Bolestivé bradavky už v těhotenství, co bude při kojení?

619
5.2.15 23:58

.

.

Příspěvek upraven 01.04.15 v 18:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8114
6.2.15 00:07

@vegous přikládat, přikládat a přikládat, vydržet… však ony se otuží :palec:. Kojím už 4.dítko a praskliny byly na začátku každého kojení- technika netechnika :zed:. A bolest taky… časem se to otupí ;) Při posledním dítku byly začátky nejlepší- hodně jsem prsa větrala, nepoužívala vložky do podprdy a po kojení mázla odkáplým mlékem a nechala zaschnout… zahojeno bylo megarychle :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
6.2.15 00:23

@vegous zatnout zuby a vydržet..poleví to. Na hojení a úlevu je super Purelan od Medely, ten jediný mi ulevil..ostatní mastičky byly naprd :) To je jako s porodem.. taky se od něho nedá utéct, že to bolí moc nebo nejde vydržet ;) Tak k tomu tak přistoupit i u kojení..příroda je mocná a kojení je nejen v prsou, ale i hlavě. A bolest je taky v hlavě, dá se jí poddávat víc nebo míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
6.2.15 01:08

U mňa teda zabralo vetrať (fakt hore bez, ani tričko som doma nemala :mrgreen: ) a po kojení mazať Purelanom. To najhoršie prešlo do týždňa. Keď sa mi spustilo mlieko, zakryla som kapajúcu bradavku látkovou plienkou a doma to robím doteraz, vložky do podprsenky beriem len von.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8664
6.2.15 06:18

Po porodu to půjde. Já v těhotenství syna odstavila (2 roky a 3 měsíce), protože mě to bolelo… Po porodu chvíli vydržet a ono se to spraví. Hlavně pak nedávat dudlíky apod. aby se zbytečně nevyvolala opět moučnivka a nepokazila technika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60878
6.2.15 06:47

@vegous neboj, ono to nebude tak horké.. v těhotenství jsem pomalu nesnesla ani podprdu, jak to bolelo a po porodu v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2762
6.2.15 07:10

U prvniho ditete jsem to taky nezvladla(rozkousane, krvave bradavky, strasna bolest atd.) a mleko jsem sedm mesicu odsavala. Ted mam tri tydenni a uspesne kojim. Uz me boli jen prisati cca 20 sekund u jednoho prsu. Poridila jsem si formovace bradavek pouzivala jsem je koncem tehotenstvi a ted i prvnich deset dni a obcas i ted, maji v sobe takovy diry na vetrani takze bradavka se ma sanci zahojit a je hezky vystoupla kdyz dite prikladam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
667
6.2.15 08:45

@vegous
Taky jsem si po porodu říkala, že ty reklamy, kde jsou usměvavé kojící maminky jsou naprostý nesmysl, protože ze začátku bylo kojení utrpení.
Pomohlo vydržet a mazat ze bradavky po každém kojení Bepanthenem. Po čase se to všechno spravilo. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20157
6.2.15 09:14
@vegous píše:
Ahoj děvčata.. mám dotaz… první dítě se mi nepodařilo odkojit, malá málo tahala, já megaragády, obě moučnivku..léčba 3 měsíce.. no peklo… ale teď jsem podruhé těhotná, jsem v 24tt a teda bradavky mám bolestivé vážně hodně… druhé dítě bych vážně chtěla kojit… no nemáte někdo dobré tipy na „znecitlivění prsou po porodu“… kuju

Bohužel, znecitlivění přijde právě tím sáním, alespoň u mě to tak bylo. Prvních pár dní mně kojení u obou dětí dost bolelo, jak se i ony učily sát. Pozor, ať má v pusince celý dvorec, ne jen bradavku, jinak je malér na světě.
Mně hodně pomáhalo Zincum Panthoteicum od Zentivy (snad se tak ta mas jmenuje), když už tekla krev. Při prvním dítěti jsem zkoušela i kloboučky, ale s nimi mi to přišlo ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22849
6.2.15 10:46

@vegous Hlavně si teď bradavky a dvorce nepatlej žádnými krémíky či oleji - díky zvláčnění by jsi je měla naopak víc citlivé.

Prvních pár dní/týdnů přisátí trochu bolí, ale prsa si zvyknou. Důležité je mít hned od začátku dobrou techniku, první dny prsa střídat behem jednoho kojení (třeba 10 min jedno a 10 druhé), po kojení mazat preventivně bepanthenem, mateřským mlékem, purlanem nebo třeba levandulovým olejem, aby se i počínající ragády dostali šanci hned zahojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14274
6.2.15 11:07

Ja teda u kojeni obou kluku rvala bolesti, u druheho me nesnesitelne bolelo i odsavani.. starsiho jsem kojila 4 tydny, mladsimu jsem do sesti tydnu odstrikavala a prikrmovala Um..
Edit: ragady jsem nemela a nahore bez jsem chodit nemohla, celych 6 tydnu mi mleko teklo samovolne.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
6.2.15 14:47

Dobrý den,

muj problem su citlivé bradavky a akoby napetí v nich. Posledný nechránený styk jsem mela pred 8 týdni, odvtedy jsem mela zcela nomálni MS dvakrát. Muže se ješte jednat o tehotenství? Test dvakrát vyšel negatívni. Taky mám malé červené flíčky na briše a rukouch. Muže to svedení bradavek súviset s tím? Dekuji za odpoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22849
6.2.15 15:16

@kaci22 Těhotná spíš nebudeš, spíš to bude mít souvislost s cyklem/PMS. Červené flíčky taky s citlivostí bradavek souviset nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
6.2.15 15:19

Dekuji. Pred 5 dny mi skončil cyklus. O PMS by tedy taky nemelo jit. Treba to muzu byt hormony?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.16 23:33

Ja se pripojim se svým dotazem. V tehotenstvi jsem par měsíců zpet začala pozorovat změnu bradavek, ne jen vzhled, ale spis jak reagují. Při sebemenším dotyku, podrazdeni, nebo chladu, ze dvorce jakoby stahnou, no nakrci, vypadají vrascite jak dvorce stareny a bradavky i zbelaji, po chvili, kdy se situace uklidní se vrátí do původního stavu. Je to v tehotenstvi normalni? Mate s tím nekdo zkusenost? Nedokazu si moc predstavit kojení.
Anonym, nechci verejne rozebírat bradavky :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama