Bolí vás při MS celé břicho, nebo jen podbřišek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lacimechka
Stálice 55 příspěvků 13.03.19 18:29
Bolí vás při MS celé břicho, nebo jen podbřišek?

Ahoj holky, v pondělí jsem dostala MS. Už v neděli jsem cítila takové píchání v břichu ale jen sem tam. V pondělí jsem to dostala a začalo mě bolet břicho po stranách, píchání v podbřišku, v bocích az do zad. Poci na zvracení, potom mě bolelo skoro celé břicho..obcas mě pichne pod levým, někdy pod pravým zebrem. Cítím i tlak v konečníku, tak nevím, jestli je to MS nebo třeba větry… Nebo obojí. Chtěla jsem se zeptat, jestli vás při MS bolí jen podbřišek nebo klidně celé břicho. A jestli máte i pocit na zvracení. Nikdy jsem takové bolesti při MS neměla.

Přečtěte si článek: Mohu mít menstruaci v těhotenství?

Reakce:
PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 13.03.19 18:53

Jak kdy, někdy jen podbřišek a někdy před kyčle až do stehen a do zad.

Lucka Svobodová
Povídálka 11 příspěvků 13.03.19 23:14

Ahoj, při MS mě bolí podbříšek, píchá mě v něm, je mi na zvracení, málo jím, bolí mě bedra a v kříži, takže většinu času prvního dne strávím na záchodě. Hlavně si beru ibalgin, protože jinak bych nebyla schopna fungovat. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 13:45

Mě bolí podbřišek, bedra a celý spodek. Není to pichava bolest jak píšou ostatní, ale spíš jako křeč, jako bych měla tělo ve svěráku. Jsem taky hodně unavená a ráno mě nic nedokáže vzbudit. Mám oteklý obličej (pytle pod očima). :,( Kéž by šlo žít bez menstruace. Nenávidím to :(

růžový achát
Kelišová 7110 příspěvků 14.03.19 13:51

Dokud se žena s menstruací nesmíří a bude ji považovat za něco hrozného, tak to hrozné bude. To je můj názor a zkušenost. Menstruace je konec a zároveň začátek. Hlavně doporučuji sportovat a posilovat pánevní dno. A trochu se tomu procesu v těle otevřít…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 14:01

@růžový achát bohužel nic jiného nám nezbývá, pokud chceme dál fungovat jako ženy… Ale neříkejte mi, že kdybyste si hypoteticky mohla vybrat mezi životem bez menstruace a s menstruací, tak byste si zvolila ms…? Nebo Vám to přináší nějaká pozitiva? Mně tedy ne. Dříve mi to ani nevadilo, ms trvala 4 dny a byla slabá a bez bolesti. Po porodu ale trvá 10 dní, cyklus jen 24 dní a bolí to dost. Naštěstí jsem na mateřské, v práci si neumím představit, jak bych fungovala. Přijde mi, že žiju jen napůl. Kdybych se nepokoušela znovu otěhotnět, tak to rozhodně řeším s lékařem. Jinak doufám, že těhotenstvím se tělo restartuje a bude to třeba zas dobre…

Lucka Svobodová
Povídálka 11 příspěvků 15.03.19 21:24

@růžový achát Zajímalo by mne tedy, když píšete takovou radu, zda-li patříte do skupiny lidí, kteří trpí příšernými bolestmi, které většinou přejdou až po porodu, nebo i naopak. Předpokládám, že do této skupiny nespadáte, protože ačkoliv se s tím člověk musí smířit, bolest díky tomu neodejde.

růžový achát
Kelišová 7110 příspěvků 15.03.19 21:58

Jo také jsem měla občas bolesti, a vzhledem k tomu, že jsou sdhodné v podstatě z kontrakcemi při porodu, tam jsou samozřejmě silnější, tak asi vím jak vás to bolí.., ale ono fakt nic jiného nefunguje :lol:. To si tady můžeme pobrekávat jak chceme. Prostě to chce posilovat a přijmout to jako fakt. Mě tedy menstruace nijak výrazně nepřekáží a to už s ní žiju nějakých 26 let. A ano neberu to jako nutné zlo, jsem prostě žena - žena menstruující a moc se tomu nepoddávám. Myslím, že na tohle téma měla rozhovor v DVTV i nějaká slečna DVTV: Nová civilizační nemoc? Ve společnosti je tabu, podceňujeme ji, varuje Mikulcová https://video.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

růžový achát
Kelišová 7110 příspěvků 15.03.19 22:01

https://youtu.be/D-GJjFAc8Aw Ještě tady tohle je hezký ;)

Eliscka
Povídálka 11 příspěvků 16.03.19 18:24

Často mě břicho bolí celé, je mi až na omdleni.

kvaček
Extra třída :D 13871 příspěvků 16.03.19 18:27

Já si nezapisuju kdy to mám dostat a nebo nějak , to nemám uložené v paměti, které datum, protože já přicházející dny poznám..
ZHruba dva dny před mě začne bolet břicho- něco jako střevní potíže.. Do ruhého a nebo od den je dostanu. Někdy mě bolí jenom podbřišek a někdy k tomu i žaludek a tak celkově je mě zle

Váš příspěvek
Reklama