Bolet čelisti při zánětu středního ucha?

5407
9.2.20 10:34

Bolet čelisti při zánětu středního ucha?

Zdravím, mám dotaz, zda se někomu tímto způsobem projevil zánět středního ucha, případně něco jiného. Skoro týden jsem byla opravdu hodně nachlazená, ale nyní je to už na ústupu. V pátek mě začalo tak neidentifikovatelně bolet „možná ucho, nebo něco v jeho okolí“. Pro jistotu jsem si začala kapat ušní kapky z lékárny /bez předpisu s alkoholem/. Včera skoro dobré, až večer jakoby se to zhoršilo. V noci a teď také, ale nic, proč by se třeba nedalo spát. Nejhorší je, že prostě nejsem schopná identifikovat, jestli je to ucho, to je na dotek i v okolí úplně nebolestivé, včetně tahání lalůčku. Jediné, co mě na dotek bolí, je, když zmáčknu přes tvář místo, kde je čelistní kloub. Ale hned vedle, blíž k uchu, to už zase nebolí vůbec.
Nezažily jste to některá? Může to být od té čelisti nebo od zubu? Mám na té straně špatně založené obě osmičky, jakmile se začnou probouzet, půjdou ven. Ty ale necítím a na prohlídce včetně rentgenu jsem byla před měsícem, potvrzeno, že žádná změna…
Pokud se to zhorší, uvažuji, že pojedu na pohotovost, tak na kterou…
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8884
9.2.20 10:39

Řekla bych že zánět dutin, projevuje se to i bolesti zubů, spíš tlakem v čelisti, zhoršuje se při předklonu. Souvisí to i s uchem, protože to je v podstatě taky dutina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
264
9.2.20 10:39

No, mohou to být ty zuby, zánět, cokoli. Také mě napadlo podráždění trojklanneho nervu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5407
9.2.20 10:51

@Tarinka Při předkolu to cítím víc… A to jím od začátku nemoci Sinupret forte. Předpokládám, že pokud pohotovost, tak taky ORL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8884
9.2.20 10:57

No nebo stačí klasická, prostě obvodak. Měla jsem to loni, dostala jsem od obvodaka ATB, myslím že Duomox, nebo tak nějak se to jmenovalo a Pamycon kapky, ještě mě strašil, že to možná bude na 14dni ATB, ale pro druhé balení už jsem nešla, už to bylo ok. Tak pokud dneska nevydržís, tak klasická pohotovost nebo zítra obvodak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5407
9.2.20 11:08

@Tarinka Uvidím, možná zajedu pro jistotu už dnes. Ještě se to tak blbě sešlo, že zítra musím služebně mimo a za týden jedeme na hory :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
481
9.2.20 11:22

To bude zánět dutin, taky jsem to měla, při předklonu mě navíc začla šíleně bolet hlava. Asi bych zkusila tu pohotovost, at začneš brát antb co nejdřív

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama