Bolestivý zahnisaný palec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tess0008
Nováček 4 příspěvky 02.05.19 14:45
Bolestivý zahnisany palec

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli by mi někdo neporadil. Stalo se mi to poprvé. Palec na noze se mi zbláznil a udělal se mi hnis na straně vedle nehtu… Snažila jsme se tk vymscknout podařilo se…hnis vylezl ale zůstala mi tam vodička a ta prostě ne a ne ven… Mohla bych to mačkat pořád a pořád tam je.. Tak si říkám že mám asi zarostlý nehet… Snažila jsem se to vypreparovat sama a podařilo se… Prst bolel méně ale začalo se to zacelovat a tím i znova bolet jakoby tam ten hnis pořád byl… Zkusila sem i bramboru na to aby to vytáhla… Nevím jestli placebo nebo ale bylo to méně bolestivé a teď to opět bolí.. Snažím se vyhnout chirurgii ale asi nemám na výběr :(

Reakce:
Ennny
Závislačka 3548 příspěvků 02.05.19 14:47

Nemáš a ještě chvíli tam něco strekej a skončíš ještě na infekčním…val na pohotovost

Demi
Závislačka 3817 příspěvků 02.05.19 14:51

Na pohotovost ani ne, ale na pedikúru a k praktikovi co nejdříve. Zarostlý nehet se vrací pravidelně, musíš o palec pečovat, nehet vystřihávat a ránu dobře desinfikovat. Ale nakonec je velice časté, že se to řeší chirurgicky, pokud se to nedá jinak.

Azeretereza
Závislačka 2733 příspěvků 02.05.19 14:53

U praktika bych neztrácela čas, jed rovnou na chirurgii. Tam ti to vycistej, případně rovnou strhnou. Pokud ti to hnisa, nic už bych samodomo nezkousela.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21134 příspěvků 02.05.19 14:56

Jak je to dlouho, co to začlo opakovaně bolet? Jako po pár hodinách nebo po pár dnech od toho, cos to naposledy rozhnípala?
Já jen jestli to nebolí od toho, jak do toho pořád reješ :jazyk:
Mě se zanítil palec u nehtu po návštěvě pedikůry (až příliš zastřižený nehet), stačilo to nechat pár dní být a přešlo to :think:
Jako poslední záchranu bych si dneska udělala cibulový odvar (oloupanou cibuli nakrájenou na čtvrtky a rozebranou zalejt vroucí vodou a až to vystydne tak, jak sneseš, tak do toho ten palec ponoř a máchej do vystydnutí. Pak můžeš vzít plátek té cibule a ještě to na pár hodin zabalit na noze), to vytahuje horkost nejlíp), pokud to nepomůže, tak zítra k doktoru…

prejeta_zaba
Kecalka 155 příspěvků 12 inzerátů 02.05.19 15:21

„A teď to opět bolí“ znamená po jak dlouhé době? Já to taky mívám (zajímalo by mě co to způsobuje) a na chirurgii jsem s tím byla jednou - seříznou, případně strhnou nehet a zašijí, počítej, že se na to pár dnů přes bolest ani nepostavíš. :poblion: Teď už si to zastřihnu a vydesinfikuju sama. Je jasné, že to bolí, ale pokud do toho nebudeš šťourat kdoví čím a kdoví jak často, zahojí se to. Je důležité, aby tam té tkáni nehet nijak nebránil, neškrabal, nezarůstal tam znovu. (To ti radím ze svého hlediska, přijde mi to lepší než tam patlat nějaké brambory a cibule, jestli se samozřejmě cítíš špatně, radši s tím za lékařem zajdi). :nevim:

Hanka1
Extra třída :D 14894 příspěvků 02.05.19 15:50

Dojdi si do nejblizsi lekarny, kup si visnak (cerna smradlava mast), placni na palec a prikrej kapesníkem, nech přes noc a kdyby ti to nevytahlo, tak rano val na kozni/chirurgii. Riznou ti do toho a budes mit klid…kazdopadne visnakem nic nezkazíš…

browneye
Kecalka 114 příspěvků 02.05.19 16:40
Váš příspěvek
Reklama