Bolí vás jizva po šití po porodu?

15.5.20 10:41

Bolí vás jizva po šití po porodu?

Dobrý den, jsem tu úplně nová, do této doby jsem vždy na mou otázku našla odpověď zde.. Momentálně ale ne. Chci se vás jen zeptat.., Už je to přes deset let, co jsem porodila dceru, ale pořád cca jednou za dva měsíce, mě neskutečně začne bolet jizva po šití po klasickém porodu.. Ale natolik že se nemůžu ani utřít na záchodě. Doktorovi jsem o tom před lety samozřejmě říkala, ale jiné odpovědi než to mazat bepanthenem jsem se nedočkala.
Proto se chci zeptat, jestli není někdo, kdo má stejný problém jako já a jak ho případně řešil?
Budu moc ráda za odpověď a hezký den, holky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1293
15.5.20 10:42

Občas mě tam táhne a bolí, ale ne tolik, abych se nemohla ani utřít… Po porodu mám 2,5 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17306
15.5.20 10:45

Po porodu ještě není ani rok, a ne, nebolí. občas táhne v určité poloze, ale nebolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
15.5.20 10:53

Jsem 6 měsíců po porodu a necítím vůbec nic, jako by tam vůbec nebyla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
689
15.5.20 10:57

Mě někdy při sexu a po něm, jinak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3183
15.5.20 11:18

Mě bolí často. Ale já byla hodně šitá, tak to příkladem i tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
15.5.20 11:20

Já cítím jizvu před každou MS, přičítám to hormonům :nevim: Mám po porodech 4r a 1,5r. Není to ale nijak hrozné, jen si to prostě uvědomím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
15.5.20 11:45

Jsem necelé dva roky po porodu a o jizvě vůbec nevím. Asi to nebude úplně v pořádku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17306
15.5.20 11:51
@HandulkaK píše:
Mě bolí často. Ale já byla hodně šitá, tak to příkladem i tomu.

to bych nepřikládala, já měla poranění 3. stupně. Téměř 4. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
15.5.20 12:04

Měla jsem hodně citlivou, občas bolestivou jizvu po nástřihu při prvním porodu. Doktorka mi tvrdila, že se to časem uklidní. Po zahojení po druhém porodu to přešlo, už o ní nevím. Kdyby to nepřešlo, zkusila bych konzultaci u jiného gynekologa, případně na nějaké klinice plastické chirurgie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7670
15.5.20 13:36

O jizvě nevím. Po prvním porodu mě taky občas bolela, pálila, asi půl roku po porodu jsem si vymačkala nevstřebaný steh a potom už dobrý. Ale tolik let… Ta jizva je na dotek měkká? Nedělá se ti občas prasklina, která potom štípe? Bolí jen kraj, nebo po celé délce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
15.5.20 13:50

První dítě mi při porodu natrhlo i konečník a jizva mě nebolela. Potom ještě následovaly dva další porody a též nic (z toho od posledního mám cca 4 měsíce) - zaplať Pán Bůh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3183
15.5.20 13:57

@debra.morgan teď už je to jedno, mám hned vedle teď další čerstvé :mrgreen:
Tak uvidíme, jaké bude to druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.20 14:31

@Petule030 cítím jako by tam prasklin byla, ale když se podívám tak tam nic nevidím. Ale stipe to. Jinak je spíš tvrdá, prostě jak kdyby byla čerstvá a ne tolik let stará. Jinak začínáme s přítelem přemýšlet o druhým a nejraději bych šla na císaře, bojím se že by to snad bylo potom ještě horší. Ale zase ani nevím jestli by jim tenhle důvod k provedení císařského řezu stačil.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7670
15.5.20 15:27

@TerezaHerbe Jestli chcete druhé dítě, porodu bych se asi nebála. I kdyby jizva praskla, třeba by po novém šití lépe srostla. Zkus to ještě skonzultovat s jiným lékařem. Doporučení Bepanthenu chápu jako úlevu při prasklině, která by mohla vzniknout při sexu, v kombinaci s kvasinkami nebo při malém zvlhčení. Ale že je celá jizva tvrdá bez pružnosti i po takové době, to by se mi asi nezdálo úplně v pořádku. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat