Bolestivé červené ťupky pod kůží

641
26.5.20 10:59

Bolestivé červené ťupky pod kůží

Ahoj, už si nevím rady a tak píšu i sem, třeba někdo něco podobného měl.
Cca před rokem se mi udělal zánět pod nehtem a ten mi strhli. Bylo to poprvé, byl to hnus, ale zahojilo se to a nehet opět vyrostl a bylo to v pořádku až do doby, než se mi před cca půl rokem udělaly na boku prstu malé červené bolestivé ťupky pod kůží, okolí nateklo, ťupky následně narušily nějaké cévy a pod kůži se vylila trocha krve, následně to začalo hnisat, na chirurgii to rozřezali, vyčistili, zavázali, zahojilo se to. Praktik říkal že tohle nikdy neviděl a neví co to je, chirurg říkal že jsem si tam asi něco zapíchla- pár týdnů před tím jsem uklízela rozsypané sklo a tak jsem myslela, že se mi tam opravdu dostaly nějaké pidi částečky. Taky jsem to považovala za vyřešené, ale před měsícem se mi to udělalo opět, přišlo mi že o kousíček vedle, ale jen malinko. Opět nateklý prst, ťupky, krev, hnis, chirurgie, tentokrát prostě bez závěru, co to je a jak se to stalo. No, uběhl měsíc, já mám opět nateklý prst, ťupky, tentokrát už úplně jinde- zepředu prstu. Bolí to na dotek docela hodně, špatně kvůli tomu spím, a hlavně mě fakt trápí, že nevím, co to je. Přidávám fotku, a pak i nějaké z průběhu léčby před tím. Setkal jste se s tím někdo? Jsem z toho docela nešťastná, není to nic velkého, ale prst mám vždy týden-dva nepoužitelný a je to na pravé ruce, bolí to při řízení auta, při pracech doma, při všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

535
26.5.20 12:22

Mohla by to být začínající artróza prstů. Moje mamka má artrózu, nateklé zarudlé prsty a často se jí taky udělají ty krevní výrony

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama