Bolestivý rozchod s milovanou osobou

29
13.7.20 07:10

Bolestivý rozchod s milovanou osobou

Ahoj,
Je mi 17 let. Měla jsem přítele 1,5 roku. Byl to nejkrásnější vztah. Všichni říkali, že my dva spolu budeme do konce života. Vyrazili jsme spolu do ciziny, dělali výlety, kupovali si dárky, měli společné přátele, pomáhali si. Bohužel od února ve mně nejspíš zmizela ta zamilovanost. Dle mého jsem já přešla ze zamilovanosti k milování a do vztahu. Vyčetl mi, že vidí, že už nechci psát tak hezké zprávy, že vidí, že už nemám takovou radost z maličkosti, které on dělá. Myslí si, že už nejsem šťastná. Upřímně je to asi pravda. On byl schopny každé ráno vstát o 30 min. dříve a vypisovat mi dlouhý sloh. A to mně se už potom nechtělo.
V poslední době to přestalo fungovat. A začali jsme řešit problémy. Já jsem mu řekla, že bych chtěla zkoušet něco nového a nové lidi. On odchází cca 200km od mě na školu. Řekl mi, že neví jestli mi zvládne dávat tolik pozornosti, kterou já potrebuju. Také si prý musíme zažít více vážit sami sebe a zkoušet nové lidi, aby nám došlo, že on a já jsme pro sebe ti praví.
Takže jsme se rozhodli, že se rozjedeme. On mi zdůraznil, že moc dobře ví, že spolu zase budeme. Dohodli jsme se na tom, že spolu nebudeme trávit čas, ale já chtěla s nim strávit mé narozeniny, které za 3 týdny mám. On souhlasil. Prý mě vidí i jako skvělou budoucí partnerku. Já jeho taky! Neumím si představit lepšího partnera k životu. Dělal pro mě první poslední. Tudíž prosím,
CHÁPU, ŽE JE TO PRO NĚKTERÉ JEN MLADÝ VZTAH, ALE NEŽÁDÁM POSMĚŠNÉ POZNÁMKY! ALE BERU SE ZA DOST VYSPĚLOU KDYŽ VIDÍM OKOLNÍ PÁRY A KAMARÁDY.
Už týden nemůžu prakticky spát, budim se třeba 10× za noc. Myslím jenom a jenom na něj. Řekli jsme si vše včera. A rozloučili se s tím, že třeba někdy se zase sejdeme.
Týden jsme se nebavili, já si uvědomila tolik věcí. On tvrdí, že za 14 dní se k sobě vrátit nemůžeme. Že to chce čas. Klidně i roky, ale to já nezvládnu.
Co si o tom myslíte? Co mám dělat? Užívat si? Jak to vše vzít? Vrátíme se k sobě?
Děkuju, jste zlaté!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4402
13.7.20 07:26

Tak na tu poslední otázku ti neodpovim, do budoucnosti fakt nevidím. Ale já teda nejsem fanousek sledovaných vztahů i když jste se rozešli v dobrém. Dej tomu cas a uvidíš kam vás život nasmeruje. Já věřím, že vše ma svůj důvod a pokud spolu máte být tak vás osud zase spojí. Ale třeba potkáte oba ještě někoho lepšího. Přece jen v 17 a i později jsem si myslela jakej mám super vztah a lepší chlap není, ale to byl velkej omyl. Nasbírej nějaký zkušenosti a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 07:29

I když jsi z toho teď špatná, tak si myslím, že ten kluk má celkem pravdu, nezachoval se nijak špatně. Možná jsi mu svým chováním ( nevypisování zamilovaných zpráv, neradování se z maličkostí, řekla jsi, že chceš poznávat nové lidi a zkoušet něco nového) v podstatě nahrála - on vlastně jenom udělal, co jsi původně chtěla, dal ti prostor… :) Byla bych s ním v přátelském kontaktu, neuzavírala bych se před světem a vždycky když přijede ze školy domů, můžete spolu někam vyrazit, očividně mu nejsi lhostejná. Nechala bych to plavat, hlavně za ním nedolézej. A i když ti to teď přijde nemožné, je to přesně jak se píše v příspěvku výše - je dobré poznat i jiné lidi, třeba oba potkáte někoho lepšího. Je mi jasné, že teď si to nemyslíš, zažil to ale asi každý. :kytka:

Příspěvek upraven 13.07.20 v 07:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
13.7.20 07:31

Já osobně moc nerozumím důvodu rozchodu, to mi přijde takové mladické a nerozvážné. O návratu po několika letech pochybuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
13.7.20 07:33

Moc nechápu ten důvod rozchodu. Zdá se mi dost malicherný. Nové lidi můžeš poznávat i ve vztahu. A takové to-třeba se za 14 dní sejdeme, jsi pro mě ta nej pro život, ale teď se rozejdeme, mi přijde jako neuvěřitelné drásání duše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 07:34
@Daisy86 píše:
Já osobně moc nerozumím důvodu rozchodu, to mi přijde takové mladické a nerozvážné. O návratu po několika letech pochybuji.

Já to celkem chápu… zakladatelka nedávala najevo zamilovanost ( dle jeho představ), navíc ona sama přišla s tím, že je třeba poznávat nové lidi, tož to kluk umožnil… a jo, je to mladické :) je jim 17/18, já myslím, že je to naprosto v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
13.7.20 07:38

@SibyllaTrelawney
A jak to vidíš dál? Celé noci teď nespim a opravdu mě to trápí. Myslím, že v tvém věku mě snadněji pochopíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
13.7.20 07:40

Důvod

Důvodem rozchodu byly ty hádky. Oba jsme věděli, že když budeme pokračovat tak to dříve nebo později skončí. Proto jsme si dali prostor, abychom si sebe začali více vážit.
Nové lidi bylo myšleno jako partnery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16957
13.7.20 07:40

Napíšu ti to natvrdo. Chce si užívat i s jinými. A nevyzrálí jste oba dva. Prostě telata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
13.7.20 07:42

@divine woman
Ahoj, nebylo to takhle myšleno. Momentálně nemám ani pomyšlení na někoho jiného. Nedokážu si to ani představit. Rozhodně si také myslím, že oba potřebujeme dost času na to dospět!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 07:45
@adoreadore píše:
@SibyllaTrelawney
A jak to vidíš dál? Celé noci teď nespim a opravdu mě to trápí. Myslím, že v tvém věku mě snadněji pochopíš.

Sice mám křišťálovou kouli ;) ale věštit z ní nebudu. Tvého přítele neznám, těžko říct, jestli ti dával plané naděje, aby ti příliš neublížil nebo to myslí doopravdy, že s tebou počítá… já bych se na ten vztah tak neupínala, opravdu. I když je to těžké, je mi to jasné. Ono v 17, 18 člověk často vidí všechno strašně fatálně, je to úplně pochopitelné. Podívej - teď, o prázdninách choď pařit s kámoškama, vyraž někam na výlet, pod stan nebo nevím, co - příští rok určitě budeš maturovat, ne? Tak energii vlož do tohoto, zaměstnáš se a nebudeš se trápit. Teď je to krátká doba od rozchodu, ale uvidíš, že za týden, pak další týden a další… to uvidíš už jasněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
13.7.20 07:46

@SibyllaTrelawney
Plánuju trávit co nejvíce času s kámoškama!
Bohužel ještě nematuruju, měla jsem odklad.
Snad to nějak vše vymizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16957
13.7.20 07:49

@adoreadore Jen dospějte. Do 30 máte času dost. A já psala, že on si chce užívat s jinými. Pokud ty nemáš na nikoho jiného pomyšlení, tak ho od sebe neodháněj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 07:52
@adoreadore píše:
@SibyllaTrelawney
Plánuju trávit co nejvíce času s kámoškama!
Bohužel ještě nematuruju, měla jsem odklad.
Snad to nějak vše vymizí.

Ale to víš, že vymizí, kočko! :hug: Je dobře, že máš kámošky a rozhodně se nezavírej doma! Taky jsem se kdysi rozešla, taky mi to tehdy přišlo, že to nezvládnu - ten
pocit si pamatuju dodnes. A taky to přešlo, i když si občas ještě i po letech vzpomenu. Ale potkala jsem pak člověka, se kterým už tedy 17 let úspěšně stárnu a oceňuji na něm úplně jiné kvality než na tom tehdejším klukovi, když mi bylo těch 16.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
13.7.20 07:53

@adoreadore Na me osobne to pusobi tak, ze si je moc dobre vedom, kolik moznosti se mu studiem a novym prostredim otevira a chce to vse beze zbytku vyuzit. A temi recmi o moznem navratu te tak nejak chlacholi, pripadne si te udrzuje v zaloze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama