Bolestivost a schopnost postarat se o statek po hysterektomii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 21:54
Bolestivost a schopnost postarat se o statek po hysterektomii

Ahoj, tento týden mne čeká abdominální hysterektomie, snad nechají jeden vaječník. Kdo máte zkušenosti, jak to zvládnu, za jak dlouho budu schopna postarat se o sebe, syna, statek? Vím, nezvedat těžké, ale bojím se. Bolí to pak hodně? Za jak dlouho se postarám o syna se vším všudy? Za jak dlouho zvládnu statek? Strašili mne, že minimálně 6 týdnů zvednu max 3 kila, no to si neumím představit.
Jak to bolí po operaci třeba ve srovnání s císařem?
Za jak dlouho budu schopná normálně fungovat? (Vařit, dojit, fungovat doma?). Díky za vaše zkušenosti, neumím si představit, že to bude tak, že šestinedělí smím brát jen 3kg těžkou zátěž a pak půl roku do 10kg.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 22:01

Moje mama byla skoro 4 mes, docela KO. Bud na sebe opatrna. Nic nezuspechej, muze se sta, ze to prezemes a zpisonis si komplikace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 22:07

Dík za odpověď, blbé je, že si neumím představit, jak to zvládnu se synem a se statkem. Zatím každý straší, hlavně kvůli té operaci, plastice pochvy a močáku, ale nevím, jak moc je to vážné. Nejsem citlivka, ale bylo mi řečeno, že to právě pár měsíců je nereálné, tak nevím, co budu dělat.

lasička1
Echt Kelišová 8199 příspěvků 15.10.14 22:17

Určitě ti nestrasi a je to realita. Po břišní operaci je riziko kýly, pokud nebudeš dodržovat opatření. A on se nemá kdo o statek postarat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 22:28

No, postarat se kdo nemá, brigádníci se rozjeli na koleje a manžel pracuje. Jo, na pár dní někoho seženu, ve špitále je to prý na 9 dní, ale pak? Doufám, že to nějak zvládnu, ale prý je to scifi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 22:31

Jo a přechod prý nebude, prý mi nechají jeden vaječník, pokud to nepůjde, tak substituce, je mi 27 :nevim:

saralinda
Kecalka 337 příspěvků 15.10.14 22:45

Hysterektomii sem nepodstoupila, ale mam za sebou 2 gynekol. operace, kdy mi rozrizli bricho az kus nad pupik. Obe v podobnem veku, jako ty. Poprve jsem po cca 3 tydnech zacala chodit na par hodin do prace v kanclu. Podruhe jsem mohla delat z domu, tak jsem nikam nepospichala a byla doma 6 tydnu. Pravda je takova, ze i cca 1-2 tydny po navratu z nemocnice jsem byla dost unavena a obcas pres den usnula. I po tech 6-ti tydnech pro me byl problem 8 hodin v praci sedet. Po delsim sezeni me bolelo jakoby uvnitr. Doma jsem byla v pololeze a to bylo ok. Ty 3 a 10 kg jak pises jsem dodrzovala a i tak se mi po druhem zakroku mala kyla v jizve udelala.
Nevim, jak stare dite mas, ale pokud to neni kojenec ci nosive batole, tak to zvladnes. Ale ten statek si neumim predstavit. Drzim pesti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 23:44

Hysterektomii jsem podstoupila, 9 dní v nemocnici, při návratu domů jsem 6 týdnů zhruba nemohla ani pořádně sedět, jak jsem si zmáčkla trochu břicho bolelo to, do kupy jsem se dávala 3 něsíce, jak se to všechno změní i přesto, že ponechali mi taky vaječník, tak jsem bojovala s návalama, s pocením, nemohla jsem pořádně spát, a byla jsem tak unavená, že jenom mytí nádobí mi trvalo hrozně dlouho, vaření ze začátku nic moc, všechno mě unavilo, a nesměla jsem asi 14 po operaci řídit auto, ono to ani moc nešlo, bolelo to, takže nevím, ale myslím, že statek rozhodně neobstaráš a pokud to budeš riskovat a nepočkáš do úplného zhojení, můžeš si přivodit i velké zdravotní problémy. A protože je v břiše všechno sešité, tak i do budoucna doporučují nic netahat, takže já se snažím to dodržovat už jsem si zvykla, nic jiného člověku nezbývá. Anonymní P.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 23:47

Anonymní P- jinak císaře jsem měla taky, ten je aspon podle mě bolestivější po operaci, ale zase celkem rychle jsem se dala do kupy, hysterektomie je co se týče rekonvalescence horší, ne kvůli bolesti, ale můsí se v břiše všechno vyhojit a to právě mate, člověk si myslí, že když ho to nebolí, že je to už ok, ale není to tak.

Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 15.10.14 23:56

Anonymko, NESMÍŠ skutečně nic tahat, vše dodržet. Já osobně tohle nemám, ale v rodině starší ženské, to je prostě běžné, je to velice náročné na zhojení a rekonvalescenci. Proč máš tak invazivní operaci? Kde ji budou dělat?

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 16.10.14 00:08

Anonymní neblázni.. bud realista… to fakt nedáš.. reálně a bez přehánění, minmálně půl roku se budeš hojit.. a když budeš tahat těžký věci předčasně, povolí ti vazy a můžeš skončit i na reoperaci nebo inkontinentní.. neblázni a včas se s mužem domluv at to nějak vyřešíte.. nějakýho brigádníka z UP třeba, ale toto fakt neplánuj..k čemu bude dítěti máma, co se strhne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 07:50

Díky moc holky! No, nepotěšily jste mne :)
Brigádník z ÚP vůbec není blbý nápad, ono je tady mnoho nezaměstnaných. Poptám se po sousedech, teď v zimě není tolik práce, tak to jeden člověk hravě zvládne.
No, jsem dost samorost, tak jsem si to malovala moc růžově.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 23:29
Následná péče.

Omlouvám se, že anonymně:
Jak vypadá pooperační péče (obvazy a tak). A jak pečovat, aby se to vše zahojilo ve správné poloze, bez srůstových problémů?

Teresa.p
Kecalka 455 příspěvků 21.01.17 01:20

Ahoj, hysterektomie muze byt bud: laparoskopicka vaginalni-laparoskopicky se vse uvolni nastroji a deloha se odstani pred pochvu, NEBO vaginalni hysterektomie-vse se dela pres pochvu a na brise neni zadna jizva, NEBO se udela rez na brise jako pri cisarskem rezu a deloha se odstrani pres bricho (v pripade, ze je deloha zvetsena a deformovana myomatozou apod.). takze obvazy podle toho jakou jakou budete podstupovat hysterektomii. vetsinou je jen prelepena rana naplasti.
pooperacni pece je dle zvyklosti oddeleni.po
operaci budete mit urcite mocovy katetr, ktery se odstranuje po dosazeni schopnosti samostatne chuze(nejcasteji druhy den), dulezite je vse vcas „rozchodit“. pomuzou rhb sestricky, ktere ukazou jak spravne vstavat z luzka. jizva se odlepuje
brzy…cca2 den a dezinfikuje, nechava se vetrat. jizvu si muzete mazat a masirova, ale az pomvytazeni stehu. mozna budete mit dren, ktery se vytahuje dle operatera 24-48 hod po operaci, podle toho jestli vede nejakou tekutinu. az se budete citit dobre, tak se casto prochazejte po chodbe (dulezite pro pohyb strev), dechova cviceni (muzete nacvicit uz doma), pitny rezim, pozitivni mysleni ;), nenadymava strava. rikat si o analgetika a nebranit se jim. rekonvalescence je velmi individualni. nektera zena druhy den krasne chodi a zvlada to a nekdo se dava dohromady z nejhorsiho par dni. vse vam reknou u prijmu nebo behem hospitalizace.na kazde gynekologii maji jjne zvyklosti a ja to pisu tak
jak to chodilo na odd kde jsem pracovala pred MD. Srustum je tezke zabranit zabranit. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 19:09

Je zřejmé, že popisujete péči o vnější jizvy, OK.Ale co s tou uvnitř, místo čípku? A co s čúráním? Je jasné, že se musí, ale mám na mysli, jestli napňovat hodně měchýř, nebo ne - má to nějaký vliv na konečnou polohu, srůsty, popř. sestup pochvy? A podobně i se stolicí. Najít tyto, dost intimní, věci je těžké.
A poslední dotaz, na který neznám odpověď: Je jasné, že děloha udržuje pochvu v určité poloze. Upevňuje se pochva nějak „zevnitř“, tedy při operaaci jako náhrada za upenění na dělohu? (napadlo mi to při zmínkách o možném poklesu)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >