, k tomu ovoce a zelenina, ořechy, semínka, mořské řasy, houby. Vláknina v tabletká, kde je 0,5 g inulinu je lepší než nic, ale nestačí to.

Když teď na začátku těhotenství začneš měnit stravu tak, aby byla bohatější na vlákninu, tak to dost pomůže dítěti s jeho vlastním mikrobiomem při porodu a po narození.

No a přidej nějaké probiotika, ideálně v podobně dostatku fermentovaných potravin, včetně kysaných nápojů - kefír, jogurtové či acidofilní mléko/lassí, vodní kefír, kvas, kombuča. Alespoň litr denně.

No a uč se zvládat úzkost a paniku - tu ti přirozeně zdvihají těhotenské hormony a hormony co se vyplavují spolu s úzkostí (třeba že zácpa ti poškodí miminko) může dost posilovat další zácpu.

Jak se naučit zvládat úzkost co sebou těhotenství a posléze i mateřství přináší učí třeba tahle kniha

https://www.grada.cz/…enstvi-8576/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18673
16.10.21 08:34

Jinak glycerinové čípky jsou taky zcela bezpečné i v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
16.10.21 09:15

Mmch moje mamka říkala že když byla na předporodním kurzů tak jim PA co to vedla říkala že děvčata kdo trpíte zácpou máte výhodu..umíte dobře tlačit tak vám půjde porod dobře :lol: :lol: já teda nevím jestli je to pravda protože já šla císařem bohužel…ale moje mamka mě i bráchu vyprdla jen to ficelo..bráchu skoro ani nedovedla do porodnice v břiše :lol:

Příspěvek upraven 16.10.21 v 09:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 09:18

Děkuji všem :palec: :palec: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 09:25

@Ou moc děkuji…jste hodná, vážím si této odezvy. Všechno si píšu za uši :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat