Bolestivý pláč miminka

Anonymní
6.1.20 14:32

Bolestivý pláč miminka

Ahojky maminky.

Mám na vás dotaz. Moje dvouměsíční dcerka od narození neustale bolestivé pláče. Bříško to není. Prdi i kaka krasne.

Pediatr nás nikam poslat nechce prý děti placou.
Jenze naše brečí pořad. Trhá mi to srdce.

Když ji dam napapat tak půl hodinky po jídle je hodna hraje si a brouka, alw po chvíli začne natahovat a brečí úplný hysterak co nejde utěšit.
Jsem z toho s manželem zoufalá. Dr nám nechce žádnou zadanku napsat. Nevím co s tom.
Napadá mne pater zda nemá nějak hnutou nebo nevím. Nemáte některá zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

214
6.1.20 14:33

Nema treba reflux? Kdyz to ma tak po jidle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7190
6.1.20 14:34

Nosit jste zkouseli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3124
6.1.20 14:44

Muze mit skrytý reflux. Jídlo se vrací z žaludku zpět, ale jen do krku nebo pusy, mimino si to zase polkney talze nezvraci jak u klasického refluxu.. Ale pálí z toho zaha, pro to pláče. Pomáhá na to zvýšená poloha, hlava vys než to břicho. Buď tak nosit nebo v postýlce podložit matraci, ať je do kopce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 14:44
@Hoa Mai píše:
Nosit jste zkouseli?
@Lorry1 píše:
Nema treba reflux? Kdyz to ma tak po jidle.

Ano zkoušeli jsme nosit a vše nepřestane. Reflux nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
1492
6.1.20 14:48

Kojena nebo UM. Kapky, probiotika, cvičení, nahřívání bříška jste zkoušeli, různé polohy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 14:55
@JancaS84 píše:
Kojena nebo UM. Kapky, probiotika, cvičení, nahřívání bříška jste zkoušeli, různé polohy?

Sno vše. Bříško neboli. Pláče vždy cca po hodině od jidla. Nebo před jídlem. Nevydrží chvíli lezet sama. Je na um sunar HA. Basti i kaka pravidelně.

Bojím se zda ji není něco vážného. Dr je laxní.

• Nahlásit
  • Citovat
14204
6.1.20 15:01
@Anonymní píše:
Ahojky maminky.

Mám na vás dotaz. Moje dvouměsíční dcerka od narození neustale bolestivé pláče. Bříško to není. Prdi i kaka krasne.

Pediatr nás nikam poslat nechce prý děti placou.
Jenze naše brečí pořad. Trhá mi to srdce.

Když ji dam napapat tak půl hodinky po jídle je hodna hraje si a brouka, alw po chvíli začne natahovat a brečí úplný hysterak co nejde utěšit.
Jsem z toho s manželem zoufalá. Dr nám nechce žádnou zadanku napsat. Nevím co s tom.
Napadá mne pater zda nemá nějak hnutou nebo nevím. Nemáte některá zkušenost?

Ja mam. Neco tak priserneho, jako jsem za zazivala s moji dcerou, to se hned tak nevidi. Me dite je na emiminu nechvalne zname. Zacalo to na 2-3 tydnech, z hodneho a spaveho miminka se behem kratke doby stalo dite, ktere rvalo od rana do vecera. Probudila se nekdy mezi 4-6 ranni a jela klidne do pulnoci. REV REV REV. Ja to mela o to horsi, ze u mne nebyla klidna ani tech 30min po napapani. Jakmile jsem odlozila flasku, uz rvala jako na lesy. Uspavala jsem nosenim, zpivanim, houpanim treba 30-40min, kdyz se dcera konecne vyrvala do spanku, tak byla neodlozitelna. Proste do 5min se budila, proste horor. Nosila jsem az 8-9 hodin denne a kdyz spala, mela jsem ji v naruci, nedala se odlozit.

Co ji bylo? To nikdo nevi. Meho pediatra to taky nezajimalo, slychala jsem ty stejne reci jako ty, miminka placou a vetsinou se ani nevyjadril, jenom pokrcil rameny. Mam v podezreni 3 mesicni koliku, KISS syndrome (mala se narodila cisarem) a reflux. Mam podezreni, ze tyto veci se moji male chudince dely vsechny naraz. Ona si to proste fakt vybrala uplne vsechno.

Mne pediatr teda zadanku vystavil. Bylo to na fyzioterapii. Terapeutka byla razna a neprijemna zenska, ktera mi davala pocitit, ze to bude urcite mnou, ze jsem nervak a neurotik (v cem teda ma pravdu, ale jak clovek nema byt nervni z takove zateze) a velmi mi vnucovala myslenku, ze svou nervozitu prenasim na dite a ze kdybych nebyla psychicka troska, tak by i me dite bylo klidne. Na namitku, ze je dcera mozna proste drazdiva si jenom arogantne odfrkla. Nemepaticka blbka, ktera misto toho, aby dcerku poradne vysetrila a navrhla nejake rozumne reseni, tak ji hned chtela tlacit do vojtovky, prej slabe brisni svalstvo. Jasne, to bylo to, co jsem potrebovala. Aby me nonstop rvouci dite rvalo jeste vic.

Nepotesim te. budes muset vydrzet, az to samo prejde. U nas to melo prubeh takovy, ze do tech 8tt se to horsilo, pak nastal zlom a zacalo se to jako by lepsit. Nebo spis jsem uz vyhmatla hromadu vselijakych triku, jak na to. Kolem 4m vrcholily u nas zazivaci potize. Dcera mela uplne vse, od nadymani, po reflux, ublinkavani a umorne zacpy. Kazde hovinko jsme oslavovali. Po 4m se to zacalo viditelne lepsit a komplet ustalo na 6m.

Bohuzel, od 4m nahoru zacala stale mene spat, az nespala skoro vubec, takze vyzadovala nonstop moji pozornost. Nemohla jsem delat vubec nic jineho, nez stat nad ni, ukazovat ji knizecky, zpivat, delat paci paci, proste teatr pro pobaveni jejiho velicenstva a kdyz jsem nahodou chtela treba delat neco jineho, jako zakladni uklid, nebo sterilizaci flasek, tak jsem to delala za jejiho doprovodneho jekotu.

Tohle silene obdobi trvalo do cca 8-9m, kdy zacala lozit a naraz uz maminka nebyla tak zajimava. Mala objevovala svet a obcas byl od ni klid i 20min. Neverila jsem, takove blaho. Ja si v klidu odbehla do kuchyne, udelala co bylo treba, v rychlosti samozrejme a prubezne nakukovala do obyvaku, proc je tam takove podezrele ticho. Nic se nedelo, mala lozila kolem nabytku a byla spokojena.

Takze ma rada: VYDRZET. Nektere miminka jsou takove, v tom ma pediatr pravdu. A i kdyby mela reflux, tak co s tim chces delat? Muzes zkusit podavat antireflux mliko (pokud nekojis), jinak se neda delat nic, jenom operace. Jo vlastne, muzes podlozit postylku tak, aby mela hlavu vyse nez nohy, aby kdyz uz ma reflux, tak ji to teklo do jicnu co nejmene.

Drzim palce, at se to brzi spravi. Pokud to je 3m kolika, mela by si pomalu zacat videt zlepseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 15:14
@warita píše:
Ja mam. Neco tak priserneho, jako jsem za zazivala s moji dcerou, to se hned tak nevidi. Me dite je na emiminu nechvalne zname. Zacalo to na 2-3 tydnech, z hodneho a spaveho miminka se behem kratke doby stalo dite, ktere rvalo od rana do vecera. Probudila se nekdy mezi 4-6 ranni a jela klidne do pulnoci. REV REV REV. Ja to mela o to horsi, ze u mne nebyla klidna ani tech 30min po napapani. Jakmile jsem odlozila flasku, uz rvala jako na lesy. Uspavala jsem nosenim, zpivanim, houpanim treba 30-40min, kdyz se dcera konecne vyrvala do spanku, tak byla neodlozitelna. Proste do 5min se budila, proste horor. Nosila jsem az 8-9 hodin denne a kdyz spala, mela jsem ji v naruci, nedala se odlozit.

Co ji bylo? To nikdo nevi. Meho pediatra to taky nezajimalo, slychala jsem ty stejne reci jako ty, miminka placou a vetsinou se ani nevyjadril, jenom pokrcil rameny. Mam v podezreni 3 mesicni koliku, KISS syndrome (mala se narodila cisarem) a reflux. Mam podezreni, ze tyto veci se moji male chudince dely vsechny naraz. Ona si to proste fakt vybrala uplne vsechno.

Mne pediatr teda zadanku vystavil. Bylo to na fyzioterapii. Terapeutka byla razna a neprijemna zenska, ktera mi davala pocitit, ze to bude urcite mnou, ze jsem nervak a neurotik (v cem teda ma pravdu, ale jak clovek nema byt nervni z takove zateze) a velmi mi vnucovala myslenku, ze svou nervozitu prenasim na dite a ze kdybych nebyla psychicka troska, tak by i me dite bylo klidne. Na namitku, ze je dcera mozna proste drazdiva si jenom arogantne odfrkla. Nemepaticka blbka, ktera misto toho, aby dcerku poradne vysetrila a navrhla nejake rozumne reseni, tak ji hned chtela tlacit do vojtovky, prej slabe brisni svalstvo. Jasne, to bylo to, co jsem potrebovala. Aby me nonstop rvouci dite rvalo jeste vic.

Nepotesim te. budes muset vydrzet, az to samo prejde. U nas to melo prubeh takovy, ze do tech 8tt se to horsilo, pak nastal zlom a zacalo se to jako by lepsit. Nebo spis jsem uz vyhmatla hromadu vselijakych triku, jak na to. Kolem 4m vrcholily u nas zazivaci potize. Dcera mela uplne vse, od nadymani, po reflux, ublinkavani a umorne zacpy. Kazde hovinko jsme oslavovali. Po 4m se to zacalo viditelne lepsit a komplet ustalo na 6m.

Bohuzel, od 4m nahoru zacala stale mene spat, az nespala skoro vubec, takze vyzadovala nonstop moji pozornost. Nemohla jsem delat vubec nic jineho, nez stat nad ni, ukazovat ji knizecky, zpivat, delat paci paci, proste teatr pro pobaveni jejiho velicenstva a kdyz jsem nahodou chtela treba delat neco jineho, jako zakladni uklid, nebo sterilizaci flasek, tak jsem to delala za jejiho doprovodneho jekotu.

Tohle silene obdobi trvalo do cca 8-9m, kdy zacala lozit a naraz uz maminka nebyla tak zajimava. Mala objevovala svet a obcas byl od ni klid i 20min. Neverila jsem, takove blaho. Ja si v klidu odbehla do kuchyne, udelala co bylo treba, v rychlosti samozrejme a prubezne nakukovala do obyvaku, proc je tam takove podezrele ticho. Nic se nedelo, mala lozila kolem nabytku a byla spokojena.

Takze ma rada: VYDRZET. Nektere miminka jsou takove, v tom ma pediatr pravdu. A i kdyby mela reflux, tak co s tim chces delat? Muzes zkusit podavat antireflux mliko (pokud nekojis), jinak se neda delat nic, jenom operace. Jo vlastne, muzes podlozit postylku tak, aby mela hlavu vyse nez nohy, aby kdyz uz ma reflux, tak ji to teklo do jicnu co nejmene.

Drzim palce, at se to brzi spravi. Pokud to je 3m kolika, mela by si pomalu zacat videt zlepseni.
.

Pani tak to koukám. Taky slušně peklo.
A teď je dcerka jaká a kolik už je?

No mě přijde u té naši ze preferuje jednu stranu a na druhou ne a ne se otočit. Koníčky to už vůbec ne to řve a řve a hlavu nezvedne a má ji vždy na jednu stranu. Na druhou ji neotoci.

Je to takový ten hystericky pláč

• Nahlásit
  • Citovat
5162
6.1.20 15:17
@Anonymní píše: .

No mě přijde u té naši ze preferuje jednu stranu a na druhou ne a ne se otočit. Koníčky to už vůbec ne to řve a řve a hlavu nezvedne a má ji vždy na jednu stranu. Na druhou ji neotoci.

A zrovna paseni je dulezity. Byli jsme a dcerou na neurologii a tam nam bylo receno, abychom ji na bricho davali min 10× denne. Taky byla leniva, my navic tolikrat nedavali. A jednu stranu taky vic preferovala. Plus nam doporucila nejake cviky, jak chovat, jak podkladat,…mela i slabe brisni svaly. A behem mesice uplne jine dite. Ona teda nebyla plactiva, ale na brise to rada nemela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14204
6.1.20 15:24
@Anonymní píše: .

ano, presne to stejne mela dcera. Kdyz jsem ji dala na brisko, rvala az se zalykala, nebyla schopna zvednou hlavicku a kdyz se o to pokousela, tak ji zvedala jenom na jednu stranu. Proto mam v podezreni kiss syndrom, ktery se mimochodem muze taky projevovat jako zazivaci potize. Alespon toliko jsem cetla. Na 3m se to zacalo lepsit a na 3,5 uz pasla jako profik.

Ten reflux ale mela urcite taky. To ma po mne, ja blila jako fontana rika moje mama. Dcera blinkala hodne a ma chronicke zmeny na jicnu, to mi rekla doktorka na ORL, kdyz jsme tam na 2 letech byli s chronickym stekavym kaslem. Nicmene, ten kasel na jare prestal, tak si myslim, ze se to uz asi zlepsilo.

Dceri jsou ted 3. Je to nadale akcni az lehce hyper dite, ale je moc hodna a sikovna holcicka, co nam dela radost.

Ver tomu, ze bude lip, i kdyz mas mozna ted pocit, ze ten horror nikdy neskonci, ze toho je na tebe moc a nevis kudy kam. Skonci to. Mala z toho vyroste a bude dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8768
6.1.20 15:40

Moje starší taky děsně rivala, začalo to hned tak týden po potud, všichni že je to bříško, tak mi do ní rvali různý kapky a bio Gaiu, masírování pupík, nosili, hongali, na tygra, dávali do kyblíku…nic, rev. Ona rvala tak, že mi to přišlo jak úplně nějaké zvíře, jak když šlápněte na vzteklyho mývala, fialová, jazyk kmitala v puse, sliny strikaly. Rvala, pak usnula na deset minut, pak jsem rvala. Nejhorší večer, začala v 17 a jela nonstop do 24. Nakonec ve dvou mesicich jsme začali postupovat podle Karpa a úplná proměna. Pevné zavinuti, do náruče na bok, břichem na prsa, vnutit dudlík, bílej šum, jak usnula, tak jsem ji supla do postýlky a už se nevzbudila. Najednou spala 13hodin v kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2970
6.1.20 15:49

Mám stejné dítě, jako warity, trochu mi pomohlo zavinovani podle Karpa, ale jen do určitého věku a jen občas, ale i to byla úleva a důvod, že jsem ho v depresi nezabila :zed: přešlo to samo kolem pátého měsíce (ne úplně, ale dooost významně). Nikdo neví, co mu bylo, miminka prostě pláčou :roll: jediný, kdo tomu dal trochu smysl, byl Karp.

Teď jsou malému skoro 2 a dobrý :D a dcera má 3M a pláče jen z prdiku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2970
6.1.20 15:59

@warita btw už je na světě wariťák dvě? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14204
6.1.20 16:17
@Bídžej píše:
@warita btw už je na světě wariťák dvě? :mrgreen:

ano, je. Narodil se 2.1. a jmenuje se Filipek. Od vcera jsme doma a hlasim, ze uz stacil prorvat od 7 vecer do 1:30 rano. Tak jsou mu jenom 4 dny, doufame, ze to byla pouze adaptacni krize a ne nejaka predzvest veci budoucich. No ale uvidime.

Trochu mam bobky, protoze waritak cislo jedna byl velmi hodny prvni 2 tydny, ani jsem o ni nevedela. Tenhle vstrkuje ruzky sakra brzo. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama