Bolí odtok plodové vody a kdy přijdou kontrakce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez205
Nováček 6 příspěvků 01.06.19 08:00
Boli odtok plodové vody a kdy přijdou kontrakce?

Ahooooj :mavam: jsem ve 39 týdnu takže porod očekávám každým dnem a mám dotaz, pro někoho možná hloupý, protože co čtu tak jsou tu i ženský co vyloženě neporadi ale vysmeji se, no pokud se tu najdou normální ženský co mi poradi tak moc děkuji :srdce: jsem prvorodicka tudíž nemám zkušenost s porodem, ale slyšela jsem ze muže odtikat plodova voda v nepatrné míře a ze si toho nemusíme ani vsimnout a ze nemusí nastoupit ani kontrakce, tak mě to vyděsilo i když to třeba nemusí být ve velkém procentu :nevim: boli nějak odtok i minima vody nebo kdy po odtoku vody přichází kontrakce? Popřípadě jak jste to měly vy? Děkuji moc a přeji krásný den :kytka:

Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 8634 příspěvků 01.06.19 08:11

Odtok plodové vody nebolí…mně praskla voda v posteli, chvíli na to se mi rozjely kontrakce…ničeho se neděs, bez kontrakcí určitě neporodíš a určitě je poznáš :kytka: a když by ti odtékala pomalu plodová voda, toho si všimneš, budeš mít mokré kalhotky, tak v porodnici ti z vložky zjistí, jestli je to opravdu plodová voda.

Rive
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 01.06.19 08:12

Ani jednou jsem si nevšimla, že by mi plodova voda praskla, nebolí to, ani to neudělalo žádný zvuk a nic…
U prvního porodu jsem si toho vlastně ani pořádně nevšimla, protože fakt vyloženě občas kápla.
Kontrakce jsem ale pokaždé měla už dlouho předem.
Co vím, tak je ten nastup kontrakcí taky dost individuální; někomu naskočí hned, někomu nemusí přijít vůbec… :nevim:

Elessa
Kecalka 217 příspěvků 01.06.19 08:13

Odtok plodove vody vubec neboli. Kontrakce prisly cca za 2 hodiny, porodila jsem 10 hodin od prasknuti plodove vody. :mavam:

Bubla_Bučková
Kelišová 6583 příspěvků 01.06.19 08:16

Já si taky zjišťovala a nakonec teda fakt žádný kapání, jak tady většina uklidňovala, ale filmový „kýbl vody“ :lol: zrovna jsem se vrátila z banky a krámu a doma začala vařit… No co, kdyžtak by byl trapas :lol: no jsem fakt ráda, že mě to potkalo doma uprostřed kuchyně :mrgreen: kontrakce přišly slabé asi za tři hodiny.

Monchichik
Echt Kelišová 8634 příspěvků 01.06.19 08:24

@Bubla_Bučková já jsem stála u pračky a rovnou jsem promočené ručníky házela dovnitř, voda furt tekla, já jsem myslela, že nebudu moct odjet ani do porodnice, to byl normálně bazén :mrgreen:

Hoa Mai
Kelišová 6430 příspěvků 7 inzerátů 01.06.19 08:27

@Terez205 Nebolí. A kdy přijdou kontrakce se vůbec nedá odhadnout. Mě třeba voda praskla až po několika hodinách kontrakcí, v podstatě těsně předtím, než se děti narodily (půl hodiny a méně).

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9405 příspěvků 01.06.19 08:38

Já při prasknutí ucítila takové lupnuti. Slabé MŠ bolesti přišly hned a opakovaly se cca po 10 min. Postupně zesilovaly. Jinak ti plodová voda ani nemusí prasknout a může k tomu dojít až při porodu. Stejně tak je individuální jestli odteče a nebo ne. Někdy jí miminko může ucpat, jak prochází a vyteče třeba až s porodem.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 2381 příspěvků 01.06.19 09:14

Mne kdyz voda praskla, bylo slyset lupnuti. Bylo to k ranu, probudila jsem na zachod a do ticha ten zvuk. Ale voda se ze mne vylila az za pul hodiny a teklo to potom pořád. Kontrakce prisly asi ctvrt hodiny po tom lupnuti. Po ctyrech minutach a od zacatku hezky pravidelné.

PETRAKIM
Kecalka 166 příspěvků 01.06.19 09:35

Mně voda praskla při stoupnutí ze židle, nic jsem neslyšela, předcházely tomu cca pravidelná tuhnutí břicha po 10 minutách po dobu 2 hodin přibližně, ale ty tonizace jsem měla od 20tt, tak jsem to nějak neřešila. Bylo to, jako když se člověk počůrá a nemůže to nějak zastavit, teplé to bylo, pak v průběhu ještě půl hodiny, než dojela rychlá, mi sem tam ucrnklo větší množství (a to jsem měla od 36tt oligohydramion - malé množství plodové vody, tak mi doktoři říkali, že toho bude maličko, mě to tedy nepřišlo). Kontrakce se nedostavily ani 1,5h po odtoku. To už jsem byla na sále na aktuním CS kvůli bradykardii plodu. Dodnes jsem ráda, že jsem raději okamžitě jela a nečekala na to, až začnou bolesti. Dr mi to tak kladla na srdce, ať nečekám na žádné učebnicové bolesti po 5 minutách (byla jsem prvorodička) a jedu rovnou. Takže po odtoku mohou přijít bolesti kdykoliv - někomu ihned, někomu po pár hodinách, je to individální stejně jak to, kdy začnete rodit.

Michelle_M
Závislačka 2653 příspěvků 01.06.19 09:40

Neboj se, porod neprošvihneš ;) Odtok nebolí, taky jsem cítila takové zvláštní lupnutí uvnitř, nejdřív jsem si myslela, že mě mimino nějak divně koplo na druhou stranu než obvykle, jakoby směrem k páteři :D Ležela jsem ráno v posteli, nic se nedělo, tak že teda vstanu a v tom začala voda odcházet, ale naštěstí teda tak nějak rozumně, žádnej bazén u kotníků :D Kontrakce slaboučké a nepravidelné jsem měla hned, porod sedm hodin po prasknutí. U prvního porodu mi ale voda vůbec nepraskla, večer začaly kontrakce a rodila jsem v devět ráno polospící, protože jsem celou noc prochodila v nervech, jestli to je už ono nebo ne :D Takže hodně spi, celkově odpočívej a nenervuj se :kytka:

Váš příspěvek
Reklama